Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A szerelem tényleg csak kémia?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem tényleg csak kémia?

Figyelt kérdés

2015. júl. 4. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Nálam egészen biztosan nem, legalábbis van egy agyi része is. Rendelkezem már annyi ön- és emberismerettel, hogy tudjam, milyen típusú férfival érdemes kezdenem, hogy hosszú távon működjön. Bizonyos személyiségjegyek vonzanak, tapasztalatból, másokat pedig kerülök, szintén tapasztalatból. Ezt nem tudná felülírni semmiféle kémia.

Ugyanakkor persze, kell a szikra, a megmagyarázhatatlan vonzalom IS. Az adja az egésznek az esszenciáját. :)

2015. júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kémiához,magamból indulók ki,én magát őt szerettem,belső értékét
2015. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem.
2015. júl. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

érzelmeim felett állok :)

de a legtöbb embernek igen,nem tudják uralni magukat,és érzéseiket sem,csupán ruhába bújt ösztönök.ez nagy hiba.

2015. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4#, kemény vagy, mint a Rolling Stones :D

Az érzelmek nem azonosak az ösztönökkel, és miért lenne az hiba, hogy valaki megéli az érzelmeit? Miért lenne az hiba, ha valaki szerelmes, és nem uralkodik az érzésen? Annál szebb dolog kevés van :)

2015. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az élet maga csak kémia
2015. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt már kérdés, és valami ilyesmit írtam:

-A szerelem túlnyomórészt kíváncsiság. Mikor vágysz arra, hogy a másik összes valós/felruházott, kellemes és jó tulajdonságát felfedezd. Azonosulj vele és átéld. Ezért minél többet szeretnél vele lenni, minél többet kapni belőle. Testileg és lelkileg egyaránt. A nélküle töltött idő keserű is, édes is..mert rossz pillanatnyilag, hogy nem folytathatod eme felfedezés-utad, viszont közben álmodozol, és nagyon várod, hogy újra láthasd. Ezt a kis rosszat kellemesen ellensúlyozza közben a várakozás izgalma.-

Kisebbik része pedig az önzőség. Mert nekem jó. Elvesznék, ha nem lenne. stb...

Kémia a szexuális vonzalomnál dominál inkább. Amikor megkívánod, és érzed, hogy jó lenne vele a csúcson. Viszont a szerelem érzése közben ez háttérbe szorul, nem elsődleges cél lesz, később egyenlítődik a kettő.

Jó megélni. Az összes mennyei és pokoli hatásával együtt.

2015. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
alapvetően, ha a dolog biológiai oldalát nézzük, akkor az az érzés, ami akkor fog el, mikor meglátod a párod (aki nyilvánvalóan jellemét és mindenét tekintve is tökéletesen kiegészít téged) nagyobbrészt hormonok okozzák, mint minden egyéb érzelmet. az csak egy adalék, hogy különben jól megvagytok, jól kijöttök egymással, jól működik a kommunikáció, satöbbi, de maga az érzelem akárhogy is nézzük, hormonok eredménye, amik a megfelelő agyi idegeket ingerlik. most mondhatjuk, hogy emberként felette állunk a nemtudoménminek, de biológiai lények is vagyunk egyben, nem csak szellemiek, nem simán lélek vagyunk, hanem test is, és ennek vannak olyan következményei, minthogy hormonok és hasonlók. az meg már kémia...
2015. júl. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Részben kémia. Sokkal inkább egy önzés féleség.
2015. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

honnan haluztad szentem azt hogy ez hiba,csak mert én nem írtam ilyet :)

ösztön vagy érzelem egyre megy ha nem uralod :)


ésszel kell megélni mindent.És sikeresebb lesz az ember.Főleg annak aki csak külsőségekbe lesz végtelenül érzelmes,azt érheti meglepi.Nem véletlenül mondják a szerelem elvakít,az érzelmek is ilyenek

tisztán kell látni :)))



persze te ezt akkor gondolnád így ha éppen padlón vagy :)

2015. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!