Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Engem meglep, hogy a párok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Engem meglep, hogy a párok még a szerelem kialakulása előtt kapcsolatot kezdenek, naiv vagyok?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvastam itt, hogy nem szabad szerelmet vallani Xidőnyi járás előtt. Nem érzem biztonságban magam hitelre adott szerelemben. Tudom, hogy fajfenntartási ösztön szülte kemikális illúzió, meg bálványimádás a szerelem koncepciója; meglátogattam a cosmo-s és men's health linkeket a témában. Hajlamos vagyok cinizmusra, de egyszerűen ennyit nem vesz be a gyomrom. Jó átélni mással és kiábrándító, ha csak instant szexért van ott az egyik, vagy mindkettő. Nem vagyok elég modern? Pedig nem ítélem el az alkalmi szexelést. Vajon társadalmi nyomásból tesznek párkapcsolati körítést pluszban hozzá? További hozzáadott nyomás, hogy egyetem után folyamatosan párkapcsolatban kell élni. (a társadalom szerint)

Azt könnyű elhinnem, hogy idővel, az egymást vonzónak találó férfi és nő egymásba szeret. Akkor is nekem ez túl hideg, a dalok mást hazudtak.



2015. júl. 19. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyerek vagy még. Maradj a lányregényeknél.
2015. júl. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én ezt a kérdést úgy ahogy van, nem tudom értelmezni!


"Rengeteget olvastam itt, hogy nem szabad szerelmet vallani Xidőnyi járás előtt. Nem érzem biztonságban magam hitelre adott szerelemben. "


A járás kezdeti időszaka a legtöbb párnál a randizás, egymás megismerése, amikor már egyértelmű, hogy vonzódnak egymáshoz. Szerintem logikus, hogy a szerelem ennél egy mélyebb érzés, és csak hosszabb ismeretség után lehet őszintén kijelenteni, hogy szereted a másikat.


"Jó átélni mással és kiábrándító, ha csak instant szexért van ott az egyik, vagy mindkettő. Nem vagyok elég modern? Pedig nem ítélem el az alkalmi szexelést."


Ezt megint nem értem. A legtöbb párnál nem csak "instant szex" van az ismerkedős, járós időszakban, hanem rengeteg találkozó,beszélgetés, közös élmény, tehát egymás megismerése. Ehhez hozzátartozik a szexuális ismerkedés is felnőtteknél...


"Vajon társadalmi nyomásból tesznek párkapcsolati körítést pluszban hozzá? "

Ezt végképp nem értem. A legtöbb felnőtt ember el tudja különíteni a puszta baráti/párkapcsolati/szexuális érdeklődést egymástól. Az elsővel nem lesz semmi, a másodikkal szexen kívül ismerkedik is, keresi a társaságát, a harmadikkal maximum egyéjszakás kalandot létesít. Ez nem úgy alakul ki a legtöbb embernél, hogy szexelnek, és "nosza, úgy illik, járjunk", hanem vagy megvan a kölcsönös érdeklődés, vonzódás a másik iránt, vagy nincs. Aki érdekel, azzal nem "társadalmi nyomásra" akarsz találkozni, hanem mert megőrjít a hiánya. Lelkileg, meg hormonálisan is.


"További hozzáadott nyomás, hogy egyetem után folyamatosan párkapcsolatban kell élni. (a társadalom szerint)"


??? ekkora baromságot hol hallottál?

2015. júl. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es

Akkor teljesen más a hozott csomagom. Más példák mellett nőttem fel. Persze az írtat is láttam már. De szerintem élesebben elválasztható az ismerkedés és a járás, de az egyik fél mindig mást gondol, ezért vitás és tabutéma.

Megalázni nem kell, bizonyítottad a racionalitásod fölényét.


"??? ekkora baromságot hol hallottál?"

Rokoni és baráti nyaggatás 20-on túl, mikor lesz már unokám sirám és tsai.; ha véletlenül egy pillanatra rajtakapnak, hogy egyedül vagyok. Tudtad jól, mit akartam, csak a győzedelmedet spékelted meg.

2015. júl. 19. 17:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Őszintén mondom, hogy én nem értelek. Miért állítod be társadalmi elvárásnak azt, amit ezek szerint a szűk családi körödben láttál, hallottál, és miért feltételezed, hogy ez általános érvényű?
2015. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Eléggé gyakori lett a népesedéi politika közbeszédben. Kedvezmények által akarják nyomni, tehát már díjszabás is áll mögötte. Kényszerítő szándékú kissé jelenleg, ahogy tálalják.

A rokonság utódvárása egy jól ismert jelenség, nem csak komédia szkeccs. Van aki már fotókat akar mutogatni.

A barátok meg keríteni akarnak, ha nincs társam éppen. Van amikor a jóakarat zaklatásba fordul.

Elrugaszkodott, elismerem.

2015. júl. 19. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem el vagy tévedve és te se nagyon érted, amiket írsz. Nem mindenki szeret egymásba 3 randitól, akkor hónapokat kéne várni egy csókra stb? Normális esetben valaki azért kezd kapcsolatba a másikkal, mert szimpatikusak egymásnak és ebbe beletartozik az is, hogy egy idő után lefekszenek. Az, hogy te csak ilyen üres kapcsolatokat láttál, nem jelenti, hogy csak ilyen van. Emellett pedig az egy baromság, hogy társadalmi nyomásból van valaki kapcsolatban. Ha akkora lenne a társadalmi nyomás, nem lennének olyan fogalmak, hogy barátság extrákkal pl. Az meg már rég rossz, ha te úgy látod, hogy valaki azért lenne csak kapcsolatban veled, mert te lefeküdtél vele előzetesen.
2015. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Yorxun Yorxun ***** válasza:

Nálunk is el szoktak hangzani az ilyen „mikor lesz már unokám” jellegű kérdések. Eleinte nagyon zavart, de most már nem tudok haragudni rájuk, elfogadtam, hogy az ő idejükben még másképp mentek ezek a dolgok ― anyukám már öreglánynak számított, amikor 25 évesen feleségül mert az apukámhoz. Manapság meg az ilyen korú nőismerőseim gondolni sem tudnak még a házasságra.


Kérdésedre válaszolva:


> Rengeteget olvastam itt, hogy nem szabad szerelmet vallani Xidőnyi járás előtt.


Ezt azért szokták mondani, mert vannak olyan emberek, akik megijednek, ha valaki csak úgy szerelmet vall nekik. Az elv az, hogy inkább járj együtt valakivel X ideig, ismerd meg jobban és ha már tudod, ki ő és milyen igazán, akkor szeress bele.


> Nem érzem biztonságban magam hitelre adott szerelemben.


Ezt hogy érted? Szerintem a szerelmet mindig „hitelre adják”.


> Tudom, hogy fajfenntartási ösztön szülte kemikális illúzió, meg bálványimádás a szerelem koncepciója


Ez is egy nézőpont, de nem kell egyetérteni vele. Szerintem a szerelem több, mint kémia, de persze könnyebb, ha a kémia is megvan hozzá.


> Jó átélni mással és kiábrándító, ha csak instant szexért van ott az egyik, vagy mindkettő


Igen, a szexet jó átélni.


> Vajon társadalmi nyomásból tesznek párkapcsolati körítést pluszban hozzá?


Azt hiszem, ennél a résznél értettem meg igazán a kérdésed lényegét, most hosszabb válasz következik:

Tehát a dolog úgy megy, hogy egy férfi és egy nő találkoznak, szimpatikusak egymásnak, úgy döntenek, adnak egymásnak egy esélyt. Még nem szerelmesek egymásba, de elkezdenek ismerkedni (lelkileg és testileg is). Ha tetszik, akkor elkezdenek együtt járni, programokat szerveznek, megismerik egymás baráti körét, satöbbi. A legtöbb ember túlságosan fél attól, hogy túl „hamar” beleszeressen a másikba, mert tart tőle, hogy a másik nem érez így, és akkor nagy csalódás lenne a vége. Ezért van az, hogy hagynak rá egy kis időt, hogy beleszeressenek egymásba. Társadalmi nyomásról itt szó sincs, és ha az érzések nem jönnek össze, vagy kiderül, hogy a két ember nem passzol, akkor vége is az egésznek.


> További hozzáadott nyomás, hogy egyetem után folyamatosan párkapcsolatban kell élni. (a társadalom szerint)


Ki mondta ezt? Miért pont az egyetem után? Előtte nem?

Komolyra fordítva: ha szeretnél párkapcsolatot, akkor élj párkapcsolatban, ha nem szeretnél, akkor ne. Ez egy olyan dolog, amit magadnak kell eldöntened, nem hagyni, hogy mások koncepciói befolyásoljanak.

2015. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te Btk-n tanultál? Vagy honnan ez az erőltetett fogalmazás?
2015. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy az "egyetem után folyamatosan párkapcsolatban kell élni"? Hát én örülnék neki, ha ez törvényszerűség lenne és ha valaki épp nem lenne mellettem, akkor hivatalból kijelölnének valaki. Max dobnám és kérném a következőt.

Amúgy nagyon zavaros az egész kérdésed. Ne elvárások mentén gondolkodj és érezz. Szerintem egyetlen elvárás van: légy őszinte és gerinces a másikkal! Onnan kezdve, hogy mások elvárásai szerint (legyen az társadalmi, családi, belső félelmek miatti vagy akármi) zajlik a szerelem, rengeteg bajt okoz. A kimondatlan érzelmek, az elfojtások, az elvárások, a manipulálás, az érzelmi zsarolások stb. nagyon erős mérgek.

Azért legyen együtt két ember, mert jól érzi magát együtt, ha az adott párnak ehhez elég egy laza ismeretség és még nem komoly az egész, akkor szerintem simán belefér, hogy később válik szerelemmé és később vallanak szerelmet. Ha viszont az egyik nagyon vonzódik a másikhoz és ezért hajt rá, akkor miért ne vallhatna szerelmet? Persze fog kapni elutasításokat, de egyszer csak lesz valaki, aki viszonozza.

2015. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Abszolút igazad van.

Nem tudjuk, mi a SZERELEM (a nagybetűs), ezért eljárunk randizgatni és reméljük, hogy valami jó is kisülhet belőle. De ez az esetek többségében (mondjuk 90%), nem így van.

Akit valaha egyszer az életében megérintett az igazi szerelem (a nagybetűs), az életben többet nem megy randira, csak az IGAZIval :) Tapasztalat :D

2015. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!