Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lányok! Mit gondoltok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Mit gondoltok a szerelem és a szeretet közti különbségről?

Figyelt kérdés
Ezt férfi létemre kérdezem, és úgy gondolom, hogy nálatok sokkal érzékenyebben él bennetek ez a két fogalom, ezért talán jobban különbséget is tudtok tenni, amikor éreztek valaki iránt, aki fontos. Lehetnek kétségek emiatt, vagy számotokra mindig egyértelmű? Kíváncsi vagyok a véleményetekre! :) 24F
2015. júl. 24. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
A szerelem szexuális a szeretet szexualitás mentes.
2015. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a szerelem is a szeretet egyik formája (pl. más a baráti, más a szülői szeretet és más az a szeretet, amivel a szerelmünket szeretjük). Testileg, lelkileg összetartozónak érezzük egymást és vonzódunk egymáshoz.
2015. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó jót mond.

Számomra egyértelmű, el tudom választani a kettőt. Mindegyik a kötődési formákhoz kapcsolódik, de pl. a családomat, haveromat "csak" szeretem, míg a barátomat szerelemmel szeretem, másfajta érzelmet, érzéseket váltanak ki belőlem.

2015. júl. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
* is jót mond. :)
2015. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én még sose voltam szerelmes.

Valószínű nem is leszek,mivel nem hiszem,hogy képes vagyok ilyesfajta érzelemre.Ettől függetlenül szerintem a szeretet talán tartósabb,mint a szerelem.

2015. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szerelem egy ige amit akkor használok ha javítást eszközölök valamin. Tehát másképp fogalmazva a javítás szinonimája.


A szeretet pedig az, amikor rendelsz egy pizzát és közbe hízelegsz a belednek, hogy milyen sok fér bele. Ja és persze a sör.

2015. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ez attól függ, hogy mit tekint az ember szerelemnek. Én például csak kamaszkoromban éltem meg azt a tipikus - közhelyes - jelenséget, hogy vibrál a levegő, "pillangók" vannak a gyomromban, el vagyok vakulva, meg ilyenek, tudjátok. :-)

Számomra azt jelenti a szerelem, hogy van valaki, akivel lelkileg (intellektuálisan, érzelmileg) és testileg (csók, szex, ölelés, simogatás) is boldoggá tesszük egymást, bízunk a másikban, és egyszerűen nem tartunk igényt másra (nőre vagy férfire). Ennek kialakulásához sok tartalmas beszélgetés és idő szükséges, szóval megértem, ha valakinek ez túlbonyolított, vagy túlságosan racionális, de szerintem mindenki kicsit - vagy épp nem kicsit (?) - másképp éli meg a szerelmet, vagy mást tart fontosnak egy párkapcsolatban. Ezt tiszteletben kell tartani.

Szóval kérdező, ezt neked kell érezned. Neked kell érezned, hogy mikor vagy szerelmes, neked kell érezned, hogy egyáltalán szükséged van-e erre az érzésre ahhoz, hogy boldog légy valakivel. Szerintem nincs "jó" vagy "rossz" döntés.

2015. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerelem… persze, csodálatos érzés. Egyben nagy vakság és illúzió is, ráadásul igen hamar elmúlik. Micsoda szánalmas rabság állandóan szerelem után epekedni ahelyett, hogy a jelenben megélnénk a teljességet! Ehelyett különféle hiányokat gyártunk magunknak.A szerelem tombolása, a kémiai anyagok egymásra hatásának őrülete egy-két év alatt elmúlik. Viszont ami utánna marad az a szeretet, a sokkal mélyebb szeretet ami sokkal többet számit mint a szerelem 26/L
2015. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm, hogy válaszoltatok a kérdésemre, és tiszteletem azoké, akik őszintén, és saját élményükre hagyatkozva osztották meg a véleményüket. :) Van néhány hozzászólás, amivel tudok azonosulni, és most szeretném megosztani a saját gondolataimat is a témával kapcsolatban.


Nos, számomra a szerelem lehet mulandó, de a szeretet nem, és ez a legfontosabb. Úgy gondolom, hogy ebben az állapotban képesek lehetünk a társunkban olyan értékeket meglátni, és fontosnak tartani, amit mások talán nem, vagy kevésbé. Ezért a szerelem ilyen szempontból nagyon is jó dolog tud lenni, de ugyanakkor van igazság abban, ha valaki azt mondja, hogy ez az állapot, csak bizonyos ideig tart. Szerintem amikor valaki szerelmes, akkor előfordulhat, hogy néha többnek látja a másikat, mint amilyen valójában, és a rossz tulajdonságok részben, vagy akár teljesen háttérbe szorulnak, és csak az számít, ami jó. Idővel, amikor változnak a dolgok, és kezdjük egyre jobban látni a negatív tulajdonságokat, akkor sokan ilyenkor felkiáltanak, és azt mondják: " Oh, hát nem is Te vagy az igazi! " Pedig véleményem szerint, csak eljött az a pont, amikor a szerelem szeretetté változik, és ilyenkor döntenünk kell, hogy a jót és a rosszat képesek vagyunk egyszerre látni, vagy pedig felnagyítjuk azt ami nem tetszik, és csalódottan döntünk a szakítás mellett.


Fontosnak tartom megjegyezni, hogy természetesen minden párkapcsolat más, és lehet, hogy rosszul gondolom, amit írtam,(mivel sosem volt komoly kapcsolatom), de a környezetemben legtöbbször ezt tapasztaltam. Szerintem jó dolog a szerelem, de fontosabb a szeretet, ami tarthat egy életen keresztül. :)

2015. júl. 29. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!