Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti hogy kezelitek a néha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy kezelitek a néha felbukkanó féltékenységet?

Figyelt kérdés

Első kapcsolatom elején vagyok, nagyon szeretjük egymást, mindent megbeszélünk, isteni vele a szex és az összebújások is fantasztikusak. Érzem és látom rajta, hogy szeret, kedvelnek a barátai, együtt járunk bulizni is.


Viszont mikor olyan lánnyal beszélget, aki ugyanazon szakon van mint ő, néha elfog egy kis féltékenység. Gondolom van olyan közös témájuk amit csak vele tud megbeszélni. Mindketten ugyanarra a szakra szerettünk volna menni, de én utolsó évben váltottam mert nem éreztem magam alkalmasnak oda. Most más egyetemet választottunk, de én egy évvel alatta vagyok. (Csak nemrég jöttünk össze, de már egy éve beszélgettünk, egy suliból jöttünk, szóval ismertem a terveit.)


Ti az ilyet hogy kezelitek, főleg ha látjátok, hogy szép a lány és nagy köztük az összhang? :)


Nem akarok hárpia lenni, meg nem veszem komolyan ezeket, csak nem akarom, hogy "rám telepedjen" az érzés.


Köszi a válaszokat ^^



2015. aug. 16. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogy kezeli az ember? Nehezen. Ő is. Bizonyos értelemben ez az egész egy verseny is, ahol eleinte ez dominál, később a jó értelemben vett megszokás és a "múltból" következő előny.

Téged azért választott, mert a szempontjaiban te "nyertél". Ha ez még nem kötelezte el kellően, akkor ismét (nem feltétlenül tudatosan) eszerint választ. Ebből adódik, neked kell a "jobbnak" lenni. Mi itt a "jobb"? A nagyvonalúság, az ápoltság, a szellemesség, a humor, szóval minden apró és nagy dolog, ami az embert megragadja. A féltékenységet titkold a legjobban (illetve öld ki magadból), mert aki ezt észreveszi a másikban, többnyire egyidejűleg dönt. Fiúk különösen. Irtóznak tőle. Még valami. Ha a fiúk megnéznek szép nőket, ez természetes (az ellenkezője lelki betegségre utal), eljátszadoznak a gondolattal, és ennyi. A legtöbb esetben elfogultak lesznek a javadra, mert "nekik a legjobb kell" - akkor is, ha esélyük sincs.

Egyelőre ne parázz, légy magabiztos és nagyvonalú, ha probléma mutatkozik, úgy is észreveszed. De az említettek alapesetben a te malmodra hajtják a vizet.

2015. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!