Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti képesek vagytok komoly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kizcar kérdése:

Ti képesek vagytok komoly párkapcsolatba csöppenni szerelem első látásra, randira nevezetű dolog nélkül?

Figyelt kérdés

Szerintetek igazi szerelmi, szenvedélyes, komoly kapcsolat az ha valaki azt állítja, hogy csak több hónap után szerette meg a másikat?

Ez egyáltalán szerelem? Vagy inkább csak a megszokáson alapuló együttlét?

Attól, hogy valakit hónapok alatt megszeretünk nem azt jelenti, hogy belehabarodunk. Nem?

Nem az az igazi, amikor első látásra, találkozásra beleesünk a másikba? Nem pedig hónapok alatt!

Mi a véleményetek erről?



2015. szept. 3. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, én meg pont azt nem tudom elképzelni, hogy valakivel úgy lehet egy mély, tartós kapcsolat, hogy "első látásra belehabarodok".

Nekem ahhoz, hogy beleszeressek valakibe, idő kell, meg kell ismernem. Nem egy idealizált figurába akarok beleszeretni, hanem ténylegesen az emberbe, minden jó és rossz tulajdonságával együtt. Ez pedig első látásra vagy egy randin baromira nem derül ki.

2015. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az, amit első látásra szerelemnek hívnak, nem számít szerelemnek, sokkal, de sokkal kevesebb annál.

Erős vonzalom, akár ellenállhatatlan, de nem szerelem.

A szerelem a számomra nem létezik szeretet nélkül és csak azt tudom megszeretni, akit már megismertem. Beleszeretni is csak abba tudok és ez a szerelem sokkal több, sokkal mélyebb, mint mikor meglátunk valakit és odáig leszünk érte, meg vissza.

Mindkettőben volt részem, így tapasztalatból beszélek.

2015. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy nem vagyunk egyformák. Van, aki azt vallja, hogy a "szerelem első látásra" az nem is igazi mély érzelem, csupán fellángolás, mert az igazi mély érzések kialakulásához több idő kell, más meg azt, hogy az már nem szerelem több hónap után, hanem megszokás.

Az igazság meg az, hogy ez sokkal inkább vérmérséklettől, személyiségtől, biofizikai és neuropszichológiai folyamatoktól, azok gyorsaságától és intenzitásától függ. Egy szangvinikus ha nem esik szerelembe az első héten, akkor már nem is fog, míg egy flegmatikusnak néha egy év is kell ehhez.

2015. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Létezik, minden ember más. Így az érzelmek is! Van akinél működik a szerelem első látásra, van akinél valóban több hónap kell, sőt több év az összecsiszolódásra. Ezért vannak pl. rövid kapcsolatokat, mert türelmetlenek az emberek, egy félre értés, vagy egy kis vita miatt szakítanak... de ők alkalmatlanok is egy kapcsolatra...
2015. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aperitif ***** válasza:
83%
Már látatlanban vonzódtam a mostani barátomhoz, az első randin pedig éreztem, hogy ebből szerelem lesz. Lassan egy éve vagyunk együtt, de egyre mélyebb az érzés bennem, de én ilyen típus vagyok, szenvedélyes, fellángoló. A párom más, neki idő kell ahhoz, hogy kialakuljanak benne a szerelem, akkor viszont nagyon mély és erős érzései vannak.
2015. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!