Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Baj, ha nem vagyok még boldog?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha nem vagyok még boldog? Elmúlik a félelem előjön a boldogság? Szeretetből lehet szerelem?

Figyelt kérdés

Párommal 2 és fél éve szakítottunk (1évig jártunk és 4 hónapot együtt éltünk).

Szakítás után nem szakadt meg a kapcsolat, néha-néha beszéltünk. Volt csaja, nekem meg barátom. Aztán egyszer csak barátommal szakítottunk, pár hónap után ő is a csajával.


Egyik nap épp arra felé jártam ahol lakik, mondtam, hogy összefuthatunk ha gondolna(mondjuk ekkor még nem tudtam, hogy egyedülálló).

Talin előállt, hogy mi lenne, ha újra...persze közben meggondolta magát, mert fél illetve félt, hogy megbánt.

De aztán sok hosszú beszélgetés után, úgy döntöttünk belevágunk. (már azért is, mert így nem lesz az a gondolat, hogy "mi lett volna ha.." )


Tegnap volt első tali, első együtt töltött idő..

Nagyon jó volt..

De baj, ha most még nem vagyok boldog? Elmúlik a félelem előjön a boldogság?


Ui.: azt megbeszéltünk, hogy így 2 év után persze nem szeretünk szerelemmel, de szeretet vagy valami érzés még itt vannak...


25/L


2015. szept. 7. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem jó ómen ha ilyet érzel a jövőre nézve.
2015. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! A szeretet az egyik legmagasabb rendű emberi érzelem, tehát csodákra képes! Hinni kell benne és működni fog! Tudnod kell azonban, hogy a szerelem érzése biológiai, azaz hormonális úton alakul ki az ember agyának egy bizonyos részén s a legtöbb embernél három év után lassacskán elmúlik. Újra szerelmesnek lenni ugyanabba nem lehetetlen, de nagyon ritka. Láttam már olyat akinek sikerült, olyat is akinek nem. A boldogsághoz, harmonikus együttéléshez nem kell feltétlenül szerelem (persze nem árt), két ember ha igazán szereti egymást, őszintén, nyíltan meg tudják beszélni problémáikat, megfelelően fejlett konfliktuskezelési stratégiákkal rendelkeznek, akkor nagyon is elképzelhető a hosszútávú együttélés (szerelem nélkül is). Ami még szerintem fontos: a féltékenység kérdése. A világ ma már nagyon megváltozott ebből a szempontból, nem biztos, hogy jó, ha kizárólag magunknak akarunk kisajátítani valakit. (Az én 7 évig tartó kapcsolatom is ez miatt ment tönkre). Szeretni lehet úgy is, ha néha elengedjük valaki mással azt akit szeretünk, de megbeszéljük vele, hogy ez nem elhagyást, megcsalást jelent. Hanem azt, hogy ne legyen egyhangú az életünk és mindenkinek legyen lehetősége megtapasztalni másmilyen élményeket is. Sokat segíthet, ha bátran szabadon engeditek egymást, de mégis mindig újra és újra visszataláltok egymáshoz. Minden ember a boldogságot keresi, el lehet érni, csak bátornak, kezdeményezőnek és következetesnek kell lenni hozzá! Drukkolok Nektek, remélem sikerül amit szeretnél! :-) 33/F
2015. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!