Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A férfi vagy a nő a romantikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfi vagy a nő a romantikusabb?

Figyelt kérdés

Én szeretem a romantikát, persze nem túlzásba víve. Inkább az apró kedvességek, spontán meglepetések híve vagyok. Sokszor azt tapasztalom, hogy a férfi, akivel ismerkedem, még nálam is romantikusabb, ami meglep, mert általában fordítva szokott lenni. Illetve ha mégis romantikus hajlama van az illetőnek, akkor azt olyan hollywoodi stílusban teszi, drága ajándékok, csöpögős sablon szövegek. Ritkán kaptam kreatív bókokat, figyelmességet, ami mégcsak pénzbe sem kerül, csupán szimpla figyelmesség.


Nektek mit jelent a romantika? És mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?


2015. szept. 10. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A csöpögős romantikát én sem kedvelem, igazából már az ismerkedési fázis elején ki szoktam szűrni, randiig el se jutunk.

A mostani kapcsolatomban a párom egy fokkal talán romantikusabb nálam, de csak minimálisan, és nem is minden téren. Alapvetően mindketten elég racionálisak vagyunk, de azért teret engedünk az érzelmeknek is bőven. A lényeg, hogy összeillünk, kiegészítjük egymást, így nem megyünk egymás idegeire az eltérő igényeinkkel, mentalitásunkkal. :)

2015. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Férfiből, és nőből is van romantikusabb, és kevésbé romantikus alkat, és persze átmenet is, jómagam pl. az arany középutat képviselem, vannak romantikus pillanataim, szeretek meglepetést okozni, de sosem viszem túlzásba, hamar észreveszem egy lányon, hogy mennyire igényli a romantikát, és ha látom, h egyáltalán nem, akkor hagyom a francba a romantikázást, ha viszont romantikusabb alkat, akkor gyakran meglepem valamivel, de nem ilyen drága ajándékokkal, meg sablonszövegekkel, hanem pl. elviszem egy domboldalra, ahol megbontunk egy üveg vörösbort, és közben bámuljuk a csillagokat.
2015. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez jó téma. Én nő vagyok, de szerintem nem túl romantikus alkat. Nem igazán szeretem, ha egy pasi úgymond udvarol, bókol, mert eléggé zavarba hoz, és elveszi a kedvem az ismerkedéstől. Jobb szeretem, hogyha valaki föl akar szedni, akkor a legegyszerűbb utat választja, s ha kettesben vagyunk megölel, s ha hagyom, megcsókol. Mivel randizni sem szeretek, csak akkor már, ha együtt vagyok valakivel. Amúgy kellemetlen nekem kicsit. A bók is csak attól esik jól, akivel már együtt vagyok, amúgy nekem tolakodás. Ha mindenképp dicsérni akar, akkor dicsérjen inkább azért, amit csinálok mondjuk. Amúgy én sem igen dicsérgetem a pasim, de azért valamennyi pozitív visszacsatolást mindig adok. ;)

Ajándék az nem rossz dolog, de legyen inkább gesztusértékű. De ilyet én is mindig teszek a pasi felé, pl. veszek neki kaját, csokit, meg amit tudom, hogy szeret.

Egy pasi ne legyen nyálas egyáltalán. Ha vesz nekem egy pici csokit, az sokkal jobban esik, mintha mindig azt mondja, milyen tökéletes vagyok. De ha már így látja, a legjobban mégiscsak az ölelés meg a puszi esik jól, akár spontán helyzetekben. :)

Na azért viszont egy romantikus vacsit egy tengerpart melletti étteremben ki nem hagynék! Az jól esne, meg egyáltalán bármilyen kajameghívás elég jól tud esni.

2015. szept. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet ezt így nemekre bontani. A sztereotípia szerint a nők, de a valóságban nem feltétlenül ez a jellemző.

A párommal mindkettőnknek van igénye a romantikára, de egyikünk sem az a csöpögős, extrém romantikus típus.

2015. szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A sztereotípiák szerint a nők, de én nem vagyok romantikus alkat. Sok romantikus dolgot (pl.a férfi a nőnek odaadja a kabátját, hogy ne fázzon, 1. randira virágot visz stb.) műviesnek és zavarba ejtőnek tartok. N22
2015. szept. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!