Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem tudok szerelembe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok szerelembe esni sose?

Figyelt kérdés
Volt már néhány párkapcsolatom, de sosem voltam szerelmes egyikbe se. Mindig hiányzott valami, amit nem tudok megfogalmazni. Úgy érzem, egy kész csődtömeg vagyok. Félek ismerkedni, nem akarok senkit se megbántani azzal, hogy ő esetleg belémszeret, én meg elhagyom őt, mert nem szeretem eléggé, és képtelen vagyok hosszútávon elköteleződni. Úgy érzem, mintha nem lennék normális! Egyedül érzem magam, és nem tudok a bajomon segíteni. Valakinek hasonló tapasztalat?

2015. dec. 27. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem van.
2015. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit értesz szerelem alatt? Ha sok-sok éve ezt érzed, mondjuk úgy, huszonegynehány éves vagy, akár meg lehetne próbálni egy pszichológussal történő beszélgetést is, hátha tud neked valamit segíteni, esetleg egy okot felmutatni a múltban.
2015. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első :köszi a hosszas, kielégítő választ! Második : 28 éves elmúltam, voltam pszichológusnál. A pszichológus csak saját magán segített, mivel hogy nem csekély az óradíja, ehhez képest, annyit haladtunk, mint egy döglött csiga.
2015. dec. 27. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvastam a kiírásodat s az el kell, hogy mondjam én nem vagyok pszichiáter s órabérem sincs, bármikor, bármennyit "meghallgatlak". Ehhez jó lenne egy kicsit jobban megismerni téged. Ne aggódj, ez a érzés még változhat, lehet az az alapvető probléma, hogy még nem jött el az igazi. Elképzelhető, hogy akiket TE szeretnél, ők nem szerelmesek beléd, illetve viszont. Az én helyzetem pedig éppen ellentétes, olyan szinte tudok kötődni, hogy olykor az elválás nemhogy fájdalmat, hanem inkább haragot vált ki belőlem, olyan emberré válok, amilyen tulajdonképpen nem vagyok. Ez sem sokkal jobb, sőt, ha mérhetetlenül szerelmes vagyok, akkor a féltékenység is erőt vesz rajtam, ami szintén rossz tanácsadó.


Akkor, várom, mit írsz s megpróbálom a problémádat elhárítani. Elképzelhető, hogy a genetika teszi ezt a nem túl erős kötődést a lányok iránt (feltéve, ha férfi vagy), vagy a múltadban ért valami olyan trauma, ami blokkolja az érzéseidet.


Jó éjt!

2015. dec. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!