Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha egy nőnek van jogsija,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nőnek van jogsija, kocsija, diplomája, jó egzisztenciája miért gond az, hogy egy férfi nem rendelkezik ezekkel?

Figyelt kérdés

Nem tudom felfogni, hogy ilyen esetek miatt miért nem működhet egy rendes párkapcsolat, miért van az, hogy emiatt kevesebbet ér a másik.

Mi van akkor, ha később változni fog a helyzet miért kellenek ezek a dolgok egyből? Társadalmilag miért nem elfogadottak?

Társkeresőn is van egy lány aki leírja azt, hogy van diplomája, kocsija és szeretné, ha párjának is lenne. De neki ez miért jó? Miért lenne ciki, ha esetleg ő vezetne és én ülnék az anyósülésen? Tervezem én is, hogy egyszer leteszem a jogsit és veszek autót, de egyenlőre nincs rá keretem és szükségem sincs rá.

Komolyan nem értem meg ezt az idióta társadalmi felfogásokat, hogy a tárgyiasított dolgok határozzák meg az embert nem az értékei.

Férfiként azokat a férfiakat se tudom megérteni, akiket zavarja az, hogy 20-30 ezerrel vagy annál is többet keres a nője vagy esetleg okosabb nála. Ha normális kapcsolatnál közösbe megy akkor nem mindegy? Abba senkise gondol bele, hogy idővel változhat minden.

Én már senkit se tudok megérteni. Néha ufonak érzem magam itt.


2016. febr. 25. 12:19
1 2 3 4
 11/33 Blade Bone ***** válasza:
0%
Egyébként szerintem a pénz dolgot máshogy kellene kezelni, mert mivan akkor, ha pl a másik fele annyi pénzből is dupla annyit tesz félre, mint te.. Ez nem játszik szerintem egyvonalon.
2016. febr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem amiket leírtál. Nekem egyik volt osztálytársam olyan hölgyet vett el akinek Luxemburgban cipőgyára van, míg a férfinak idehaza csak egy Simson segédmotorja volt. És boldog házasságban élnek már 25 éve.

Valójában a nővérem is hasonlóan házasodott, no a nővéremnek nem volt gyára csak városi tetőteres családi háza és jól kereső vállallkozása, a férjének meg egy használt kocsija. Ráadásul a férje háztartásbeli és kiválóan elvannak. Szerintem akkor nem lennének el ha a munkahelyre kellene rohannia pénzt keresni a családi élet helyett.

Na jó, persze más a helyzet akkor ha egy keresetből nem lehet kielégítő színvonalon megélni, ráadásul az az egy kereset munkabérből származik, tehát gürcöl érte. Meg más a helyzet a fenti példánál is, amikor bőven megél két ember az egy jövedelemből, ráadásul nem ő gürcöl azért az egyért sem.

2016. febr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Barátnőm, illetve mostmár feleségem :) jogász, nekem meg a nick nevem nem a bunkó válaszadási szokásaimat jelöli, hanem az érdeklődési körömet, lassan a főállásomat.
2016. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
62%

Asszonykámnak a 350-400 is megvan havonta alsó hangon, nekem örülök, ha havi átlag 100 megmarad... Nekem nincs havi fizum, aklor keresek, ha el tudok adni valamit...

Ellenben vannak lovaim amikken tudunk lovagolni, vannak kutyáim, nyulaim, csirkéim, csacsim, kecském... Gyakorlatilag ételre már nem költök, csak ha valami olyat kívánok, amit nem tudok megtermelni... Pl oliva bogyó...

A házam rezsije megvan mindennel együtt évi átlag 250.000ből, tüzifával mondennel együtt... Asszonylám meg csak a lakás bérleti díjára költ 90.000ret... De jövőre költözik ko hozzám teljesen, már a legtöbb időt itt tölti már most is... De abba fogja hagyni a jogi pályát és jön ő is parasztkodni...

2016. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Én elvárom, hogy a párom intelligens legyen, és ha nem is rendelkezik még autóval, házzal, egzisztenciával, legalább aktívan tegyen érte.


Párom mindezeknek megfelel. Ő még tanul, szülei nem tudják fizetni mindkét gyereknek a jogsit, így egynek sem fizetik, autója meg pláne nincs. Munkája sem, sőt, még diplomája sem. De mindezek lesznek, mert affinitása van hozzá, okos, értelmes. Jelenleg is tanul, és mivel intelligens, és művelt, ezért vele vagyok.


Egyáltalán nem ciki, hogy én vezetek, engem sem zavar, őt sem. De ő fiatalabb is, mint én. Akikkel előtte ismerkedtem (és korombeliek voltak) azok fele ennyire értelmesek sem voltak (igen, társkeresőn), a munkám csodának számított náluk, és folyton arra mentek, hogy bizonygassanak nekem. Még akkor is, ha buták voltak, mint a föld. Elég vicces volt, és persze esélyük sem volt.


Az intelligencia a fontos, nem pedig az egzisztencia. Mert lehet egy segédmunkás is okos és értelmes, ha szereti azt cisnálni, amit csinál.

2016. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen szinten nem fontos ez (mondjuk ne közmunkán meg segélyen éljen, és az sem baj, ha nem fizikai munkás minimálbéren - és nem a pénz miatt, hanem mert jobban megértem magamat a többi diplomás emberrel, az tény - de páromnál pl. jobban keresek), de simán megértem azt, akinek igen - mindkét nemből!

Megértem, hogy vki olyan partnert szeretne, aki vele egy szinten van, mert kisebb arra az esély, hogy nagy mértékű súrlódás legyen világnézet, érdeklődési kör, olvasottság stb. szintjén. Plusz ugye a legtöbb ember manapság már egyenrangú felet szeretne a kapcsolatba, nem olyasvalakit, akit el kell tartania meg pénzelnie kell.


Itt a nőknél még belejön az is, hogy manapság már nemcsak a karrierista nő csinál karriert, hanem mindenki, mert félnek a jövőtől (még olyanok is, akik tökéletes htb-k lennének)... és azért a kapcsolatában még szeretne nő maradni, a régi értékekből vmit felmutatni. Ami kb. azt takarja, hogy akkor már extra maszkulinnak érezné magát, ha pluszban még neki kellene furikáznia a férjét vagy eltartania.


26N

2016. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
De amúgy ez csak az internet... Neten mindenki hazudik/szépít... Ha a valóságban ismerkedsz meg egy lánnyl és megvan a szikra, akkor nem fogja érdekelni bizonyos határokon túl ez a dolog... De neten megtehetik, hogy válogassanak és a nyomorék pasik közül sokakat elijeszt már ez a "marketing"-hogy kérik a végzettséget meg a jogsit :D
2016. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

"De abba fogja hagyni a jogi pályát és jön ő is parasztkodni..."

Na ezért várom el a hasonló szintet.

Vagy csak trollkodsz?

2016. febr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
A páromnak nincs már jogsija és kocsija sincs és soha nem érdekelt. Kb. Egyformán keresünk keveset :-D Nekem van jobb végzettségem ő szakmunkás de mégis nagyon helyén van az esze és azt kell mondjam hogy a diploma maga semmire se garancia főleg az intelligenciára nem!!! Az exem a legnagyobb tapló a világon nulla érzelmi intelligenciával cserébe viszont két lábon járó lexikon.....amivel soha nem ment semmire. Nekem a diplomás exemmel sokkal cikibb volt társaságba menni pl mint most a szakmunkással. Mindent felzabált, megivott, soha nem figyelt hogy már menni kéne mert elég volt.... szóval nekem ez a külsőségek huszadrendűek.
2016. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
#10 , szóval szerinted akinek nincs diplomája, az nem intelligens?
2016. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!