Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan bocsássak meg önmagamna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan bocsássak meg önmagamnak, amikor a saját hibámból veszítettem el azt akit szeretek?

Figyelt kérdés

Egy éve ismertem meg egy srácot, azonban eléggé nehézkes volt találkoznunk mivel nehéz időszakon ment keresztül (betegség, kórház). Ez eléggé megviselte, de én végig mellette álltam. Körülbelül 3 havonta találkozni mindig, de nagyon bonyolult volt az egész helyzet. Igazából mi fbon ismertük meg egymást mert az első randira pár nappal került a korházba, azonban végig fennmaradt a beszélgetés köztünk. Mindketten többet szerettünk volna, azonban mindig volt valami akadályozó tényező. Második randin csókolt meg, én meg totálisan szerelmes lettem. Azonban megint beteg lett, rossz kedve volt folyton, nem tudtunk találkozni, ezért mondtam hogy mondjuk azt hogy barátság van köztünk, mert nekem ez így nehéz. Ő beleegyezett ebbe, azonban rá pár hónapra egy buliban találkoztunk, ott megint csókolóztunk, egy hétre rá ugyan ez történt, majd megint beteg lett és kórházba került. Ő rajta is éreztem hogy többet szeretne, de mindig mondta hogy ő most nem képes mással törődni csak azzal, hogy meggyógyuljon (nagyon rosszul érintette ez a beteges időszaka). Én elfogadtam hogy barátok vagyunk, de közben mindig úgy beszélgettünk mintha több lenne. Majd jött egy fordulópont, megismertem egy másik srácot. És azt találtam vonzónak, hogy egyszerű, és vele nem lenne olyan nehéz mint az első sráccal, akiért valójában teljesen odavoltam (valójában szerelmes voltam.., első igazi srác, aki iránt érzéseim voltak). Rá két hétre hogy megismertem a második srácot, az első srác elhívott találkozni hozzá, nagyon kedves volt, főzött nekem, figyelmes volt. Viszont én hülye voltam és azt mondtam hogy legyünk csak barátok, pedig ő pont azért kérte hogy találkozzunk, mert megköszönte hogy mellette álltam amíg beteg volt, és hogy most már könnyebb lesz felé nyitni mert jobban érzi magát, nem lesz kedvetlen mindig. És én mindennél jobban vágytam rá, azonban elutasítottam az egyszerűbb srácért, abban a reményben hogy abból valami komolyabb alakul ki. Azonban a másik sráccal sem lett semmi, én meg természetes visszamentem az első sráchoz.. Igen, csak ő meg már nem ugyan úgy viszonyult hozzám, teljesen elutasító volt, közönyös, és mondta hogy őt egyszer lehet elutasítani, és én elutasítottam és nincs több lehetőségem. Azt mondta hogy barátságot akartam, akkor tessék itt van legyünk barátok. Nekem ez nagyon rosszul esett.. Tudom, hogy én rontottam el, és bánom is nagyon, ezért elmondtam őszintén az érzéseimet vele kapcsolatban, de z sem változtatott a döntésén, mivel az önbecsülését nem volt képes átlépni, és csak azért sem enged, mert ő állja a szavát, és nincs több esélyem.


És igazából azóta nem beszélünk. Iszonyatosan hiányzik, legszívesebben mondanám neki, hogy találkozzon velem és beszéljük meg újra, hátha élőben másképp gondolná az egészet (facebookon volt ez előbbi beszélgetés amit leírtam), azonban már úgy érzem hogy ez egy lezárás volt, hogy ő már valóban nem akar semmit.


Hogyan lépjek túl rajta, miközben tudom hogy mindezt magamnak köszönhetem, hogy én rontottam el?

Igazából ő volt az első nagy szerelmem ezért nem tudtam hogyan kezeljen ezt az egész kapcsolatot vele, főleg úgy hogy mindig volt valami akadályozó tényező, ami még nehezebbé tette az egész kapcsolatot.

Köszi előre is a tanácsokat, és hogy végigolvastatok ezt a hosszú történetet! :)



2016. márc. 8. 23:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy az fájt a legjobban, hogy ő azt mondta hogy én játszottam vele. Pedig én nem szándékosan csináltam, csak nagyon sokat szenvedtem az alatt amikor nem tudtunk találkozni, sőt nem volt olyan hét amikor nem sírtam volna, és ezért gondoltam azt hogy jobb lesz nélküle. Nem erre vágytam, de úgy gondoltam ez kell ahhoz, hogy a lelki egyensúlyom megtaláljam. Azonban nagyon hiányzott és az sem volt jobb amikor nem beszéltünk. És így meg még rosszabb, hogy ő úgy élte ezt meg, mintha én játszottam volna vele, hiába írtam le neki a teljesen őszinte érzéseimet vele kapcsoltban.
2016. márc. 9. 00:03
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem rontottál el semmit. Ha az élet mindig elsodor valakit, akkor nem az a hozzánk való. Ne sajnáld, amúgy sem működött volna. A 2. srác pedig biztos érezte, hogy nem vagy belé igazán szerelmes. Engedd el az 1-t és ha túl leszel rajta, akkor kezdj bele egy normális, új kapcsolatba.
2016. márc. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem is már eszembe jutott ez, hogy ennek valamiért így kellett lennie. Azonban néha meg megint amikor nem beszéltünk az utamba sodorta. Például a második srác mesélte hogy az egyik kolis szobatársa a koliból kiugrott és öngyilkos lett, és amikor mesélt róla rájöttem, hogy ugyan arról a személyről beszél aki az első srácom haverjának a bátyja volt, és nekem erről a első srác mesélt hogy mennyire rosszul érintette ez amit a haverja bátyjával történt.(tudom elég rossz példa..:/, de a lényeg az hogy itt is amikor már kezdtem az első srácot elfelejteni, akkor újra képbe jött, úgy hogy az első srácom a másodikat nem ismeri mert két egymástól messze lévő városban laknak).

Meg én még soha nem voltam kórházban, de pont amikor 3 hétig nem beszéltünk akkor bekerültem, és rögtön az első srácom jutott eszembe, mivel mindig küldött infúziós képeket amikor ő volt kórházban, és akkor újra elkezdtünk beszélgetni.

Tudom,hogy az lenne a legjobb ha továbblépnék, de még mindig él bennem egy pici remény, hogy erről máshogy fog vélekedni később és még lehet köztünk valami. Szörnyű érzés, hogy saját magamnak köszönhetem, hogy szenvedek :(

2016. márc. 9. 00:58
 4/10 Költőnő? ***** válasza:
Sztem meg ez nem egy felnőtt párkapcsolat
2016. márc. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

"Azonban a másik sráccal sem lett semmi, én meg természetes visszamentem az első sráchoz."


Természetesen? ha már az egyik nem jön be akkor a másik még talán ugye? ez azt tükrözi konkrétan hogy nem is szeretted őt annyira mint a 2. palit, de te mégis vissza kéredzkedtél hozzá.

2016. márc. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt érzem most:

[link]


Ilyen mikor a nők taktikáznak.

2016. márc. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Atyaég, tényleg ott tartunk, hogy az első szerelem meg komoly, ahol fb-on tartjátok a kapcsolatot, és három havonta találkoztok élőben? Akkor is egy buliban?!

Most úgy érzem, hogy rettentően megöregedtem.


Te meg ne aggódj, lesz még aki rád ír fb-on, és mivel az érzelmeid jó része odaköt, pont olyan lesz ha vele beszélgetsz, mintha a másik sráccal tennéd, csak időközben profilképet cserélt.


OMG

2016. márc. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezeket a "jeleket" csak be akarod képzelni. Az, hogy kórházban jártál, és eszedbe jutott, meg közös ismerősük volt... Ezek nem igazi jelek.


Voltam hasonló dologban... éreztem úgy, ahogy te... Nálam olyan jelek voltak, mint:


- ahogy elfelejtettem, és nem sírtam át az estéket, egy pasi előttem a boltban ugyanolyan illatot árasztott magából, mint a srác... és hiába nem gondoltam rá akkor már x hete, hirtelen eszembe jutott...


- akárhányszor elhatároztam, hogy békén hagyom, nem beszéltem vele, nem írtam rá, rögtön másnap már rám írt, és keresett engem. Holott mikor vártam hogy írjon sosem írt.



Ezek nem igazi jelek, de ha azok is lennének, akkor is próbáld elfelejteni. Hidd el, újramelegítve nem jó a kapcsolat (tapasztalat), és ha a fiú ilyen könnyen elengedett, akkor nem is lennél boldog mellette. Nem is lettél volna boldog mellette.

2016. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

5. válaszoló: Ez pont úgy értettem, hogy a srácnak volt igaza, mert ő előre megmondta hogy nem lesz B terv, és én mondtam is hogy nem fogok visszafutni hozzá, ha nem jön össze a másik. És neki lett igaza.., de nem azért futottam vissza hozzá mert ha nincs más jó ő is.., hanem mert tényleg nagyon hiányzott, mert még mialatt a másik sráccal voltam akkor is az első iránt voltak érzelmeim..


6os válaszoló: Ez pont hogy nem taktikázás volt.. Egyszerűen tapasztalatlan vagyok, soha nem voltak még ilyen érzéseim, nem tudom hogy kell az ilyen szituációkat kezelni.. Nem értem miért rögtön az kell belelátni, hogy én szándékosan csináltam ezt.. Dehát már látom, hogy jól elcsesztem, és nem így kellett volna kezelni ezt.


7.es válaszoló: Tényleg ott tartunk, hogy nehéz a mondatokat értelmezni? Tudom hogy nem mondhatnám párkapcsolatnak azt ami köztünk volt, de úgy gondolom egész pontosan le is írtam hogy saját akaratunkon kívül nem tudtunk találkozni.. Más városban lakunk, ráadásul ő kórházban volt többször több hetet, majd otthon lábadozott, ki sem mozdult. Így gondolom már jobban átlátod, hogy miért is 3 havonta volt alkalmunk találkozni.És igazából az egy év alatt nem telt el szinte nap hogy ne beszéltünk volna naphosszat fbon, szóval ami volt lehetőség a kapcsolattartásra azt kihasználtuk, még skypeoltunk is hogy lássuk egymást. És nem értem miért kell rögtön rosszindulatúnak lenni.. Én nem fbon szerettem volna ezt és ő sem mert először élőben találkoztunk és utána kezdtünk el fbon beszélgetni, csak rögtön kórházba került.


8as: Talán igazad van, valóban lehet csak beképzelem ezeket a jeleket. Csak nem telik el nap hogy ne gondoljak rá, és lehet ezért magyarázom be magamnak. Tudom hogy az lenne a legjobb ha elfelejteném :(



Hát igazából köszönöm a haszontalan, rosszindulatú válaszokat.. Nem számítottam igazi segítségre, de azért az sem gondoltam, hogy ilyen válaszokat kapok, amiknek ráadásul semmi köze a kérdéshez, csak a kifejtésbe kötöttetek bele mind..

Mindegy, volt legalább egy rendes ember aki külön üzenetben próbált segíteni. Mert én tényleg próbálkozom, és ha elolvassátok mindezt rájöttök, hogy még ha úgy is tűnik, hogy játszottam vele, igazából nem állt szándékomban, mert tényleg bármit képes lettem volna megtenni érte, csak nem tudtam az érzéseim kezelni. De már tanultam a hibámból, ne aggódjatok, csak még fel kell dolgoznom, és önmagamnak megbocsátanom, hogy miattam ért véget egy ilyen különleges személlyel a beszélgetés, illetve a tőle kapott lehetőséget elszúrtam, és már nem enged többé közel magához. Úgy gondolom, igazán megkaptam a büntetést..

2016. márc. 9. 13:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon peches időszakban ismertétek meg egymást. Betegeskedés, gyász és hasonló negatív dolgok egy edzett párkapcsolatot is próbára tudnak tenni, nemhogy még egy kezdeti ismerkedést. A srácnak is meg kellene értenie, hogy kétségbeestél ebben a nehéz helyzetben, így is sokáig kitartottál mellette, és azt is elmondtad neki, miért választottad végül az egyszerűbb utat. Szerintem ha igazán fontos lennél neki, adna még egy esélyt, és átgondolná az érveidet, de nekem kicsit önzőnek tűnik ez az ember. Ha ennyire ragaszkodik a sértettségeihez, nehéz élet vár rá...
2016. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!