Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek normális ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális ha valaki nem vágyik párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Egy 19 éves lány vagyok, lehet furcsán fog hangzani, de egyáltalán nem vágyom párkapcsolatra. Mióta az eszemet tudom ezt hajtogatom, persze kiskoromban ezért csak kinevettek,hogy úgy is lesz majd pasim. 15 éves voltam amikor elősször lett barátom, egy helyes, izmos, jó humorú, igazán közkedvelt srác, olyan tipus akibe termeszete és külseje miatt is sok lány szerelmes volt. Megszereztem, de sosem szerettem, nem éreztem semmit, barátként kedveltem ennyi, de nagyon furcsa erzes volt bennem végig, valami ami taszitott, rosszul esett amikor vele láttak, rosszul esett amikor megkérdezték ""Na, mi van a barátoddal?" vagy "Miota is vagytok egyutt?" A leginkább az zavart (nem tudom miért) hogy azthiszik, hogy én most nyilvan szerelmes vagyok. Egyszerűen zavar. Nekem nincsennek érzéseim, cikinek, és gyengeségnek tartom. Nem tehetek róla. Azóta már több pasit is elfogyasztottam, mindeggyikkel ugyan ezen oknál fogva szakitottam, hogy nekem EZ nem működik.Akármilyen a srác, ha helyes, ha okos, ha vicces, barmilyen..nem érzek semmit, üres vagyok. Ezen a hozzáálláson nem tudok változtatni. Csak az zavar, hogy az emberek nem értik meg. Azt mondják, hogy majd egyszer igy is lesz meg úgy is lesz. Nem. Egy pasi a szememben maximum szexre jó, nem alábecsülni akarom őket, ez nem igy van, egyszerűen csak nem érzek ilyen erőteljes vonzalmat, barátként nagyon bírom őket, gyakran jobban mint a lányokat, de ha nem muszáj nem jövök össze velük, gyereket se szeretnék soha. Mindenkinek van vagy lesz, nem szeretnék beállni a sorba, engem ez nem vonz ilyen egyszerű. sokan azt mondják ez a hozzáállás inkább pasikra jellemző egy nő mindig vágyik a romantikára a gyengédségre és a családra.

Igazából, most nem arra vagyok kiváncsi, hogy ezt elítélitek e vagy sem, hiszen tudom, hogy pl van akinek nagyon durván pók iszonya van, ezt nem ítéli el senki ugye? Tök természetes. Nekem pedig a párkapcsolatoktól van iszonyom.

Vagy pl sokan különféle hiányosságokkal születnek pl van aki végtag hiányossággal, vagy épp szellemileg, vagy pszihésen sérült, belőlem úgy érzem csak a "fajfenttartási" ösztön hiányzik (ha van ilyen)

Csak azt szeretném kérdezni, hogy ez mennyire gyakori? Normális? Van olyan aki hasonlóan érez?



2016. márc. 18. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:

A XXI.században ez a normális.


Mielőtt lepontoztok: én sem vagyok feldobva ettől.

2016. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :) valahogy én mégis úgy érzem, egyedi az esetem, nem sok lánnyal beszéltem még aki hozzám hasonlóan gondolkodna, több olyan lannyal beszéltem, akik pl könnyedén kaphatóak egyéjszakás, erzelemmentes kapcsolatokra, de ők is váltig állitották, hogy szerelem nélkül el sem tudnák képzelni az életüket, és ha úgy van simán lekötik magukat akár évekre is valaki mellett
2016. márc. 18. 16:38
 3/10 anonim ***** válasza:
30 éves nő vagyok és nem akarok párkapcsolatot. Ismerek több embert is, nálam idősebbeket is, akik ezzel pont ugyanígy vannak. Sajnos mások (akik párkapcsolatban vannak vagy akarnak lenni) ezt nem képesek megérteni, hogy mindig is furán fognak ránk nézni. Pont tegnap hallgattam végig egy beszélgetést két férjezett nő között, ahogy egy harmadik (35 év körüli) nőről beszéltek, hogy neki milyen rossz lehet, hogy nincsen senkije (értsd: barátja/férje). Miközben köztudomású, hogy az a nő saját jószántából nem él kapcsolatban, nem azért, mert nem képes senkit találni magának. Tehát nyilván neki nem rossz, hiszen ha az lenne, tenne ellene, de nem tesz. Mégis olyan lesajnálóan beszéltek róla, hogy rossz volt hallgatni. Gondolom, rólam ugyanezt mondják, amikor nem vagyok ott.
2016. márc. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Igen, 1-es jól mondja. A XXI. században senki sem akar párkapcsolatot. Legfőképpen azért, mert az rengeteg nyűggel és lemondással jár. A mai fiatalok mindenből csak a jót akarják kapni, a vele kapcsolódó sallangokról hallani sem akarnak. Legyen szex, de ne kelljen foglalkozni a másikkal, ne kelljen szerelembe esni, reménykedni, csalódni, stb.
2016. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

utolsó ne általánosíts, én pont fordítva vagyok bekötve. nekem nagy szükségem van párkapcsolatra, romantikára hogy valaki törődjön velem és szeressen de a szex annyira nem fontos,hogy akár nélküle is le tudnám élni az életem. még nem vagyok biztos benne,hogy akarok-e gyereket mert nagyon nem szeretem őket

24N

2016. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) megnyugtató azt hallani, hogy nem csak én állok így hozzá, de nekem a válaszokból leginkább az jön le, hogy mindössze azért mondanak le ezekről a dolgokról az emberek, mert egy olyan világban élünk ahol rengeteg lehetősége van egy férfinak és nőnek is egyarant, sok szórakozási lehetőség, karrier lehetőségek, és ebben a pörgős világban nem tudnak bevállalni párkapcsolatokat, hiszen kemény a munka kevés a szabadidő, es sokan annyira eltolják a csaladalapitast, hogy később már csak azért nem vágnak bele mert ugy erzik lecsusztak róla. De az, hogy valakinek nem nyílik rá lehetősége, mert sajátos dolgokat pl karriert előnyben részesít még nem jelenti azt, hogy soha nem is akart párkapcsolatot vagy gyereket. De en ebben az esetben konkrétan nem akarom már most.
2016. márc. 18. 19:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Na álljunk meg egy szóra! Az megint más ha valaki azért nem akar párkapcsolatot, mert egyszerűen nincs kedve lekötődni, vagy nem tud erős érzelmeket táplálni, vagy azért nem akar mert belefásult már a sok csalódásba és azzal vigasztalgatja magát.


Az, hogy te igy döntöttél, rendben van, te döntésed, de remélem még meggondolod majd magad életed során :)

Nem másért, de az ahogy jelenleg élsz elmegy huszonéveskorban, de ha esetleg előre akarsz gondolkozni: mi lesz 40-50 felett? Szerinted akkoris ennyi szexre való pasit fogsz tudni fogni magadnak? Ők akkor már azok a kategória lesz akiknek tucat gyerek van a hátuk mögött, tucat válással.

20 éves lány vagyok, én is sokszor inkább vágynék egy szexkapcsolatra mint kötelezettségekre és elvárásokra egy párkapcsolat révén. De tudod nem szeretnék egyedül maradni öregebb koromra.

2016. márc. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Arra még nem gondoltál hogy nagyon bizalmatlan vagy és távolságtartó? Tudod sok ember nagyon nehezen tud bárkit is megszeretni és közel engedni magához. Nem tudom mennyi volt az az idő míg megtűrted azokat a fiúkat, de lehet ha még annyi időt adtál volna nekik, megjött volna az érzés, vagy nem tudom. Szerintem ne állítsd be magad ennyire fiatalon ilyen hűvösnek. Amúgy megértelek, mert én is zárkózott voltam világ életemben, és ezért mindig nagyon nehezen alakítottam ki bármilyen kontaktot az ellenkező nemmel...sok türelem kellett hozzám, de mondhatni célba értem :) Tehát azért vizsgáld meg a dolgot más szemszögből is. Nem mindenkinek jönnek úgy az érzések mint egy romantikus filmben.
2016. márc. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerény véleményem szerint eléggé hülyeség az, amikor valaki azért nem akar valamit, mert nem áll be a sorba. mintha ez valami menő dolog lenne. ha normális érved van az oké, de erre alapozni gyerekes. nem annyira egyedi eset, sok hasonló mentalitású ember van, mégha nem is konkrétan ugyanebben a kérdésben.

de amúgy hogy lenne ez normális? evolúciós szempontból nem az. a normálist arra szokták még mondani, amit a többség gondol, cselekszik. ebből a szempontból sem az. ez a ciki ha érzéseid vannak ilyen gagyi macsó szöveg amúgy. :D

ha ezeket őszintén, komolyan mondod, akkor könnyen lehet hogy fel kellene keresned egy szakembert.

2016. márc. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, normális dolognak vélem. Azonban a mai vílágban rengetegen önámításban élnek, mert mindenkinek azt mondják, hogy nincs párom, stb., majd kiderül egyszer csak, hogy mindig, élettársi kapcsolatban él valakivel, vagy rossz esetben minden hónapban mással.... Tehát egy önbecsapás ez az egész téma.
2016. márc. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!