Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A megszokás miért olyan erős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megszokás miért olyan erős összekötőerő az emberek közt, hogy rossz kapcsolatokat is fenn tud tartani hosszu évekig? Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
2016. jún. 4. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam meg ilyen kapcsolatban,de ugy gondolom tobb esetben az anyagiak miatt maradnak igy egyutt.
2016. jún. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Egy idő után észre sem veszed, hogy nem jó, hogy nem beszélgettek, hogy nem csináltok semmit, hogy csak a taposómalom van meg, és egyre inkább egymás mellett és nem együtt éltek.


A probléma az, hogy mivel ez egy hosszú folyamat, nem úgy megy, hogy egyik nap még jó, a másik pedig borzalmas, így lassan megszokod az egészet, lassan elfogadod, hogy természetes, elfogadsz olyan dolgokat a kapcsolatban, amikért az elején még azonnal szakítottál volna, mivel nem tudatosul, hogy milyen rossz is az egész.


Ezért tartja össze a megszokás a kapcsolatokat sok esetben, akkor is, ha nincs olyan klasszikus ok, mint a gyerek, az anyagiak, a lakhatás.

2016. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Mert sok esetben a nőnek sokkal könnyebb egy halott kapcsolatban benn maradni, mint egyedül, függetlenként helyt állni az életben. (Pláne, ha még gyerek is van, amit elég jó eséllyel neki ítélnének oda.)
2016. jún. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szergej55 ***** válasza:
Szerintem elsősorban a megszokott helyzetet nehéz felrúgni, még ha az rossz is, hiszen újdonsággal, kényelmetlenséggel jár. Egy megromló párkapcsolat esetében különösen nehéz a helyzet, mert mint előttem olvasható, nem egyik napról a másikra lesz rossz.
2016. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Persze. Mert sokan nem elég erősek ahhoz, hogy egyedül legyenek. Mindegy, hogy ki, csak legyen valaki. A biztos rossz. :)
2016. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A párkapcsolat is tele van kompromisszummal, az is az amit az ember saját magával köt.

meg van ám, hogy nem a kapcsolat a rossz, csak rossz időket élnek, és majd meg jobb lesz... vagy hátha...

Amúgy se lehet mindig a maximum, akkor az ember 2-4 évente új szerelmeket keresne, hát az se a folyamatos boldogság ám.

Meg van egy csomó fásult ember, aki szerint az úgy van rendjén...

2016. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem a megszokás tartja őket össze, hanem az újtól, a bizonytalantól való félelem. Attól, hogy ha elhagyják a párjukat, majd nem találnak másikat. Vagy ha találnak, akkor azzal majd még több baj lesz, mint a jelenlegivel. Úgyhogy inkább nem kockáztatnak és maradnak a mostanival annak ellenére, hogy nem minden stimmel. Egyszerűbb megszokni, mint megszökni.
2016. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Simán gyávaság, nem megszokás.
2016. jún. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nemo4 ***** válasza:
A megszokás igenis létezik, mégpedig ingerszegény környezetben leginkább, amikor a feleknek minimális az a közeg amiben élnek. Egyéb esetekben van lehetőség ismerkedni és kapcsolatokat kezdeményezni és akkor könnyebb a szakitás. De Magyarországon sok esetben gyerekek vannak, közös kölcsönök amik össze bilincselik a feleket. Nyugaton, ahol az anyagi jólét megengedi hamar szétválnak a házaspárok, legalábbis én ezt tapasztaltam, éltem otthon is és 10 éve nyugaton.
2021. ápr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!