Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hány év után szoktad igazán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év után szoktad igazán reálisan látni a szerelmed, párod, amikor már ugyanolyan sullyal esnek latba a hibái és erényei, mint más ismerősöknél, nem vagy vele szemellenzősebb?

Figyelt kérdés
2016. jún. 12. 09:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen egyénfüggő, hogy kinél mennyi idő alatt száll fel a rószaszín köd. Nálam néhány hónap szokott lenni.

Ugyanakkor eddigi komoly kapcsolataim mind hosszabb személyes ismeretségből alakultak ki, tehát esély sem volt túlzottan idealizálni a másikat, hiszen mire összejöttünk, már ismertem a gyengeségeit is.


Ennek ellenére természetesen szemellenzősebb vagyok a párommal, mint másokkal, hiszen a szerelem mindig jár egyfajta idealizálással. Ez nem azt jelenti, hogy nem veszek tudomást a hibáiról, hanem azt, hogy nem azokra fókuszálok. Tudom, hogy vannak hibái, de tolerálom, elnéző vagyok vele szemben. Ugyanígy minden más, közeli kapcsolatban is: mély barátságokban, közeli családtagokkal, stb.

Tökéletes ember nincs, de a kötődésbe az is beletartozik, hogy el tudom fogadni a másik fél tökéletlenségét - hiszen én magam sem vagyok tökéletes, és ők is elfogadnak olyannak, amilyen vagyok.

2016. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!