Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Évekmúltán miért múlik el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Évekmúltán miért múlik el a szerelem, és csak élnek egymás mellett a párok?

Figyelt kérdés
Ez még az a kategoria amikor nincs harmadikfél, hanem egyszerűen már nincs tűz de együtt maradnak , mert elvannak, jó h van a másik.Saját tapasztalatokra vagyok kiváncsi.
2016. jún. 15. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagy pedig az a kategória, hogy még több jót ad a kapcsolat, mint rosszat, vagy fordítva, de nem akaróczik lépni. Nem?

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

Én sem tudom. Nálunk jóval hamarabb kihűl...

2016. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szerelem elmúlik mindenhol, a kérdés csupán az, hogy mi marad utána...

Noss ahol lóf**asz annak annyi.

2016. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg így van. Nálunk most 17 év után múlt el ez a tűz. Van két kislányunk is. A férjem azt mondja, hogy ő ugyanúgy szeret mint amikor megismert. Nincs harmadik. El se tudnám nélküle képzelni az életem.
2016. jún. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom, hogy az agy nem termeli túl hosszan, egybefüggő végtelenségig azt az anyagot.
2016. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolod, hogy ezen múlik? Az agyunkban egy anyagon?
2016. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolso, igen, ezen mulik. Szerelemhormonok. Szerinted mi máson mulna ? Biokémiai folyamat , mint minden, ami zajlik a testedben, agyadban és ami által érzelmeid vannak. 2-3, ritkán 4 évig termelődnek maximum, de van, hogy "csak" pár honapig.
2016. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

Ez hülyeség. Az igazi szerelem nem múlik el. Erősödik, és elmélyül, de attól az még ugyanúgy szerelem. Nem lesz kevesebb. Ez szerelem. Nem a lila ködös fellángolás ami 1-2-3 év alatt elmúlik. Ami elmúlik, az sosem volt igazi érzés.


Mit takar az, hogy nincs tűz? Ha a vonzódásra célzol, hát ha az elmúlt, akkor az sem volt igazi már az elején sem.

2016. jún. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szerelem elmúlik, a kémia nem. Előbbit valóban a szerelemhormonok (boldogsághormonok) okozzák, amelyek ha nem állnának le a termelődésükkel x idő után, akkor fizikailag kikészülnénk. (Meghalnánk szívinfarktusban. Vagy csak nem fordítanánk elég energiát utódnevelésre, létfenntartásra, mert folyamatosan szerelmünk tárgya lenne az első, és a neki való udvarlás.)


A kémia az "összeillőséget", a szexuális vonzalmat jelenti. A testünk nemi hormonok kibocsájtása által jelzi a környezetünknek, hogy képesek vagyunk utódot létrehozni. Akinek az illatát, kisugárzását érthetetlen módon vonzónak érezzük, az azt jelzi, hogy az ő kémiája szerint mi együtt erős, egészséges utódokat tudnánk összehozni.

A kémia nem múlik el, csak csökken a fogamzóképes kor elmúltával.


Erre jön még a szeretet, amikor két ember egy egységben viszi előre a közös életet, jó a kommunikációjuk, barátként és társként tekintenek egymásra.


Egy kémia+szeretet kombó szerintem egy életen át jól és boldogan működhet. Persze akkor a legszebb, ha rózsaszín köddel (szerelemmel) indul. Viszont mivel a szerelem elfedi a kémia hiányát, és a szeretet hiányát is addig amíg tart, így ha elmúlik, sokszor tényleg semmi sem marad, csak az üresség.

2020. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2020. okt. 7. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!