Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Úgy gondolom jobb lenne ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy gondolom jobb lenne ha szakítanék a párommal, de ha meglátom, egyszerűen csak elfog a szerelem és a boldogság, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerelmesek vagyunk mindketten,nagyon jó a kapcsolatunk,tényleg probléma mentes,de más a jövőképünk...
2016. jún. 15. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
őőő... esetleg csukd be a szemed addig.
2016. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miben mas a jovokepetek?
2016. jún. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy hasonló komolyságú a kérdésem mint a fenti válasz :D deee ha nem látom szeretnék vele szakitani ha pedig találkozunk akkor nagyon rendben van minden ...
2016. jún. 15. 19:15
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves második !


24 éves vagyok én, 22 a barátnőm, nem szeretnék gyereket sem eljegyzést még vagy 10 évig, ő viszont már nagyon aktuálisnak találja az utóbbit...

2016. jún. 15. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es

Ez elég markáns különbség.

A jelek szerint ő sokkal komolyabban veszi ezt az egészet köztetek, amivel nincs baj, csak hát így leginkább keserűség vár majd egyikőtökre.

Mondd meg neki, hogy te nem ezt szeretnéd, de ettől még őt igen. Ha mindenképp a jegyességet akarja és nem téged, akkor jobb, ha szétmentek békésen.

2016. jún. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én is évekkel előbb akartam volna mindent, de imádom a párom, úgyhogy kivártam a sorom. :P De mond meg neki mindenképpen nyiltan, hogy szereted,de még korainak találod, de amint megértél rá rendeben lesz.Az hogy most 10 évet gondolsz az nem biztos hogy végül lesz annyi. Mi 6 évig voltunk együtt mire lett eljegyzés és baba még most sincs, bár nem rajtunk múlik sajna. lényeg a lényeg ez még nem akkora baj, mert nem azt mondod sosem akarsz csak várjon picit, amúgy is fiatal még ő. 28/N
2016. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hú, nálunk pont fordítva volt, én vagyok a lány. :)

Ugyanígy gondolkozok/gondolkoztam, hogy bőőőven ráér majd, egyáltalán nem is akarok még sokáig házasságot meg gyereket és volt is szó róla, hogy én nem is igénylem ezt, sőt.

Mármint én elmondtam, hogy nem azt mondom, hogy soha, de én nem érzem magam készen rá és nem is tervezgetek, majd 28-30 fele, előbb biztos nem.


Erre idő közben egyik évfordulónkra megkérte a kezem.

Teljesen lesokkolt és váratlanul ért, igent mondtam. De leültünk beszélgetni, és ő is elmondta, hogy ez a szándéka jele csupán és ne ijedjek meg, megvárja, amíg úgy fogom érezni én is, hogy készen állok rá. nem kell idén, vagy jövőre vagy akár x időn belül megházasodni stb.

Mivel szakítani nekem sem volt szívem, mert ő az első nekem, és nagyon jó is a kapcsolatunk, nem akartam volna eldobni emiatt, az ijedtség miatt. Leült velem beszélni és megnyugtatott, de ez kellett is hozzá.

Meg annyi mindenen mentünk át együtt. Ezért fogadtam el a gyűrűt, ezek fejében, és tisztelem a szándékát, ő is tiszteletben tartja az enyémet.

25L

2016. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon beszéljétek meg és gondoljátok végig! Nem csak úgy tessék-lássék, hogy én ezt szeretném, én azt, és ennyivel letudva, hanem tényleg mélyen, komolyan. Gondold végig, mit érzel ez iránt a lány iránt, későbbel akarnád-e venni, csak még magatokat és a kapcsolatotokat érzed fiatalnak hozzá (nem is szabad belerohanni a házasságba, a párom is ilyen fiatalon vett el egy nőt, soha normális kommunikáció nem volt köztük, csak rózsaszín köd ezerrel. Meg is lett az eredménye...), és hogy ő miért akar ilyen gyorsan azonnal házasságot. Annyi idős mint én, szerintem iszonyú korai, és kérdés, hogy éltetek-e már eleget együtt, van-e kellő önismeretetek, stb. Mert ugye a házasság nemcsak a habos-babos csiricsáré esküvő, cuki baba, öröm, boldogság, hanem kökemény munka. Ezért végződik annyi házasság válással.

Nyilván nem lebeszélni akarlak, a házasság jó dolog (bár én, hacsak nem fogják a bejegyzett élettársi kapcsolat jogait iszonyatosan csorbítani, én nem szeretnék), de csak úgy belevágni...

Nincs azzal baj, ha ő komolyabban veszi a kapcsolatot, de azt is próbáld kipuhatolni, hogy nemcsak a nagy lagzi és örömmámor az, ami miatt ennyire akarja.Mert a nagyon házasodni akaró ismerőseimnél ezt látom - egy kivételével, de ő 5 éve van együtt a párjával, és még közelében sincsenek azoknak a körülményeknek, amik mellett a házasságot bevállalnák. Pedig tudom, hogy nagyon szeretné.

Próbáld meg a racionalitások felé terelni egy kicsit. Nyilván vannak, akik ennyi idősen megértek a házasságra, de nagyon kevesen... hát még egy kapcsolat.

Nem feltétlenül kell egyből szakítani, inkább beszéljetek sokat. Hátha tudtok kompromisszumot kötni, stb. Amikor a páromra jött rá a gyerekakarás (ugye, elvált, nem volt gyerek a kapcsolatban, ő 29 én 22), és ugye nekem még 3 év suli plusz 2 év munka minimum, azért elmagyaráztam neki, hogy szakítson, ha annyira akar, de engem nem fog két perc alatt kiheverni, ha talál is egy éven belül nőt, akkor is azzal mennyi a garancia, hogy összepasszolnak-e annyira személyiségben és gondolkodásmódban, vágyakban, stb.-ben mint mi ketten, ha mégis, akkor sem volt semmije gyereket vállalni, csak egy házasságból hozott nagy adósság, meg pár orvoslandó lelki probléma, úgyhogy ha közepesen ideálisan alakul minden, akkor is lesz 5 év, mire gyereke lehet, ha nagyon nem ideális, akkor még jópár évet ráhúz erre. Ez egy picit észhez térítette.

Ennyi idősen semmi garancia nincs arra, hogy talál valakit, akit szeret és el is veszi 1-2 év után. Ha szeret téged, akkor vár, ha szereted, akkor egy picit előrébb hozod 10 évnél a tervezettet, és megpróbáljátok közelebb hozni az elképzeléseiteket.

Te ameddig ez nincs rendesen végigvesézve, nem érdemes szakítani. Ha mindketten hajthatatlanok vagytok, nincs kompromisszum, sem semmi, akkor tegyétek csak meg. Szép dolgok az ábrándképek, csak az élet felülír mindent ugye.

2016. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!