Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátnőmnek furcsa evési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőmnek furcsa evési szokásai vannak. Állandóan sütiket süt mindenkinek, de ő maga sosem eszik belőle. Nem hajlandó előttem enni, stb. Ez miért van?

Figyelt kérdés

A barátnőm 18 éves, lassan 3 hónapja vagyunk együtt. Egyre furább, hogy szinte sose látom enni, nagyon nem akar előttem enni szinte soha. Volt már, hogy étterembe vittem, de ott is csak levest kért. Ha nálunk van sosem kér enni, mindig azzal jön, hogy már evett, nem éhes, majd később, stb... Ha nála vagyunk mindig megkínál ebéddel, vacsorával, de ő nem eszik velem általában, mert állítása szerint már evett korábban. Volt már, hogy evett nálunk, de egy felnőtt adag felét sem bírta megenni. Meg is értem, mert alacsony és elég vékony. Szerintem nem lehet több 42-43 kilónál.

De a legfurcsább az egészben, hogy ennek ellenére van vagy öt vaskos receptkönyve és vagy 100 receptes újsága otthon. Ezeket állandóan gyűjti megszállottan! Amikor megérkezem hozzá a gépen szinte kivétel nélkül mindig valami receptes oldal van nyitva. Állandóan süt valami sütit, édességet minden különösebb ok nélkül és három naponként hozza a sütiket, amikből viszont sosem eszik. Azt mondja, hogy nem szereti a sütiket. A barátnőinek is mindig visz.

Múltkor vettem neki jégkrémet (a húga elmondta, hogy melyik a kedvence) hogy meglepjem. Azzal vártam az iskolája előtt. Mondtam, hogy egye meg gyorsan mielőtt elolvad. Erre olyan rémült fejet vágott, mintha valami sorozatgyilkos lennék. Aztán megette a felét, de a másik felét nem bírta és nekem adta.


Szerintetek ez normális? Csak túlreagálom? Haverom szerint csak nem szeret zabálni. De akkor minek gyűjt recepteket? Kezdem azt hinni, hogy csak levegőn meg napfényen él. Aggódok érte.


24F



2016. jún. 15. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem problemai vannak. Pontosan nem ertek ehhez, de valamilyen etkezesi zavara lehet. A bulemia es az anorexia is ilyen.. Valahogyan beszelned kene vele, vagy a baratnoivel, mert nagyon komoly betegsei is lehet!
2016. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, akik tényleg levegőn élnek. Vagy csak zavarban van előtted, ha enni kell. Vagy így próbálja fenn tartani a nőiességét előtted, hogy lásd, foglalkozik a testével.


Egyébként engem ez a viselkedes kifejezetten zavar. Egyszeruen kellemetlennek érzem, hogy annyit zabálok, míg a pasim kevesebbet eszik. Kepes vagyok akár éjjel is enni, ha megkívánok valamit. A testsúlyommal nincs gond, de mégis számomra rohadt kellemetlen, ha a pasimmal vagyok. Kb 2-3 óránként ehetnékem van :D ezért jobban el tudok lazulni a barátnőimmel, mert ők is sokat esznek. Velük lazább vagyok.

2016. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Anorexia. Onnan tudom, hogy én is anorexiás vagyok, ugyan ezeket csinálom. Joggal aggódsz, pszichológus kell neki. Az anorexia nem játék, 10-ből 7 anorexiás meghal még mielőtt betöltené a 30-at.
2016. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nos, kívülről én pontosan ilyennek tűnök. Imádok sütni, főzni, nagyon szeretem megkínálni az embereket, mert büszke vagyok a tudásomra és arra, hogy ilyen finomakat tudok alkotni és akkor itt jön a rossz része, hogy mellette pedig próbálok kilábalni az anorexiából. Én sem szerettem a volt párom előtt enni, nem is bírtam és amúgyis azt hittem undorítónak fog tartani, ahogy eszem és a gyomrom sem volt hozzászokva. Pontosan ilyen kifogásokat hoztam fel, hogy már ettem vagy, hogy beteg vagyok..stb.. Ő egyébként elég hamar átlátott a szitán.
2016. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem problémája van, a gyűjtögetéssel, meg a sütéssel kompenzál, leplez. Lehet, hogy rendesen eszik, amikor nem látod és csak előtted nem mer még. De ez akkor is túlzott szorongást jelent.
2016. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szegyelli a testet elotted? Vagy takargatja magat? Nem biztos h anorexia de lehet es emiatt en is megkerdeznem eg baratnojet kimutatva h aggodsz erte.remelhetoleg a lany felfogja es komolyan veszi h segiteni akarsz es nem kirohog erte.
2016. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Túlreagálod. Nem kicsit. Nagyon. Mi vagy te libatömő. A fölös sütiket utánvét postázzd el nekem.
2016. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül anorexia.

Én is utálok mások előtt enni, az előző barátommal hónapokba tellett, mire ezt nagyjából (!) le tudtam küzdeni. A mostanival még most se sikerült, ha megyünk bárhova és ő kitalálja, hogy menjünk be ide vagy oda enni, akkor mindig azt mondom, hogy én már ettem vagy nem vagyok éhes (közben meg kb korog a hasam). Ha átjön vagy én megyek, akkor is azokat csinálom pont, mint amiket leírtál.

Én mondjuk nem sütök állandóan, de ha sütök akkor én is másnak (mondjuk én nem vagyok édesszájú).

18L

2016. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anorexia lesz az. A rémület a fagyitól mindent elmond.

Én is betűről-betűre ugyanezeket csináltam amikor anorexiás voltam. Próbálj meg vele beszélni, ha nem megy vond be a húgát, pszichológust, mert ez nagyom nem játék!

2016. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!