Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Járt már valaki itt úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Járt már valaki itt úgy, hogy úgy érezte, hosszas keresgélés után az élet elvezette az igazihoz, de aztán valami mégis közbejött? Ha igen, sikerült visszatalálni hozzá?

Figyelt kérdés

Elmondom a sztorimat. 24 éves srác vagyok. Tudom, még nagyon fiatal, de állítólag lelkileg nagyon érett vagyok, és borzasztóan vágyom már régóta egy kapcsolatra. A legtöbb lánnyal, akit ismerek, nem tudok mit kezdeni, egyszerűen nem érzem őket megbízhatónak, valami hiányzik belőlük.


Aztán találtam egy lányt, aki, úgy érzem, teljesen a lelki társam. Egyszerűen tökéletesen illett hozzám, olyan volt, mintha isten küldött volna mellém egy őrangyalt. Éreztem, hogy szeret és tényleg törődik velem, és érdekli az életem, a történetem. És ő volt az első, akin éreztem, hogy lelát azokba a mélységekbe, amiket magamban érzek, és megbecsül miatta.


Sajnos azonban ez egy olyan életszakaszomban történt, amikor semmi nem működött az életemben (írhatnám egyébként jelen időben is), és teljes mértékben félelemorientált és bizonytalan vagyok. Mindenben. Állandóan otthon ülök, kések a határidőkkel, szorongok minden baromság miatt, egy lépést se merek tenni a világ felé, mert állandóan a lehetséges kudarcoktól félek. Tudom, hogy mennyire baromság ez a hozzáállás, de tudni sajnos nem elég, átérezni teljesen más. Odáig pedig még nem jutottam el, hogy kijussak ebből a gondolkodásmódból, dacára a pszichoterápiának és az antidepresszánsoknak. Ez a szorongás sajnos ráragadt erre a kapcsolatra is, és megszakítottam. Aztán rövid idő múlva újra megpróbáltuk, de megint úgy éreztem, hogy valami nincs rendben. Ennek már fél éve.


Azért tettem fel a kérdést, mert láttam egyszer egy idézetet, ami valahogy úgy szólt, hogy az Igazit az élet mindenképp visszahozza hozzánk. Szerintetek igaz ez? Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Járt már valaki úgy, hogy megtalálta a társát, de rossz időben, és ezért nem működött? Tudom, hogy fiatal vagyok, de akkor is úgy érzem, hogy a gondolkodásmódom, a szorongásom veszélyezteti a jövőmet. A kamaszkorom nem telt valami jól és eddig egy lány se volt, akivel igazán mély kapcsolatom alakult ki. Összesen vele együtt igazából csak kettő volt, akivel valóban "jártunk". Nem indul be az életem, nem gyűjtök tapasztalatokat. Nem voltam még lánnyal, egyszerűen megragadtam a gyerekkorban. És nagyon félek tőle, hogy ez vagy így marad, vagy, ha találok is valakit, soha nem fogom azt érezni, mint ennél a lánynál, és hogy az egész életem majd csak az iránta való nosztalgiából fog állni, mint ahogy az most is történik.


2016. jún. 21. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerinted majd a végtelenségig vár a lány, vagy végtelenszer az utadba sodorja őt az élet?

Majd pont akkor, mikor te úgy gondolod hogy neked épp megfelel a pillanat?

Ne légy naiv...

Elhiszem hogy rossz az ilyen betegség, igazából tanácsot sem tudok adni mert nekem nincsenek ilyen problémáim, de ezt ugye te sem gondolod komolyan hogy élete végéig rád fog várni...

2016. jún. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Tudom milyen rossz ez a szorongásos zavar nekem is kijárt rendesen, de én soha nem szedtem semmilyen bogyót rá. Elkezdtem terápiára járni és ami a legfontosabb, szembenéztem a félelmeimmel. Menekülni lehet életed végéig, aztán utána bánhatod ha nem volt elég bátorságod meglépni dolgokat. Nem a félelem ural, ez csak egy fals kép.

Az hogy az igazit visszahozza az élet nem tudom így van-e. Ez olyasmi lehet mint a végzet vörös fonala. Van benne valami, de nem venném biztosra. Nem csak egy igazi létezik, sőt jobban mondva igazi se létezik, mert több lelki társunk is van. Lehet hogy ami nem működik eleinte az később működni fog, ha máshogy nem akkor egy következő életben. De ha nem működik valami akkor nem jó erőltetni. Abból semmi jó nem jönne ki. Ha neked szánt a sors egy lányt akkor úgyis találkozni fogsz vele, ez elkerülhetetlen, felesleges rajta aggódni és parázni. Minél többet parázol rajta annál inkább nem fog semmi sem összejönni és még taszítani is fogod a görcsösséged miatt azt is aki amúgy neked való lenne.

A saját életemben én azt tapasztaltam hogy akkor kaptam meg valamit amikor elengedtem az akarást, a görcsösséget, és nem aggódtam feleslegesen semmin. Persze ezt elég sok munka elérni és nagyon nehéz is, teljesen át kell alakítani a gondolkodásmódot.

2016. jún. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Először magadban kell rendet tenned.

Ezt ne várd mástól.

Aztán leszel érett egy kapcsolatra.

2016. jún. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Én is megjártam a poklot, több évnyi pszichoterápia kellett, hogy megtaláljam a belső egyensúlyomat (gyógyszert nem szedtem, egyszer régen igen, de úgy vettem észre, hogy inkább csak akadályozza a terápia hatékonyságát, mint segíti. Olyan, mint epidurállal szülni...)

Akkor kezdtem párkapcsolatba, amikor én már rendben voltam, és a párom problémáit is tudtam tolerálni emiatt.

Először tedd helyre magad (időbe telik), és aztán ha már készen állsz kapcsolatra, úgyis alakul magától a dolog.

2016. jún. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát, 24 évesen még nem volt semmi az életemben, és még évekig dolgozzam azon, hogy "helyretegyem magam"? És akkor mi lesz? Mikor leszek felkészülve egy kapcsolatra? 27 évesen? 30 évesen? Amikor más már 16 évesen jár ellenkező neművel? Nektek lenne kedvetek ilyen kilátásokkal élni? Hogy 10 év késéssel kezdtek neki az életnek?
2016. jún. 22. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!