Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » "Mi azt akarjuk, hogy boldog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Mi azt akarjuk, hogy boldog legyél, CSAK HÁT. "- Hogyan mondjak ellent a szüleimnek? (Elmúltam 18! )

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. A szüleimmel a kapcsolatom mindig jó volt, de mindig beleszóltak az életembe. Most is ezt teszik. Van egy fiú, akit mindenáron rám akarnak erőszakolni. Nem segít a dolgon, hogy a fiú is akarja. A szüleimnek nagyon bejön, mert orvos lesz, a családja jó hátterű, ismerik és tényleg rendes.

Én viszont egy másik fiúba vagyok szerelmes. Ő sajnos nem tanult tovább, korábban sem tanult jól. Elvből elutasítják. Meg sem akarják ismerni.


A legnagyobb baj az, hogy a szüleim áthívják sokszor az általuk kedvelt fiú szüleit (most nagyon jóba lettek hirtelen) és sokszor a fiút is, hogy segítsen ebben-abban, látogasson meg minket. Aki persze szívesen jön. A legrosszabb, hogy akit én szeretek nagyon mérges ettől a helyzettől.


Most mit kellene tennem? Egyszerűen nem szeretem és nem is akarom, azt a fiút, akit a szüleim. Lelkileg akarnak rám hatni a szüleim és olyanokat mondanak, hogy majd megbánom, ha ezzel a fiúval maradok, minek tanulok ennyit, ha leállok mindenkivel (?), majd ne felejtsem el, hogy ők megmondták,stb... Amikor a barátomnál alszok, utána mindig éreztetik velem, hogy mennyire nem tetszik nekik. Anyám volt, hogy sírva kért, hogy ne menjek, hagyjam rá. Hozzánk el sem merem hívni.


Mindenkit megkérek, hogy legyen megértő és ne azt írja, hogy "Felnőtt vagy, azt csinálsz, amit akarsz", mert ez a gyakorlatban nem így van. El nem tudok költözni tőlük, így nemet mondhatok nekik, de akkor olyan közegben kellene élnem, ahol így viselkednek velem. Ilyen esetben mit tehetek?

Köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 12. 00:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz elköltözni?
2016. aug. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Írta, hogy sokat tanul, gondolom egyetemista vagy most kezdi. Nem minden szak mellett lehet diákmunkázni, egy mérnöki/orvosi szak mellett pl csak a diákhitel opció, de hát az meg... Ha bárhogy el lehet kerülni, érdemes... Azért mondom, én is felvettem elég sokat, vissza is tudom fizetni, de nem esik jól. Ha meg valakinek kevésbé jön össze, háááát. Nem kockáztatnám meg.


Ha a srác nem tudja eltartani, nem érdemes lépni a szülőktől.


De összeveszni se jó velük... Szóval nehéu dolog, kérdező...


Nem tudom =/ Idővel, talán. Ha nem nagyon régimódiak, akik úgy gondolják, hogy ők választanak neked. Talán ha látják, hogy kitartó vagy?


Bár nagyon függ attól, hogy milyen is az a pasi, akit szeretsz. Mert nem mindegy. Ha csak te szereted, de egy bunkó lekezelő szexi rosszfiú, aki előbb utóbb meg fog ütni, annyira mérges lesz ettől a helyzettől, mert természetéből adódóan aggresszív... Hát, akkor hallgass a szüleidre. Ha nincs vele baj, akkor meg kitartás.. Döntsd el, hogy ér-e neked ennyit az a pasi. Ha igen, akkor kibírod. Ha nem, akkor meg nem is volt olyan fontos.

2016. aug. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es, gondolom azért nem tud elköltözni, mert még tanul.

Egyébként, szerintem az lenne a legjobb, ha azzal a sráccal ülnél le ezt megbeszélni, akit a szüleid istenítenek. Szépen közlöd vele, hogy nem kérsz belőle és hogy jó lenne, ha figyelembe venné, hogy téged is máshová húz a szíved. :)

2016. aug. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az aktuális mivel foglalkozik? Mert szép dolog a szerelem, csak nem sokáig "laktat".


Nekem sem volt még tanult párom. Egy komoly kapcsolatom volt. A srác "csak" szakközépet végzett, DE sokat dolgozott+ vállalkozást indított a haverjával+ mindig kereste a lehetőségeket (legálisan!). Szóval esetemben nem számított. Én tanultam/dolgoztam is aztán már.


De ha a te jelenlegi udvarlód nem akar sem tanulni, sem pedig szerencsét kovácsolni, valami nagyon, jól fizető mmunkát találni, amiből családot lehet eltartani, az nem túl kilátás a jövőre nézve. Szakma nélkül nehéz megélni. Nem azzal van a gond, hogy nem tanul, hanem hogy milyen tervei vannak, ha vannak?


Részben megértem a szüleidet. Nem azt, hogy mást akarnak rádtukmálni, mert az nem úgy működik. Hanem hogy nem gondolják, hogy a jelenlegi ha oomokyr fordul, hely tud állni, mint férfi, mint családapa. Ezért írtam, hogy szép dolog a szerelem, de az élet meg igencsak összetett. N

2016. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*nem túl szép

*komolyra

Bocsi a hibákért, siettem.

2016. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!