Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egyetemre menjek és hagyjam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemre menjek és hagyjam itt a barátomat, vagy se?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most fogok egyetemre felvételizni. Igazi nagy célom és álmom, hogy BTK-ra menjek. Két igazán fontos dolog van az életemben: hogy azt dolgozhassak, ami szeretek, és hogy együtt legyek a barátommal.

Egy éve tart a kapcsolatunk. Egy városban lakunk, ő dolgozik, és végzős vagyok. Ha elmegyek egyetemre szeptembertől, 300 km fog minket elválasztani egymástól. Csak pénteken, szombaton tudnánk együtt lenni, vasárnap utazás vissza.

A képzés hat év. HAT!!! Azt hiszem egy kapcsolat nem bír ki hat évet. Megszabva hogy mikor találkozunk, belefásulnánk.

Én talán megtenném hogy nem megyek egyetemre és itt elvégzek valami szakmát, feladnám az egyik nagy álmomat azért, hogy a szerelmet válasszam. A barátom viszont nem tud velem elköltözni a városba, ahol tanulnék, mert mint mondja és tudom, ide köti munka, a család, a szórakozás, a barátok. Én feladnám ezeket és vele maradnék, de nem tudom jó ötlet-e.

Kibír egy kapcsolat hat évet, távkapcsolatot?

Rengetegek beszélünk erről, és akárhányszor a szakítás jön szóba már úgy érzem belehalok, és ő is. Lelki társak, barátok és egy pár vagyunk. Mi vagyunk egymásnak a minden.

De feladjam az egyik nagy álmomat, hogy megmaradjon a kapcsolatom, vagy mit tegyek??



2016. okt. 1. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos vagy. Mindenki pontosan ugyanezt hiszi a 17 eves kori parjarol, aztan mire vege lenne a hateves kepzesnek, mar a srac nevere sem fogsz emlekezni :D. Termeszetes hogy az egyetemet valasztod, nem pedig a jelenlegi hapsidat... ne szurd el az eletedet.
2016. okt. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

NE ADD FEL AZ ÁLMOD!!


Ha nem bírja ki a kapcsolatotok,akkor annyit is ért.


Fiatal vagy,ne basd el a jövödet. Mit teszel ha feladsz mindent és a barátod meg szakit veled? Vagy ha megutálod,mert miatta adtál fel mindent?

2016. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Mit dolgozik a párod? Azért kérdem, mert nekem úgy tűnik, a látszat ellenére kettőtök közül ő a mobilisabb (de itt tényleg fontos, h mit dolgozik). Ide köti a család, oké. Téged is. Barátok, buli, oké. Téged is. Az egyetlen különbség az, hogy ahová Te mennél (a jövőd, tehát az egész további életed érdekében), az egyetlen fix hely az országban, nem változtatható - ellentétben egy munkahellyel. Ne haragudj, de én azt látom, hogy a barátod baromi kényelmesen "hátradőlve" rád hárítja a felelősséget, bele sem gondolva (vagy csak tagadva), hogy kettőtök közül neki van nagyobb mozgástere.
2016. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

És ha levelezőre jelentkeznél? Akkor heti pár napot kell csak ott lenni, bár az utazás így is fárasztó lenne, viszont többet találkoznátok.

A másik véleményem, hogy a BTK szakok nem érnek semmit (kivéve a nyelvvel kapcsolatos szakok), szóval én ezért nem szakítanék a barátommal, hogy bölcsész legyek és utána valószínűleg munkanélküli

2016. okt. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Arra is gondolj, hogy hétvégenként tudsz hazamenni, de valamikor tanulni is kell...
2016. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kenzo Tenma ***** válasza:

Milyen szakra mennél ? És mit szeretnél dolgozni potnosan?


Én is volt, hogy a bölcsészkarról álmodoztam, most viszont látom, hogy a már meglévő szakmámban is nehéz elhelyezkedni, főleg itt vidéken. Atán 6 évet tanulni azért, hogy kb ugyanitt legyen az ember.. Nincs valami alternatív megoldás?

2016. okt. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Fu, jo nehez dontes elott allsz, en sem tudnam mit tegyek most helyedben. De talan a baratom fele hajlanek jobban, es helyben keresnek egy isit. Mert mint irod, amikor a szakitas jon szoba, errol hallani sem akartok, mert egymasnak a mindenei vagytok. Szerintem nehez a dontes, de maradj vele. Sok sikert, boldogsagot.
2016. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

úgyis szétmentek 6 éven belül, mert valamelyiktek félre fog qurni... Szóval menj tanulni.. szerelemből amúgy se lehet sem jóllakni, sem a számlákat befizetni.


ha meg netán a barátodat választod és 15 év múlva mentek szét, akkor mindig is bánni fogod, hogy nem tanultál mikor lehetett volna!

2016. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Trevenor válasza:
100%

"Azt hiszem egy kapcsolat nem bír ki hat évet."

Tegyük hozzá: hétvégenként simán találkozhattok.

Aztán ott van a nyári, téli, tavaszi és őszi szünet.

Továbbá a vizsgaidőszakodnak (évente 2×másfél hónap) sem fog a 100%-a tanulással és vizsgával telni, még a leghúzósabb vizsgára készüléskor is előnyösen hat 1-2 óra szünet, amit nyugodtan tölthettek együtt.

Emellett ott van a telefon, skype, viber, miegymás. Ezek mellett egy valamire való kapcsolat simán fenntartható.

Ne dramatizáld túl, ne "hatévezz", ez nem egy börtön, hogy bezárnak oda, aztán 6 évig még a napfényt sem látod.

2016. okt. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyetem ...


Pasi lesz masik ha szakit de az egyetemet szar 10-15 ev alat elvegezni ... Csak mert pasizol

2016. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!