Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Vajon mi lesz ennek a vége?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon mi lesz ennek a vége? Mindketten kapcsolatban élünk.

Figyelt kérdés

Adott egy nő, aki én lennék. 25 éves vagyok, és házas. Boldogtalan házasságban élek, amit félek már nem lehet helyrehozni.

Adott egy férfi, aki 41 éves. Boldogtalan élettársi kapcsolatban él, és van egy gyereke.


10 éve ismerjük egymást. Nagyon jó barátok vagyunk. Hetente kétszer együtt utazunk haza a munkából, tömegközlekedéssel. Mindig jókat beszélgetünk, egymás támaszai voltunk mindig is, de sosem találkoztunk a buszon kívül máshol, és csak a haza úton beszélgettünk. Aztán úgy egy hónapja mindketten kifakadunk, hogy elég volt a boldogtalanságból. Mindketten ugyanolyan kapcsolatra vágyunk, ugyanazok a vágyaink, az elképzeléseink - ezt akkor megbeszéltük. És azóta már kétszer is együtt ebédeltünk, fél órával a busz indulása előtt már találkozunk, hogy többet beszélgethessünk. És már pár ölelés, és puszi is történt. Tehát közeledtünk egymáshoz. Minden találka végén rákérdez, hogy mikor találkozunk legközelebb, mikor beszélünk.


Én elszóltam magam, hogy vonzódom hozzá, de amíg nem tudom, hogy mi lesz a házasságommal, addig nem szeretnék többet tőle.

Valószínűleg el fogunk válni, de ez még nem teljesen biztos.


Tanácstalan vagyok, hogy mi lehet ebből a még nagyon kezdetleges ismerkedésből!?


Ő teljesen az a férfi, akire mindig is vágytam. Ugyanaz az elképzelése a párkapcsolatról, neki nem kell magyaráznom, hogy miért szeretném, ha a férjem többet lenne itthon, ha több időt töltene velem, és ne a hobbijával foglalkozzon.

Miközben hallgattam, hogy mi a gond a kapcsolatával, ráeszméltem, hogy én is ugyanerre vágyom, teljesen ugyan az a probléma az én házasságommal is.


Szerintetek hova tartunk? Lehet ennek jövője?


Bevallom, hogy én nagyon kíváncsi vagyok. Tetszik ez a férfi, és talán vele boldog lehetnék, de nem akarom megcsalni a férjem.


Megéri kockáztatni? Felhagyni egy már halálra ítélt házasságot a bizonytalanért?

Végül is veszteni valóm nincs. Amúgy is ki akarok lépni a házasságomból, és vagy boldog leszek ezzel a férfival, vagy "csak" segített tovább lépni.


Érdekelne idősebb férfiak véleménye is, hogy szerintük mit gondoljak bele ebbe a közeledésbe!


Köszönöm!



2016. okt. 30. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvált férfiként mondom, nem nagy kunszt aláírni a válási papírokat ha már amúgy is szar a házasságod.

Ha találkozgatni tudtál az "udvarlóddal" akkor ahoz is legyél tökös hogy kilépsz a szarból amiben vagy, mondom nem nagy kunszt. Ha akartátok volna már jó lenne a kapcsolatotok. De nem akartátok, vagyis a párod, de még talán így sem helyes. Mondjuk úgy nem egyformák az elképzeléseid/igényeid a meglévő pároddal. Ha pedig nem ezt akarod le legyél vele, na jó nem ragozom tovább válj el ha úgy érzed mással boldog lehetsz. Mert csak egy életünk van!

2016. okt. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Megéri kockáztatni? Felhagyni egy már halálra ítélt házasságot a bizonytalanért?"


Minél előbb válj el.

2016. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Novesszetek gerincet, es kezdjetek tisztan intezni a dolgaitokat. Akkor meg jo dolog is lehet belole, addig viszont semmi, maximum valami gusztustalan kavaras.
2016. okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fogd fel a válást úgy, hogy nem a bizonytalanért teszed, hanem azért, mert amúgy is helyrehozhatatlanul megromlott a házasságod. Ha javíthatatlannak érzed, akkor minden egyes további nap csak időhúzás, ami az életedet teszi tönkre.
2016. okt. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, a férfiak jönnek-mennek, nem ők a fontosak, hanem te. Mindenkinek magával kell törődnie, végső soron csak magadra számíthatsz.


Az alapprobléma a buszos férfitől tökéletesen függetlenül az, hogy nem működik a házasságod. Nem azért ment tönkre, mert félreléptél, hanem azért akarsz félrelépni, mert boldogtalan vagy -- ez azért elég szignifikáns különbség.


Először az alapproblémát kell kezelni: a házasságodat. Ezen a területen mi tenne boldoggá? Helyre lehet még hozni, vagy esélytelen? Ezt kell eldöntened.


Ha esélytelen, akkor nyilvánvaló, hogy a buszos férfitól függetlenül nem lehetsz boldog, amíg a házasságodban vergődsz, vagyis el kell válnod -- nem egy jövőbeli kapcsolat reményében, hanem önmagadért, hogy megadd magadnak a lehetőséget, hogy megtaláld a boldogságot, akár a buszos férfival, akár mással, sőt akár egyedül.


Ha helyrehozhatónak ítéled a házasságot, akkor kérdés, hogy 1. a másik fél akarja-e, 2. neked megéri-e az erőfeszítést. Ha bármelyikre nemmel válaszolsz, akkor csak a válás marad.


Szóval bármit is lépsz, ne ennek az új kapcsolatnak a reményében tedd, hanem ettől függetlenül, önmagadért.

2016. okt. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De könnyű így egyetérteni a tökéletes házasságról, hogy csak buszozni és malackodni jártok össze... nagyokos, valaha a férjeddel, az álompasid meg az élettársával pont ugyanígy értett egyet, elfelejtetted?


"Ugyanaz az elképzelése a párkapcsolatról, neki nem kell magyaráznom, hogy miért szeretném, ha a férjem többet lenne itthon, ha több időt töltene velem, és ne a hobbijával foglalkozzon."

Addig ért ezzel egyet, míg meg nem kapott párszor. MINDENKINEK szüksége van hobbira, kikapcsolódásra. Nem mellesleg munka után a gyerekéhez rohanna hetente többször, nem az unalmas, otthonülő, rinyálós új csajához.

2016. okt. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem történt még köztünk semmi, és addig nem is fog, amíg a házasságommal kapcsolatos problémát meg nem oldottam.


Kiváncsi vagyok, hogy merre tartana a dolog, ha szabad utat engednénk neki. E miatt a kiváncsiság miatt kérdeztelek titeket, hogy mit gondoltok mi lehetne belőle.


Azzal én is tisztában vagyok, hogy a házasság mellett nem kellene kapcsolatba bonyolódnom, ez számomra nem is alternatva.


Tehát, kicsit átdolgozva a kérdésemet... eltekintve a házasság tényétől, feltételezve, hogy mondjuk elváltam...

Véleményetek szerint lehet ebből bármi komoly dolog, vagy szimplán izgalmasnak tartja, hogy egy fiatal lány érdeklődik iránta!?

2016. nov. 2. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!