Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek mennyire fontos a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire fontos a hasonló értékrend, érdeklődési kör, életstílus egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2016. okt. 31. 14:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

szerintem nagyon fontos, hisz hasonló hasonlót vonzz, zsák a foltját mindig megtalálja


ettől függetlenül természetesen lehetnek eltérések, pl. párom nagyon szereti a focit, én meg nem


de pl. az elképzelhetetlen, hogy egy egészségtelen életmódot folytató egyén, aki lusta mozogni, olyannak legyen a párja, akinek élete a mozgás és az egészséges életmód

2016. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Hát úgy kábé fenntarthatatlan anélkül hosszú távon.

Értékrend és életstílus különbözősége esetén folyamatos konfliktusok, veszekedések, egyet-nem értések, értetlenkedések, ez hosszú távon akármekkora is a szerelem, megöli a kapcsolatot. Hogy neveled mondjuk a gyereket, ha egyikőtök bigott vallásos, a másik meg szélsőliberális hippi? És nem a politikai nézetről beszélek most, hanem az általános életfelfogásról.


Az érdeklődési kör hatalmas plusz, és színesebbé, élettel telibbé teszi a kapcsolatot, ha azonos, sokkal tovább és könnyebben fenntartható a tűz, ha nagyobb mértékű átfedés van érdeklődésekben.

2016. okt. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ugyan annyira fontos, mint amennyire nem.
2016. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Értékrend és életstílus fontos. Ha az értékrend nem egyezik, az nagyon komoly vitákat szít a kapcsolatban, a közös jövő meg elképzelhetetlen. Az életstílus különbözősége inkább hosszú távon jelenik meg, "megszoksz vagy megszöksz" alapon - ebben nem lehet kompromisszumot kötni, hogy akkor egy olyan életet életek, amit egyikőtök sem élvez.


Az érdeklődési kör különbözősége viszont szerintem nem akkora probléma. Bőven elég ha nyitottak vagytok a másik érdeklődésére, ott sem kell mindent de azért egy-egy dolog. A fő hogy beszélgetni lehessen egymással, de azért két intelligens ember szerintem mindig talál közös témát.

2016. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag, egyetlen közös hobbin kívül, tűz és víz vagyunk. Nincs semmi hátránya a kapcsolatunkra.
2016. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

hát nem tudom mennyi olyna kapcsolat van, ahol az egyik fidesz szavazó, a másik meg gyurcsány. vagy az egyik keresztény a másik meg harcos ateista. szóval valami alap azért kell.


viszont szerintem az is jó, ha van valami radikális különbség is valamilyen téren. szóval olyasmi, hogy a nagy céljuk hasonló legyen, de arról mást gondoljanak hogyan kell, az érdekes lehet pl.

2016. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Értékrend és életstílus legyen hasonló, érdeklődési kör lehet eltérő, nekem ez jönne be.
2016. nov. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Úgy nagyjából a felsoroltak az alapjai egy jó kapcsolatnak. Ezek közös pontjai nélkül csak egymás idejét raboljátok.
2016. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Látjátok ez a baj: nem iszom alkoholt, nem dohányzom, buliba sem járok. Miért várom el, hogy valaki szeressen?
2016. nov. 1. 16:20
 10/24 speed471 válasza:
71%
Ezek nem hobbik :D én se iszom nem dohányzom nem járok buliba... viszont szeretek csocsózni, bowling-ozni, biliárdozni, moziba menni, utazni, kartyázni. Ezen kívűl fontos a belső érték! A sport! legyen az úszás vagy bicaj. Ezek fontosabbak mint az hogy olyan társosága legyen a embernek akik rossz értékrendet tartanak szemelőtt. De kinek pap kinek né!
2016. nov. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!