Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Beleszerethetek újra az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszerethetek újra az exembe, vagy ez csak csalóka érzés?

Figyelt kérdés

Az exemmel másfél éve szakítottunk, előtte egy évig jártunk, de barátok voltunk sokáig, mielőtt összejöttünk volna. Én szakítottam vele, mert elmúlt a szerelem, és nem láttam értelmét együtt maradni. Mivel nem volt semmi konfliktus, jóban maradtunk, egy éve volt egy 4-5 hónap szünet, amikor nem beszéltünk, de azóta újra. Semmit nem éreztem iránta, de most egyszer csak észre vettem, hogy várom, hogy írjon, csalódott vagyok, ha nem jelentkezik stb. Lehet, hogy ez csak egy fantomérzés, például mert közelednek az ünnepek, és érzem, hogy magányos vagyok, vagy valóban újra beleszerethetek az exembe?

L/21



2016. nov. 30. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem simán beleszerethettél. És akár fel is dobhatnád az újrakezdést.. benne lennél? Volt azóta valakije?

Szerinted megérne egy próbát összejönni vele újra?

2016. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az érzéseid "csalókák". És te is egy nagy csaló, szélhámos nő vagy :)


Bocs, de most rád fogom zúdítani a férfiúi frusztráltságom évek óta gyülemlő förtelmeit.


Velem játszotta ezt már nő, amit te is csináltál. Egyszer ilyenek voltak az érzései, aztán olyanok. Egyszer talált valamit ami miatt elhagyjon. A barátnői is befolyásolták. És befolyásolható is volt. Szakított, majd később meggondolta magát hogy újra érez valamit és ezt játszotta velem oda-vissza. Nekem is voltak olyan tulajdonságai amik nem tetszettek, volt hogy bennem is alábbhagytak az érzések és volt hogy ki is ábrándultam belőle. Csak én nem jutottam odáig, hogy szakítsak, mert alapjában véve értékesnek tartottam a kapcsolatunkat és őt is szerettem, mint embert.


Ami gusztustalan ebben az egészben, hogy pillanatnyi érzéseknek feleltetik meg az emberek az életüket. Felrúgnak egy kapcsolatot, kefélnek valaki mással, majd meggondolják magukat. És azáltal teszik az egészet legitim eljárássá, hogy az ézelmek fontosságát hangsúlyozzák. Tény, hogy fontosak az érzelmek, csak azt nem akarjasenki belátni, hogy az érzelmek változnak és manipulálhatóak.


Néhány nőnek nagyon gyorsan elmúlnak az érzései, amikor az ún. szerelmük bajba kerül. Amikor nem megy minden jól, gondok vannak és sorozatosan problmák lépnek fel az életében, akkor hopp, elmúlik az iránta érzett szerelem. Vagy ha meglátnak valaki mást, izgalmasabbat. Majd ha rendeződnek a dolgok, esetleg a másik potenciális partnerről kideről hogy nem annyira jó party, akkor "hát mégiscsak őt szeretem"...


Azt gondolom, hogy ez az egész szélhámosság és önbecsapás. A nők legitimálni akarják azt hogy elhagynak valakit, több emberrel keféljenek és érzelmi alapon akarják ezt a dolgot megtámogatni. Tény, hogy egy fokkal erkölcsösebb mint érzelmek nélkül kúrni, de mégiscsak. Végeredményben az érzelemvilágukat torzítják el és manipulálják tudatosan vagy tudattalanul, majd ugyanott kötnek ki.


"Fantomérzés"... A nagy fszt... Semmit nem éreztél iránta, de most mégis jól jönne? Mondjuk jólesett, hogy valaki melletted volt és szeretett. Csak ahogy telt az idő, már nem tűnt annyira izgalmasnak és kellett volna egy jobb.


Régebb is leírták ezt, csak azokat az embereket a mi korosztályunk már lenézi, mert megöregedtek és egymás mellett élték le az életüket. Sok felnőttől lehet hallani, hogy a szerelem idővel elmúlik, alábbhagy... De arra is van példa, hogy felerősödik vagy újra megtalálják egymásban a szerelmet. Csak egy csúcspont és egy mélypont között nem hagyják el egymást, hogy találjanak valami jobbat.


Nekem rohadtul elegem van ebből a női viselkedésből, amit Te is leírtál, Kérdező. Nem tudom, hogy az exed visszafogadna-e vagy nem. Gondolkozz el rajta, hogy mit akarsz. Nem kívánom hogy boldogtalan légy, sőt. Csak arra akartam rávilágítani, hogy ezt a viselkedést tarthatatlannak tartom. És hímnemű egyedként eszem ágában sincs már tolerálni ezt a megbízhatatlan viselkedést. A nők elvárják egy férfitól hogy legyen kitartó és hűséges, de fordítva meg ha nem úgy alakul ahogy a nőnek tetszik, LAPÁT?


Szedd rendbe magad!

2016. nov. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es, avval egyetértek, hogy az (egyik) legszemetebb dolog az, mikor valaki azért hagyja el a másikat, mert gondjai vannak, válságba kerül anyagilag vagy megbetegszik komolyabban, stb.Az nem is nevezhető valódi kapcsolatnak. Persze erre utána jön rá az ember.
2016. nov. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szakításunk körülményeibe ne menjünk bele. Talán félreérthető voltam, nagyon szerelmes voltam belé, amikor jártunk, de a szakítás óta nem éreztem semmit. Ő azóta két lánnyal lefeküdt, nekem nem volt komolyabban senkim, csak egy-két randiig jutottak a dolgok, de nem hiányzik, mert megvagyok egyedül, szerelemre várok.
2016. nov. 30. 16:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Direkt nem neki hozom fel a témát, hogy ne áltassam, hanem eltűnődtem, és nem is akarok neki mondani (még) semmit, mert nem szeretném visszarángatni őt abba, amin keresztül ment a szakításkor.
2016. nov. 30. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!