Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Csak én látom úgy, nem létezik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom úgy, nem létezik igaz örök szerelem?

Figyelt kérdés
Folyamatosan média nyomja, létezik igaz nagy örök szerelem. Valójában nem létezik örök szerelem. Azt látom életben, másoknál elején dúl nagy szerelem x év múlva egymást gyűlölve szakítanak vagy elválnak. Össze jönnek egy másik emberrel elején nagy szerelem van. x év múlva egymást gyűlölve szakítanak vagy elválnak.

2017. febr. 26. 10:38
1 2
 1/12 Költőnő? ***** válasza:
82%
Létezik, csak kevesen tesznek érte, hogy megpróbálják meg is tartani.
2017. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem sincs örök szerelem.

Régebben hittem hogy van de már nem. Nekem sincsenek jó tapasztalataim, de barátnőmék válásánál szállt el a hitem.

Olyan nagy szerelem volt az övéké, hogy hihetetlen. 9Éven keresztül álom kapcsolatuj volt. Barátnőm kb 10 másodpercet alig bírt ki a férje nélkül, tényleg imádta a férjét.

Aztán megismert egy férfit, kb 6 hónap múlva el is vált a férjétől. Most az új pasival él házasságban, hát kíváncsi leszek, hogy meddig mert ez meg nem valami jó kapcsolat.

2017. febr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Hat a szerelem szo szerinti erzese nem all fent folyamatosan ket ember elete vegeig. De igenis van olyan hogy ket ember teljes szimbiozisban el egymassal elete vegeig mert olyan szerencsejuk volt, hogy ratalaltak egymasra. A szerelem ujra es ujra fellangolhat de amikor az erzelmek es a hormonok mar nincsenek igy a csucson akkor is szereted a masikat es kivanod ha testileg lelkileg is egymasra talaltatok.

Sot meg olyan is van kepzeld, hogy nem csaljak meg egymast a felek nem lep le a no egy gazdagabb izmosabb pasival es a ferfi sem kefel felre majd 40 eves koraba egy fiatalabb suncival. Ezt nem ugy kell elkepzelni, hogy az egesz eletuk folyamatos cukormaz, mert nagyon sokat kell kuzdeni egy ilyen kapcsolatert is. Sokan pont itt buknak el.

Mondjuk nem csak szerelemben hanem az elet minden teruleten, nem hajlandoak a vegsokig kitartani es kuzdeni hanem feladjak es konnyebb utat keresnek. Miert? Mert az a konnyebb, biztonsagosabb ez egyertelmu.

De ne legyel naiv, letezik ilyen es nem olyan keves mint gondolnad.

2017. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Persze nyilvan tobb a rossz pelda mint a jo, de en tudok pozitiv peldat kapasbol 3-at is igaz nem ez a generacio. De egy tudomanyos tenyt is megcafolni a konnyebb mint bizonyitani elvegre eleg egyetlen egy(!) ellenpeldat felhozni es akkor mar meg is cafoltad az allitast. Keveseknek jon ossze vagy kevesrol tudunk de letezik.
2017. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jól látod kérdező, nincsen örök szerelem. Igazából a szerelmet csak az adott időpontban lehet értelmezni, mert idővel úgyis megváltoznak az érzések és vége lesz a dolognak, és jön egy más valaki, és ez így megy végig.

Én pl már tudatosan úgy állok egy kapcsolathoz, hogy amíg tart, addig tart, aztán ha egyszer vége, akkor vége, majd lesz másik, a lényeg hogy az adott időpillanatban élvezni tudja a kapcsolatát az ember.

2017. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

"úgy állok egy kapcsolathoz, hogy amíg tart, addig tart, aztán ha egyszer vége, akkor vége, majd lesz másik,"


Pontosan reprezentálja az egész generáció gondolkodását, és itt van tessék a válasz a kérdésre, hogy miért nincs manapság hosszú házasság, meg életed végéig tartó szerelem.


Le lehet hurrogni, mert könnyen lehet, hogy én vagyok a csodabogár, és volt már, hogy lehurrogtak itt, de:

Biztos, hogy az a jó, ha ökör módjára(bocsánat), ugrálsz kapcsolatról-kapcsolatra, ahányszor csak elmúlik a nagybetűs szerelem érzése? Komolyan elhiszed, hogy ez lenne a kulcs, ez a jó?

Ráadásul le is írtad, hogy a szerelem MINDIG elmúlik... akkor mi értelme van ki-be ugrálni a egyik kapcsolatból a másikba, míg tart a lángolás benne maradsz, majd jön a másik?


Megsúgom, ilyen valóban nincs szerintem sem, de nem gondolom, hogy ez jó megoldás lenne.

És mi van, ha amúgy egy jó társad van, csak már nem ég a szerelem, de ettől még szereted, összecsiszolódtatok, felépítettek dolgokat együtt, szóval alapvetően jól működik minden, csak éppen már kisebb fokon megy a szerelem lángja.. Ahogy írta valaki, ez már ilyenkor időnként fog fel-fel lobbanni szerintem. De ha találtál egy társat, akivel amúgy mindenben passzoltok, akkor a szerelem intenzív érzésének hiánya miatt ott kéne hagyni? Miért? Pláne úgy, hogy mindig ugyanitt fogsz tartani később is?


A szerelem orbitális módon túl van értékelve, és személy szerint hülyeségnek tartom ezt a görcsös ugrálást egy hormonok vezérelte dolog miatt, ami konkrétan csak egy állapot, ami nem állandó..

Szerintem csak rajtad múlik, mennyit teszel a kapcsolatodért, engeded-e annyira kihűlni, hogy ne érezd jól magad benne, vagy eltávolodni a másiktól, és uralkodni az ösztöneiden.. Ez mind-mind csak rajtad múlik, hogy ösztönösen, vagy ésszel cselekszel.

A kapcsolatban mindig táplálni kell a szeretet, ki kell mutatni apróságokban, minden nap. Nem szakítani, ha már nincs meg ugyanaz az érzés, ami az elején volt, különben a saját kis illúziód rabja leszel. És lehet, hogy racionális vagyok és ez sem tesz boldog életem végégig, (ha boldogtalan vagy, akkor szakíts, én ezt most kifejezetten erre írtam csak), viszont én ebben sem látok boldogságot, hogy ennyire futni kéne egy amúgy is elmúló érzés után... Aztán majd kiderül, még nem vagyok idős én sem. :)

2017. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogy számodra mi létezik, azt te döntöd el. A te döntésed, hogy megölöd az álmaidat, és akkor nem fáj, csak zombi leszel, vagy követed őket, és akkor esélyed lesz arra, hogy megvalósítsd.
2017. febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is létezik, csak nagyon ritka. Manapság hamarabb belemegy a legtöbb ember egy kapcsolatba, mert rettegnek az egyedülléttől, ahelyett, hogy várnának a megfelelőre. És néha persze az is előfordul, hogy a megfelelő is 10-20 év után kihűl, ha nem foglalkoznak vele.

Én még csak 7 éve vagyok a párommal és az eddigi 7 év alatt végig úgy éreztem igaz örök szerelem lesz, ha sajnos valami mégsem sikerülne, akkor is azt mondanám, hogy igazi volt, max nem örök. (de ilyen remélhetőleg nem lesz :) )

2017. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az 1#-es és a 6#-os megmondja a tutit! :D

Létezik..csak az nem úgy működik mint a romanikus filmekben,hogy összejövünk,rózsaszín felhő és vége a filmnek. Azt nem látjuk hogy mi történik később.Egy jól működő kapcsolatért és örök szerelemért sokat kell dolgozni.Az nem csak úgy megtörténik az emberrel.Csak úgy tűnik a mai embernek a párkapcsolathoz is olyan a hozzáállása mint a tárgyakhoz mondjuk. Ha elromlik eldobjuk.Mindig van újabb,jobb szebb,rá vagyunk szokva a fogyasztásra.

2017. febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igaz ahogyan az #1 es is mondja. ......

Létezik igaz szerelem csak sokan inkább újba kezdenek, minthogy foldobjak, megoldják a régi kapcsolatot.

Szerintem mindent meg lehet oldani ami kell hozza az.... kompromiszum és mind két fel akarata, ez a jó szó hozza. :)

2017. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!