Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek mibe lehet belesze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mibe lehet beleszeretni? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés
Ha a testet szereted meg, az megöregszik, megváltozik. Ha valakit teljes szíveddel, a lelkét szereted meg... akkor pedig előfordulhat, hogy 5 év múlva azt mondja "Bocs, de megváltoztam, viszlát". Érdemes egyáltalán a mai világban megkedvelni valakit, párt keresni? (30/F)

2017. febr. 27. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindenkinek érdemes.Tanulmanyozd a feltétlen szeretet témakörét es akkor rájössz mi a szeretet.En mondjuk nem a testet szeretem onmagaban,de ki hogy van ezzel.
2017. febr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Érdemes, akkor is, ha nem tart esetleg örökké. Mégis minek élni, ha sosem tapasztaljuk meg a boldogságot és a viszonzott szerelmet?
2017. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%

Beleszeretni a másiknak a lényébe szoktunk, és ilyenkor a hibáit is elnézzük neki, ill. azokkal együtt fogadjuk el. Ha egy idő után megváltozik a személyisége, akkor meg kiszeretünk belőle, szépen, fokozatosan - viszont ha a teste változik(pl. elhízik), akkor még nem biztos, ha elég erős lelki kötődés van köztetek. Nézd meg az időseket, sokan egy párral élték le az életüket, és ha már nem él a párjuk, rendszeresen járnak a sírjához a temetőbe. Ilyesféle szeretet már nincs a fiatalabb korosztályban.


Persze, hogyne lenne érdemes, csak sajnos sokkal nehezebb, fáradságosabb dolog párt találni, de még őszinte barátságot is. Mintha kiment volna a divatból, már nem barátok vannak, hanem haverok, meg "spanok":) De az élet mindenképpen könnyebb és tartalmasabb, ha számodra kedves emberek vesznek körül, akikre mindig számíthatsz. Hosszú távon egyedül nem jó.

2017. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom, nekem a szerelem az sosem úgy jött, hogy előtte jól elgondolkodtam azon, hogy érdemes-e beleszeretni valakibe:) Egy reggel csak úgy ébredtem, hogy hoppácska......
2017. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%

2-es.

Ez egy nagyon jó kérdés,rátapintottál a lényegre,csakhogy ez nagyon sok embernek meg sem adatik az életében,egyetlen pillanatra sem... mint pl. nekem sem,de én tudom miért,és én kezdem elfogadni teljesen.

Férfiként rossz korba,rossz genetikával születtem,és nem vagyok csúnya pedig egyáltalán,de párra így sincs esélyem soha...a nőkre túlkereslet van,és én nem vagyok az a tipikus kihaénnem kategória.Így pedig esélyt sem kapok soha egyetlen nőtől sem.

25/F

2017. febr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Jah 5-ös túlkereslet van a nőkre,meg amúgyis elfogytak,ahogy itt emlegetni szokták.Jó hogy nem már kihalófélben vagyunk.Jó duma.
2017. febr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de ez a hozzáállás... borzasztó. Szerintem igenis érdemes. Én 17 évesen szerettem bele a páromba, nagy esély volt rá hogy, mivel még nem is nőttünk fel igazán megváltozunk pár év elteltével. De nem így történt. Vagyis nyilvánvalóan sokat változtunk 10 év alatt, de szerencsére együtt, és nem olyan mértékben, hogy kiábrándultunk volna a másikból. Most is ugyanúgy szeretjük egymást, sőt sokkal jobban.
2017. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

KB. 16-17 éves koromban volt utoljára, hogy testbe "szerettem bele".

Azóta csakis a személy fogott meg, holott külsőre kezdetben semleges volt. Az embernek pedig vannak alaptulajdonságai, persze változnak az éves során, igen, de együtt kell fejlődni egy kapcsolatban. Ha jól működik, akkor a másik téged is felemel. Szóval te is változol, úgyhogy ezt a kockázatot a másik is bevállalja. Ennyi erővel élni sem érdemes, mert előbb-utóbb vége, meghalunk..

25N

2017. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

""Bocs, de megváltoztam, viszlát"."

Mindenki változik, kérdező. Szeretjük magunkat rendíthetetlen kősziklának hinni, de az igazság az, hogy naponta érnek bennünket behatások, ingerek, élmények, kudarcok, csalódások, amik mind, mind változást idéznek elő a gondolkodásunkban, lelkivilágunkban. Minden nappal bölcsebbek, tapasztaltabbak leszünk. Ez is változás.

Hogy egy kapcsolatot ne gyötörjön meg a két fél változása, ahhoz azt kell elérni, hogy közel azonos irányba változzanak. Ezért kell ápolni a kapcsolatot, sokat beszélgetni, odafigyelni a másikra, és kikövetelni magunknak a figyelmet, ha a másik éppen nem olyan hangulatban van.

Ha látsz egy idős párt kézenfogva sétálni, akik szemmel láthatóan imádják egymást még mindig, az nem isteni csoda, hanem sok-sok tanulás eredménye. Ők felismerték, mit kell tenniük, és megtanulták megtenni.

Szóval igen, érdemes. Csak így érdemes!

2017. febr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8-as, #9es:


Én is így gondoltam ahogyan ti, egész életemben. Néhány éve megismertem egy kifejezetten előnytelennek mondható külsejű nőt, akinek viszont a személyisége lehengerlő volt. Kedves, energikus, csacsogósan beszédes, nyílt, humoros. Az a fajta nő aki egy ismeretlennel idős emberrel is szłvesen elbeszélget a buszmegállóban. Mosolyt csalt mindenki arcára. Bizalmas viszony alakult ki közöttünk, rövidesen beleszerettem. És a mai napig imádom, sok év után is csak rá tudok gondolni. Viszont! Rövid idő, kb fél év leforgása alatt teljesen megváltozott. Zárkózott, tőszavakban beszélő, savanyú, bizalmatlan stb., ellenben csinos nő lett. Azt mondja "megváltoztam, ennyi". Én viszont lelkileg nagyon szenvedek emiatt, mert a közvetlen és aranyos nőt keresném benne, de nem találom. Lelkileg kikészít ez a helyzet. Ezért gondolkodtam el, hogy talán végig rosszul gondolkodtam, és cseppet sem számít mennyire ismerjük a másikat. Talán az egész szerelem dolog csak a testiségről kellene szóljon.....

2017. febr. 28. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!