Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Csak szerintem pozitív tulajdo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem pozitív tulajdonság az anyagiasság?

Figyelt kérdés
A világ a pénzről szól, mindenhez pénz kell (igen, a boldogsághoz is), aki ezt nem képes felfogni vagy elfogadni az le van maradva pár évszázaddal és erősen Taigetosz pozitív.

2017. febr. 27. 22:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz, az nem az anyagiasság. Én is szeretek jól keresni és költeni, teszek is érte. De mégsem vagyok anyagias.

Ha okoskodni akarsz, előbb nézz utána, mit jelent, amiről beszélsz.

2017. febr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%
Neked az az értékrended, hogy a pénz a boldogság forrása. Áldás, békesség, de ne hülyézd le azt, aki eltérő módon gondolkodik, nem ismered a hátterüket, foglalkozz a saját életeddel, hidd el jobban jársz. Elvégre, lehet hogy akkor nem tudnál keresni és boldogítani magad :)
2017. febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hmmmm...ez kicsit erős volt. Már az utolsó része.

"A világ pénzről szól"- igen, arról IS, meg még sok minden másról, aminek lehet feltétele a pénz, de nem minden esetben.

"Mindenhez pénz kell"- valóban. De vannak kivételek: Lehet, hogy a tömegcicák arra ugranak, hogy kinek mennyi pénze van és lehet, hogy így az embernek van/lesz barátnője (ha már ebben a témakörben a kérdés), de nem hinném, hogy felhőtlenül boldog lesz (bár ne legyen igazam). Elég sok hozzászólásban írják, hogy jól keres és a többi, de így sincs barátnője. Ha feltételezzük, hogy igaz, amit írnak, akkor "vehetne magának" barátnőt, csak valószínűleg nem nagyon szeretne, mert az olyan ember nem kéne neki, akit ezzel meg lehet szerezni.

"Aki ezt nem képes..."-erről már írtam fentebb.

És akkor a főkérdés: Az a fajta anyagiasság, amire te gondolsz, pozitív, és amíg jó/jobb életkörülményeket úgy érsz el, hogy nem megy a másik kárára, addig pozitív is marad. Egyébként tényleg van egy kis fogalomzavar, mert szótár szerint: "Olyan személy, aki csak a saját anyagi boldogulásával törődik, a szellemi és erkölcsi szempontokat többé-kevésbé figyelmen kívül hagyja."

Tehát, ha azon a véleményen lennél, hogy "aki nem gazdag, az maga tehet róla" (mert nagyon nem minden esetben van így!), és ezért mondjuk soha nem adsz senkinek semmit, senkivel nem akarod megosztani, az már inkább a kapzsiság kategória, ami negatív. Félreértés ne essék, ennek az ellenkezője se jó, amikor valaki mártír módon minden pénzét odaadja, neki meg semmi se marad.

2017. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak birka vagy és képtelen vagy átlátni a dolgok mélységén. Egy ember élete a pénztől csak könnyebb lesz, de nem lesz boldogabb tőle. Vajon miért lett öngyilkos egy jó pár énekes és színész kiknek tele volt a zsebük pénzzel? Nézzük Gandhit szegény volt, de mégse volt Taigetosz pozitív hanem egy igazi férfi volt, aki boldog is volt mellé. Vagy Buddha, aki lemondott a fényűző gazdag életmódról úgy, hogy elszökött a családjától, mert szenvedett és egy fa alatt világosodott meg és akkor nem volt pénze csak úgy látta a világot, ahogy van tehát megvilágosodott. Igaz ez már nagyon régen volt, de attól függetlenül akkor is pénzből lehetett megélni. Nagyon primitíven gondolkodsz, kicsit művelődj szerintem! Ja és ezt miért a párkapcsolatok témában tetted fel?
2017. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ha arra törekedsz, hogy legyen elég pénzed, az nem baj. A baj ott kezdődik, amikor nincs olyan, hogy "elég pénz". Mindig több és több kell, és kiviláglik a soraidból, hogy te is egy ilyen semmirekellő, feltörekvő gyökér vagy. Semmi kétségem afelől, hogy sokan megerősítenek a felfogásodban és a gátlástalanságodat ambíciónak hazudják, a jelenlegi világ a tiétek, csak majd ne lepődj meg, ha életed vége felé egyre többször teszed fel magadnak a kérdést, hogy mire is volt jó ez az egész rohadt élet.
2017. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!