Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Meddig lehet bírni, ha valakin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet bírni, ha valakinek a párja "apró" dolgokban ÁLLANDÓAN hazudik?

Figyelt kérdés

Nőnemű, aki hazudozik. Hazudik bármilyen dologgal kapcsolatban. Nincs oka igazán rá, mert nincs takargatnivalója a múltban, mégis gyakran áldozatként akarja magát feltüntetni és élvezettel meséli a párjának illetve a környezetének is a dolgokat, gyakran sírás közeli állapotban. Olykor kiderül, hogy hazudott, máskor csak érezni lehet és van, hogy egyáltalán nem is derül ki, hogy most ez valós vagy pedig a képzelet szüleménye. Van, hogy rosszullétet is játszik, és szinte minden kitalált dologban ő a sértet fél. Felnagyít, eltorzít vagy egyenesen kreál dolgokat.


Ezt el lehet viselni? De mégis meddig? Ha szembesítik vele, hogy kiderült egy hazugság, képes inkább azt mondani, hogy ő nem így értette, rosszul mondta, de el soha nem ismerné. Éppen ezért a párja sokszor már semmit sem mond, mivel nincsen értelme. Egyébként egy rendkívül értelmes nőről van szó, pedagógus végzettségű. Ez már valamilyen betegség, vagy szimplán ő ilyen,



2017. márc. 7. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Fel kell ajánlani neki egy jó pszichológust, majd az segít neki. Komolyan, addig vigyétek vagy ijesztegessétek ennek a gondolatával, lehetőségével amíg nagyobb baj nem lesz. Egyszer majd akkorát, meg olyat hazudik, hogy lehet menni a bíróságra, mert valaki feljelenti, olyan bajba kever majd valakit a hazugságaival.
2017. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Ezen tényleg csak a pszichológus segíthet. Viszont ha nem ismeri be a hazugságait, akkor azt sem fogja elhinni, hogy baj van vele. Nekem is ilyen párom volt, bár ő férfi. Ha szembesítettem a hazugságaival, olyankor mindig besértődött és elterelte a beszélgetést, vagy figyelmen kívül hagyta amit mondok. Emiatt semmilyen problémát nem tudtunk megbeszélni, mert amiben sáros volt ugye nem ismerte be, inkább kreált más problémákat. Hogy a kérdésedre is válaszoljak, én 2 évig bírtam elviselni. Utána összedőltek a hazugságai, már képtelenség lett volna kimagyarázni. A szakítást és a kérdőre vonást elkerülvén szó nélkül kilépett az életemből.
2017. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. igen, ez betegség > pszichológus

2. el kell hagyni, mert ha apróságokban hazudik, előbb-utóbb mindenben! fog

Én legalábbis nem tudtam egy ilyen emberrel együtt élni.

2017. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus? Akkor apámnak,tesómnak és a páromnak is pszichológushoz kéne mennie?? Szerintem ők ilyenek azt kész ilyen a jellemük. Igen valóban idegesítő és unalmas jellem de nem hiszem hogy ezt gyógyítani lehetne. Ez olyan mint a kényszeres hazudozók,vagy a kotnyeles okoskodó emberek, csalók, beteges nő hajhászok,mást lenéző emberek és még sorolhatnám eggyik se normális de elfogadott hogy vannak ilyenek azt kész. Fogadd el te is valamit kompenzálni akar ezzel a párod valami korábbi sérelmét esetleg gyerekkori sérelmét, elhiszem hogy idegesítő az én párom is ilyen de eszembe se volt hogy pszichológushoz küldjem bár ráférne de nem ezért 😅 de ez egy másik történet.
2017. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán írtál konkrét példákat, hogy mennyire komoly.. Sajnos volt tapasztalatom egy hozzám közel álló személyhez, aki iránt ráadásul erős érzelmeim is voltak egy ideig.. Szerencsére múlt idő, többek között azért is, mert tudatosan nem is akartam ilyen embert életem párjának.


NA de ő nem csak nagyzolt, hanem konkrétan egy időben azt hittem róla, hogy skizofrén, mert elképesztű méretű dolgokat, sztorikat adott elő, mint ami megtörtént vele... Persze sokszor teljesen irracionális és valószerűtlen dolgokat, pl hogy ő valójában kém- ilyeneket képzelj el, és még bizarabb dolgokat is. A történet mesélés a figyelem magára vonása miatt egy dolog, de volt 1-2, amikor szabályosan megijedtem... :)

ÉS ezek állandó dolgok.


Egyébként én nem tudom, hogy a kényszeres hazudozást ki lehet e "kezelni"... Minden esetre nála pl ezek a rosszabb időszakaiban voltak nagyon durvák és nagyok, egyébként alapból ő is csak színes történeteket mesél állandóan. Vele mindig "történt valami" elképesztő..

Ja nem.

2017. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom hogy betegség és NEM lehet ezzel együtt élni (nekem nem sikerült). Bár nálam az expasim volt és nem nő, de ugyanez. A teljes múltját átirta. Amikor rájöttem, támadott, tagadott, "nem igy gondoltam, nem igy értettem".... Az én exem tipikus nárcisztikus, az egyik "tünete" az állandó hazudozás.
2017. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdés inkább az, hogy miért kellene neked ezt kibírni?!

A páromat szeretni élvezni kell, nem pedig kibírni.

épp ezért nem való olyan párnak, akit ki kell bírni.

Szakítsd meg vele a kapcsolatot!

Az én édesanyám is ilyen személy, és nem kezelhető eredményesen, hiszen épphogy tagadásban van. Sőt, idővel ez csak rosszabb lesz. Rengeteget ártott nekem is, az összes családtagomnak is ezzel a viselkedéssel. Ha nem az anyám lenne, végleg megszakítottam volna vele a kapcsolatot, de így csak részben lehetséges elhatárolódnom tőle, tehát továbbra is -főleg erkölcsi- károkat okoz gyermekeinek, férjének, unokáinak.

2017. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!