Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Rossz jel, ha a barátom sosem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz jel, ha a barátom sosem mondja, hogy "szeretlek"?

Figyelt kérdés

Tudom, TUDOM hogy ez a leggyerekesebb kérdés a világon, ezért teszem itt fel, mert annyira száni, hogy a barátaimnak sem hoznám fel...


Lassan másfél éve vagyok a barátommal, minden szuper, de mintha tudatosan kerülné, hogy azt mondja "szeretlek".


Nem az a baj, hogy nem mondja, én sem vagyok az aki nagyon kimutatja az érzéseit, hanem amikor mondhatná, akkor mintha direkt "csökkentené" a mértékét. Csak olyat mond, hogy "olyan jófej vagy", "úgy bírlak", "te vagy a legjobb".

Olyat sosem mondott, hogy úgy szeretlek...


Szerintetek ez normális? Mármint persze tök jó hogy jófej vagyok meg én vagyok a legjobb, de ha nem szeret, nem szerelmes belém, akkor mire számíthatok? Majd egyszer (mikor? 10 év után?) kimondja, hogy szeretlek? Ha másfél év után nem szeret, akkor mikor fog?



2017. márc. 17. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában nem baj, van 5 szeretetnyelv, ha azokból "beszél" egyet-kettőt, akkor minden rendben van.
2017. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

egyszer mondtam, majd szólok ha változik...tartja az öreg mondás :D


Én is ritkán mondtam a volt bnőmnek, sajnos, így utólag már bánom, lehet többször kellett volna.


erre nemnagyon lehet amugy alapoznim hogy nem mondja...de bizonyítja? fontos vagy neki? vesz apróbb kis meglepetéseket néha? elvisz egy spontán vacsorára, vagy spontán kirándulni valahova?

Emberszámba vesz otthon és kimutatja h szeret?


mert attól ha nem mondja de ehhez hasonlokat ha tesz akkor biztosan nem csak azért tart h legyen egy fixp/*/nci a háznál.

2017. márc. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért nem beszélsz vele erről?

Mondd meg neki, hogy te többször szeretnéd ezt hallani.

2017. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A szavaknak rettentő erejük van. Hatnak, ha kimondják, és néha ellenállnak.

A "szeretlek" tipikusan egy olyan szó, amelyik ellenáll. Én a saját gyakorlatomból tudom. Két nőnek mondtam összesen, nekik sem sokszor, a második azóta sem ereszt.

Szerintem egyébként ez nem baj. Legyen is meg ennek a szónak a nyomatéka, hatása. Utálom azt az amerikai szokást, hogy minden telefonbeszélgetés végén ezt mondják. Devalválják a szót.

2017. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Másfél év után? Gáz. 20 évesek vagytok?

Ok hogy ott a többi szeretetnyelv, de neked meg ez a fontos, és a párkapcsolat akkor működik jól ha mindkét fél alkalmazkodik.


Ülj le vele, beszélj vele, hogy nem feltétlen érzed mindig a szeretetet, és ez neked fontos.

Fel se fogom hogy érett, felnőtt férfi hogy mondhat ilyet a nőjének hogy "jófej vagy" ahelyett hogy szeretlek (még ha nem is minden nap de alkalmanként!).

2017. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vajon ha a nők nem láttak volna soha az életükben egy hollywoodi filmet sem, akkor elvárnák hogy a férfiak kimondják ezt?


Rohadtul nem :D De nyugodtan kérdezzetek meg mai 40-es vagy még idősebb embereket nagy számban, hogy náluk a fiatal korukban elvárás volt-e kimondani ezeket. Akár a nagyszüleiteknél is. Van egy tippem hogy nem. Csak mert a köcsög filmekben kimondják ezt, miért kell azokat utánozni?

2017. márc. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elég különbözőek :)


Én se azt akarom, hogy egy nap 25-ször mondja, és még ha a vécére megyek akkor is utánam szóljon, hogy szeretlek, és teljesen elcsépelt szó legyen, amit csak megszokásból mondogatunk...


Én is tudom, hogy ennek a szónak súlya van, és én sem mondtam soha "csak úgy", hanem olyan pillanatokban, amikor teljesen elöntött az iránta érzett szeretetem, és úgymond kicsúszott a számon...


De épp ez a bajom, amit a 4-es válaszadó írt, hogy tudom, hogy ez nagy szó és van olyan férfi aki soha vagy csak nagyon ritkán mondja ki. És épp ettől tartok, hogy én másfél év alatt úgy tűnik nem érdemeltem ki azt, hogy én legyek az a nő, akinek kimondja...

És ő mindig azt mondja, amit gondol, érez. Sosem hízeleg úgy, hogy "lódít", csak azért hogy én jól érezzem magam. Tehát azt sem fogja mondani, hogy "szeretlek", csak azért, hogy jól érezzem magam, ha közben ő nem érez szerelmet.


Amit tisztelek benne, és nem is szeretném, hogy ne legyen velem egyenes, még akkor se, ha néha nehezebb az igazsággal szembesülni.


Csak hiába kedves velem minden más módon, és akar velem lenni, ha nem szerelmes belém, félek, ez nem lehet tartós. Mert ha belém nem szerelmes, jöhet egy lány, akibe az lesz. Aki leveszi a lábáról, aki iránt érzi azt, amit nekem sosem mondott.



És hogy miért nem beszélek vele erről? Mert nem akarom belőle kicsikarni ezt. Kérdezzem tőle önző, akaratos módon, hogy "hát nem szeretsz?" Erre mit lehet mondani? Persze hogy azt mondaná, hogy dehogynem... Én nem azt akarom, hogy mondja, de ne érezze. Tőlem nem kell mondania, de érezze.


Hasonló témákról beszélgettem vele, de ezt nyíltan nem tudom tőle megkérdezni. Főleg, hogy én is csak néhányszor mondtam neki.

2017. márc. 20. 17:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig kéne vele beszélned. Ha egyszerűen nem beszéli ezt a szeretetnyelvet, akkor nem is jut eszébe, hogy ez neked fontos lehet.
2017. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha te képtelen vagy erről beszélni vele, akkor miért várod el, hogy ő ki tudja ezt mondani neked?
2017. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudnád ezt a kérdést és a válaszokat kinyomtatni, és "véletlenül" valahol olyan helyen hagyni, ahol megtalálja? Biztosan elgondolkodna...
2017. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!