Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelmes lennék a pszichiáter...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes lennék a pszichiáterembe?

Figyelt kérdés

Hónapokkal ezelőtt szükségét éreztem felkeresni egy szakembert, mert eléggé magamba fordultam. A környéken találtam egy pszichiáter doktornőt, akinek van magánrendelése. Hetente járok hozzá, 1 órát szoktunk beszélgetni. Az utóbbi 1-2 hétben kezdtem el másképp gondolni rá, úgy, mint ahogy egy nőre szokott egy férfi (ezt gondolom most nem kell senkinek sem kifejteni), mostanra pedig már naponta többször is gondolok rá, szinte már várom, hogy újra mehessek a terápiára.

Neki erről nem mertem beszélni, mert félek, hogy nem vállal tovább. Szeretném, ha megemelnénk a terápiák számát is 2 vagy akár 3 alkalomra is egy héten, de ezt sem merem felhozni neki, mert biztosan gyanút fogna. Mit tanácsolnátok, mitévő legyek?


27/f


2017. máj. 12. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy gyakori pszichológiai jelenség, indulatátáttételnek, viszontáttételnek hívják, olvass utána. Emellett gyakorold az önismeretet, mert ha az meglenne, akkor tudnád, hogy nem lettél szerelmes, csak jelenleg ezt hiszed.


Nyugodtan beszélhetsz neki erről egyébként, már pszichológia alapszakon is tanítják, hogy ez egy természetes és gyakori reakció a kliensek részéről, tudni fogja kezelni és neked is segíteni helyretenni magadban.

2017. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Utólag látom, hogy pszichiáter a hölgy és nem pszichológus, de ettől még releváns, amit fentebb írtam.
2017. máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor pszichoanalízis kurzusra jártam, a professzor elmondta, hogy egyáltalán nem szokatlan jelenség az, ha terápián résztvevő személy azt érzi, hogy beleszeretett a szakemberbe és kell tapasztalat ahhoz, hogy ezt kezelni tudják ők is.

Az érzés azért alakul ki, mert a terápia során az ember megkapja a szakembertől azt a figyelmet és megértést, amire vágyakozik. Plusz a beszélgetések hangvétele sokszor intim jellegű. Ahhoz hasonlította ezt az érzést, mint amikor beleszeretünk a tanárainkba, akik a katedrán állva megragadják a figyelmünket és vonzódni kezdünk hozzájuk, de valójában nem ismerjük őket, nem a személyüket szererjük,hanem az érzéseket, amiket küváltanak belőlünk.


Szerintem beszélj vele őszintén,mert eu fontos dolog.

2017. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De nem szeretném, ha emiatt tovább passzolna. Mondjuk rajta kívül nincsen senki itt a környéken, de ha lenne sem szeretnék máshoz menni, nem szívesen tárulkoznék ki megint egy vadidegen ember előtt. Így is rengeteget segített már, sok dolgot sikerült helyretenni magamban.
2017. máj. 12. 13:45
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

megint egy szánalmas alak, aki azt képzeli, szerelmes a terapeutájába.

pár napja ugyanezért nyavalygott itt egy csaj.


nem vagy szerelmes, csak egy sérült valaki, akinek segítségre van szüksége, és azt képzeli, szerelmes.


tökre szánalmas.


a kukásba nem leszel szerelmes, mikor elviszi a szemetet a ház elől? mert ő is szolgáltatást nyújt ám!


akkor aki a lelki szemetedet szedi fel, abba se legyél, ez a munkája, jót röhögne magában rajtad, ha tudná.

2017. máj. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!