Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Két férfi van az életemben....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két férfi van az életemben. Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 1 évvel ezelőtt szétmentem a jelenlegi párommal akivel 6 éve voltunk együtt. Első szerelem, 15 évesek voltunk mikor megismerkedtünk. A 6 év során rengetegszer bocsájtottam meg neki a hazugságait. Pl: hazudott,hogy otthon van közben bulizni volt, lebukott hogy másokkal chatel és más lányoknál próbálkozik(volt olyan, hogy az én barátnőimmel).Mindenhonnan és mindennap elkésett vagy elfelejtkezett rólam. Ami miatt az önbizalmamat a porba alázta, nem éreztem magam fontosnak. És beletörődtem. És elfogadtam. És mindent megbocsájtottam neki.Soha egy rossz szavam nem volt hozzá.Minden adott lett volna, hogy boldog kiegyensúlyozott kapcsolat részesei legyünk. Sportolni kezdtem, lefogytam 30kg-ot hogy felkeltsem az érdeklődését.Gondját viseltem a közös kutyánknak. Egyetemre kezdtem járni ahova hétvégente utaztam 500km-t. 5-össel végeztem minden félévben. Mellette angolt tanultam egy tanfolyamon.Mindent a közös jövőnkért tettem. ÉS igen annyiba lehet hibás vagyok,hogy ezek után például egy szerdán nem volt erőm éjfélig a kocsmába ülnivele .Ő abból,amit én csináltam semmit nem értékelt. Nekem sosem volt az életembe senki más. Vakon bizott bennem. Aztán egy napon összeszedtem magam és megmondtam neki, hogy nem akarok már vele lenni mert boldogtalan vagyok mellette és nem tudok bizni benne. Nagyon tönkre mentem a hat év alatt, azóta is bizalmatlan vagyok mindenkivel.

Mikor a kapcsolatunk 4. évében jártunk a baráti társaságba bekerült egy nálam 15 évvel idősebb pasi. Jó csávónak tartottam de ennyi. Soha nem fordult meg több a fejembe mint, hogy egy sármos kedves pali. Hűséges típus vagyok, szóval részemről senkit és semmit nem engedtem a kapcsolatom útjába állni.

A szakításunk után egy hónappal motoros találkozón voltunk és többet ittunk a kelleténél. És valami történt a 15 évvel idősebb pasi és köztem. Őszinték voltunk egymással. És azóta tart a viszonyunk. Ha vele vagyok nem számít semmi. Boldog vagyok ha vele lehetek. Mikor vele alszok és kinyitom a szemem mosolyogva kelek fel. Azt mondja ilyet még sosem tapasztalt. De a szüleim ellenzik ezt a kapcsolatot a korkülönbség miatt. És ott a volt barátom akit nagyon sajnálok, hogy elhagytam. Nagyon sajnálom, hogy nem tudom már úgy szeretni. Ő azt mondja megváltozott és már sosem tenné ezt mert megtudta milyen az ha nem vagyok neki. A szüleim is azt szeretnék, hogy kibéküljek vele. A másik pasiról hallani sem akarnak. Azt mondják választanom kell köztük és az idősebb pasi között.

Kérlek írjatok, hogy ti, hogy látjátok. Beleőrülök ebbe. Már nem tudom, hogy mit tegyek de most nagyon jól esett leírni ezt.



2017. jún. 2. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

"És beletörődtem. És elfogadtam. És mindent megbocsájtottam neki.Soha egy rossz szavam nem volt hozzá"


Te egy önkéntes mártír vagy. Nem tudlak sajnálni.

2017. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Az a helyes döntés, hogy a saját boldogságod tartod szem előtt.

15 év nem tűnik olyan eget rengetően soknak. Főleg, ha boldogok vagytok együtt. A szüleidnek mi a fontos, hogy egy rossz kapcsolatban legyél? Ahol megalázott, hazudozott az exed?

Te is tudod, hogy nem szabad visszamenned hozzá, akkor sem, ha nem lenne az új pasi.

2017. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Engem nem kell sajnálni. Annál szánalmasabb már nem is lehetne a helyzet ha sajnálnának. Én véleményekre és tapasztalatokra lennék kíváncsi. Talán aki volt hasonló helyzetbe tudna valami okosságot mondani számomra.
2017. jún. 2. 11:14
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Azt vàlaszd akivel boldog vagy :) ha az előző pàroddal nem volt jó...a 15 évvel idősebbel pedig jól érzed magad...akkor mi a kérdés? Az exed kapott elég esélyt màr, nem? :D
2017. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Semmiképp se meny vissza az exedhez! Maragy a mostanival. A szüleid meg nem tilthatnak el ha már meg vagy 18 éves.
2017. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok. Van munkám. És sikerült eljutnom odáig, hogy már nem kell a szüleim segítségét kérnem. Mindent magamnak fizetek és egyedül oldok meg. Ezért zavaros számomra, hogy miért nem értik meg azt ami nekem jó. Néha úgy kezelnek mint egy 5 évest, Volt rá példa, hogy nem engedtek ki a lakásból vagy ha el is engedtek követtek.
2017. jún. 2. 11:36
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha olyan ostoba es befolyasolhato vagy, hogy egyaltalan elgondolkodsz ezen, hogy visszamenj ahhoz a szarzsakhoz, akkor surgosen keresd meg azt erot, ami vegigsegitett azon, hogy vegigvigyel magadon ennyi valtozast. Anyadek meg gondolom a felet nem tudjak annak, ami koztetek tortent (mas nok stb.), mert akkor nem tanacsolnanak neked ilyen f-aszsagot. Az emberek nem valtoznak. Aki ezt megtanulja, az sok ostoba dontestol kimeli meg magat a jovoben. Te meg felnott no vagy, viselkedj is ugy. Valasztasz valakit, akkor allj is ki a valasztasodert.
2017. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Ne a családod hozza meg helyetted a döntést. Sztem csak azért hajtják, hogy jöjj újra össze az exeddel, mert még mindig ő tűnik az egyetlen opciónak a nálad 15 évvel idősebb pasas mellett, mert aki 15 évvel idősebb, az biztos, hogy csak játszadozik veled, ill. jaj, mit szól majd a szomszéd.


Ilyen család mellett én inkább az idősebb férfit választanám, mert ha ilyen dolgokban érzelmileg zsarolnak, nem nagyon szerethetnek, vagy legalábbis nem túl egészséges módon.

2017. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Noblesse Oblige ***** válasza:
70%

Azt mondod, hogy mások sajnálása szánalmassá tesz...

" És ott a volt barátom akit nagyon sajnálok, hogy elhagytam. Nagyon sajnálom, hogy nem tudom már úgy szeretni"


Kb. rádobod a hantot saját magadra. Szerintem ha visszamenél az exeddé, akkor már csak szánni lehetne téged.

A szüleid nem tudom miért a barátodat támogatják, egyáltalán tudják, mi mindent tett veled? És lemondtad, hogy nem akarod így tovább? Mert ha ők ebből semmit nem látnak, akkor minek adsz olyan véleményre, amiről semmit nem tudnak? És ha nem tudják itt lenne az ideje elmondani, mert őket homályban tartani nem bölcs dolog, és sosem fognak hasznos véleményt formálni a helyzetről.


Azt megértem, hogy ők nem boldogok attól a 15 év korkülönbségről, ez így leírva, papíron és ismeretlenül belegondolva is sok(k). De nagylány vagy és szerintem képes kezelni a helyzetet. Ha boldog vagy vele, akkor próbáld meg. És talán ha megismerik a szüleid, és nem csak egy szám lesz, akkor lehet megváltozik a véleményük.


Szóval azt a göndört hagyd már végre békén, amiből kimásztál. Most már haladj tovább, előre. A szülőkkel önts tiszta vizet a pohárba, hogy tisztán lássanak. Ha viszont tisztán látnak és csak ennyi telik tőlük... Na az egy érdekes helyzet.

2017. jún. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A szüleim mindenről tudnak. A z exem egy nagyon jó módú családból származik. És azt gondolják, hogy így könnyebb lesz nekem. Mindent megkapok majd tőlük. De nekem ilyen áron nem kell!
2017. jún. 2. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!