Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Volt már külföldi párod?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már külföldi párod?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányul, hogy mennyiben befolyásolta a kapcsolatotok a különböző kultúra? ( gondolok itt ilyenre hogy más ételek, ünnepek, akár nyelvi nehézségek)

Csak kíváncsiság. :)



2017. jún. 24. 14:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt, igen.

Német, szóval olyan hatalmas nagy kulturális különbségek nem voltak, mint mondjuk egy ázsiainál, arabnál :)

2017. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, de ott is lehet, hogy neki idegen pl a főzelék. :) Szóval ilyesmire gondolok, kis dolgok amik viccesek, vagy érdekesek. Például hogy beszélgetés közben vegyítitek a két nyelvet. :)
2017. jún. 24. 14:49
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Es csodalatos volt, sokat tanultam arrol a tavoli kulturarol. Belelattam egy buddhista kulturaba, az osok tiszteletebe, a termeszetes es szetetteljes hierarchiaba a csaladon es tarsadalmon belul. Megtanultam a nyelvet alap/kozepszinten, szoval el nem tudnanak adni. Egyebkent minden evben elutazok par hetre abba tavol-keleti orszagba, most is megyek juliusban ket hetre, pedig mar husz eve elvaltunk. Nekem az o reven ott is van csaladom es sok-sok baratom.
2017. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Fozelek???? Gondolod, hogy egy parkapcsolatban tema a fozelek??? Hany eves vagy te?
2017. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát ha párkapcsolatban vagy, és főztök egymásnak, találkozhatsz számodra idegen étellel...nem a főzeléken van a hangsúly. (Pl. egyik kollegám úgy nézett a főzelékre, hogy mi az isten az, ezért hoztam fel példának)
2017. jún. 24. 15:02
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Most is az van, török a parom. Nehez igy erre valaszolni nekem, mert viszonylag sokaig kint eltem, szoval sok dolog mar eleve adott volt a szamomra, ilyen kulon ujdonsagokkal meg mar nem nagyon lehetett lesokkolni. A nyelvet folyekonyan beszelem, az eteleiket imadom, igy hamar megtanultam fozni, illetve ez esetben a vallasunk sem kulonbozik, igy vegkepp nincsenek olyan furcsa dolgaink. De biztos vagyok benne, hogy egy atlag magyar talalna azert hajmereszto dolgokat, amik nekem mar normalisak es fel sem veszem oket :D.
2017. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha parkapcsolatban vagy pl. egy perui emberrel, akkor tuti, hogy nem fogok neki zoldbabfozeleket kesziteni. Illetve csak egyszer, ha nem izlik neki, akkor hanyagolom. De nem ertem a kerdesedet, hiszen termeszetes, hogy a minel tavolabbi kulturkorbol valo a tarsad, annal inkabb kulonboznek az alapanyagok es a fuszerezes. Ez igy termeszetes, ezt el kell fogadni es be kell latni. Biztos, hogy sok olyan etel van mindket nemzetnel, ami megfelel mindenkinek, meg lehet egy kicsit varialni es fuzionalni is a ket konyhat. Ez semmit nem befolyasol a ket ember viszonyan.


Van nekem egy mongol-magyar hazaspar ismerosem, a no a mongol, igy ove a konyha mar 25 eve. Ha kell, keszit paprikas porkoltet nokedlivel, de altalaban mongol modon kesziti az eteleket, a ferjenek es a gyerekeinek pedig igy jo. Azt tudod-e, hogy mindenkinek az a tokeletes, ahogy az anyja fozott? Az izerzekelesunk is rogzul gyerekkorunkban, ezert sohajtozunk neha, hogy anyam huslevesenel nincs jobb a vilagon, de ez normalis embereknel nem akadalya egy parkapcsolatnak.


Az unnepek. Miert ne vehetnel reszt a parod TET unnepen, vagy egy mexikoi halotti kultusz unnepen novemberben, ha a tarsadnak ez termeszetes? Vagy miert kellene, hogy megtagadja veled az itteni november eleji temetoi gyertyagyujtast vagy a karacsonyt ha ez neked fontos?


A kulonbozo kultura nem eltavolit, hanem gazdagit, szoval semmiben nem befolyasolja negativan a kapcsolatot.

2017. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én nem is azt mondtam, hogy nem, csak tapasztalatokra voltam kíváncsi. Az én párommal maximális az összhang, én szeretem az ő tradícionális ételeit, s ő is viszont. Ünnepek ugyanúgy, csak érdekelt h másnál h megy ez. Mi pl angolul beszélünk de használunk szavakat az ő és az én nyelvemből ami vicces.
2017. jún. 24. 15:47
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
En meg azon csodalkozom, hogy nem jelent itt meg meg egy magyar ferfi, hogy miert nem jo neked egy magyar f^sz? :)
2017. jún. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

Nekem jelenleg angol parom van. Nem igazan kulonbozik a kultura, nyelvi nehezsegek sem igazan vannak, mivel kb csak angolt hasznalok a mindennapjaimban.

Imadja a magyar konyhat (igazabol magyar-torok vagyok es imadja mindket kkulturat es konyhat)

2017. jún. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!