Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Te is felfedezted az életedben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te is felfedezted az életedben, hogy amint egy pillanatra is elhiszel valamit, utána vagy tönkremegy, vagy igen jó útra kerül ehhez?

Figyelt kérdés

Nem biztos hogy szerelem téma, de talán ehhez köthető a legjobban.

26 éves srác vagyok, hiszek Istenben. Az egyetlen akitől senki nem tántoríthat el, bármi is történjen velem.

A kérdésem arra irányul hogy évek óta ezt tapasztalom az életemben. Amint elhiszem egy pillanatra, akár egy komolyabbnak tűnő kapcsolatot, akár egy anyagi dolgot, akár egy családi ügyet, rögtön szertefoszlik, vagy igen jó irányba kerül hozzá.

Végérvényesen, és helyrehozhatatlanul.

Nem gondolnám, hogy ilyen idős korban, egy hitevesztett negatív embernek kellene legyek, mégis ez vagyok.

Mert megtanultam hogy nem szabad elhinnem egy pillanatra sem semmi jó dolgot, hiszen akkor egyből vége.

De az ember szeretne boldog lenni, én is vágyom rá, de így hogyan, ha nem hihetek benne, és nem élhetem bele magam, mert akkor tudom hogy onnan vége.

Egy rideg, hűvös, személytelen lelkem van. A külsőm sokszor vidám, beszédes, közvetlen, ál mosoly ál nevetés, ál minden.

Nincsenek barátaim, nincs hobbym. A napjaim döntő részében egyedül ülök az irodámban, utána pedig otthon. Eljárok heti többször edzeni stb de kimondott társasági életem nulla.

Túl sokat gondolkozok, noha ha van lehetőségem belevágok szinte józan észnek szembemenően bármibe.

Voltam pszichológusnál, igaz csak egyszer. Más irányú problémáról beszéltem vele, de Ő akkor azt mondta a világ azért nem ennyire szörnyű, és megdöbbent a nézeteimen.

(A legfőbb amit így gondolok: a nőknek teljesen más az élete, sokkal könnyebb. Válogathatnak, hogy kit kapnak meg, gazdagot, szegényet, jóképűt, idősebbet fiatalabbat. Egy átlagos huszonéves nő szinte bármelyik férfit megkaphatja. Egy nő sosincs egyedül: bárhova megy, rögtön társaságba kerül, kedvesek hozzá, beveszik stb. Sokkal hamarabb szocializálódik. Egy férfi pl ha belül valahova aligha fog csapódni egy idegen társasághoz mert rögtön kitolják. Egy férfi bizonyítson: legyen sikeres, nézzen ki jól, nem árt ha nem csóró stb)

De elkanyarodtunk a témától: szóval miért, illetve mitől lehet az, hogy amint elhiszek valami jó dolgot, az nem sokkal később kapásból tönkremegy?



2017. júl. 7. 07:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem olvastam vegig a regenyt, de a kerdes alapjan igen, en is igy erzem folyamatosan.
2017. júl. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem kérdezed meg istentől? :D
2017. júl. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Isten számtalan jó dolgot tett velem. Hálával tartozom érte. Nem vagyok egy elvakult vallás fanatikus, de a benne vetett hitem örökre megmarad.

Te is hiszel valamiben, én már csak benne. Semmi csodában, vagy bármiféle boldogságban, vagy földi jóban. Az ezekbe való hitet és reményt elveszítettem.

2017. júl. 7. 07:59
 4/17 anonim ***** válasza:
Elsősorban saját magadban higgy, utána Istenben. Akkor talán jön a változás, és remélheted, hogy a jó dolgok nem mennek tönkre!
2017. júl. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Valami, vagy valaki másban kellene hinned, talán nem menne kapásból tönkre! Lehet, hogy magadban???
2017. júl. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mi az hogy könnyebb a nőknek? Csak mert nők vagyunk? Ugye ezt te sem gondolod komolyan? Ugyan úgy lehet nekünk is rossz, én amég eddig a sorig nem jutottam az olvasással úgy gondoltam, hasonlóan gondolkodunk és egy cipőben járunk. Semmivel sem könnyebb elmondanám. A párkeresés mind a két nemném nehéz, nálatok is vannak olyanok akiknek könnyebb és olyanok is akik szerencsétlenebbek. Nőben ugyan ez, úgyhogy mielőtt átmész nőgyűlölőbe előtte azért gondolkozz.

Az ál mosoly meg ál nevetés átlátszó. Milyen kisugárzása lehet olyan embernek, aki ennyire negatív? Meg kéne találnod a saját társaságot, barátokat, hobbit és rendezni az életed, mert egyedül sem vagy boldog, akkor miért várod el hogy párban az leszel?

2017. júl. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jót tenne, ha eltávolodnál ettől a gondolkodásmódtól...az a helyzet, hogy az életedet TE alakítod. A megbecsültséged is az önbecsülésedtől függ...és nem árt ha úgy is élsz, ahogy beszélsz, ahogy gondolkodsz...
2017. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

@6: párt találni nem könnyebb a nőknek. De abban igaza van a kérdezőnek, hogy társaságot találni könnyebb, az meg segíti a pártalálást.


Példa: a munkahelyemen van egy szórakozni járó, programokat szervező belső kör, egy csomó cégen kívüli emberrel. Nekem 1.5 évig tartott mire elkezdtek elhívni magukkal, pont egyszerre egy kolléganővel. A lány akkor már 3 hete a cégnél volt.


Általában az új kolléganők heteken belül kerülnek be, akik velem együtt jöttek már mind törzs tagok. És ugye ott azért lehet ismerkedni is, mert mindenki hozza a barátnőjét, a haverját, ha átment másik céghez, akkor az ottani kolléganőket.


És kb minden társaságomban ezt tapasztalom, az új lányt mindig rögtön hívja valaki megint (persze felszedni akarja, de eitkán jön rögtön össze a lány viszont bekerül a társaságba, kapcsolatba tud kerülni másokkal, új társaságokba kerül be, ha más nem legalább nem unatkozik).



Ez azért komoly előny szocializáció terén.

2017. júl. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
utsóval értek egyet.
2017. júl. 7. 09:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nőként írom a válaszomat. Igazad van. Van amiről néha teljesen lemondok mégis sikerül és van amire várok hónapokat éveket reményekkel és az első jó dolognál elhiszem h jó lesz a vége és jön a nagy pofon. Most is ez történt velem. 5 év után a pasi aki után gyerekesen futottam persze titokban bár most már tudja mással jött össze. A világot adtam volna neki igazából látszott is rajtam h szeretem ő is tudta. Istenhez nem egyszer imádkoztam h hadd legyek boldog mellette de olyan mintha ami a leginkább boldoggá tenne azt Isten nem hagyja jóvá.. 20/L
2017. júl. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!