Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Első szerelem. Elmúlik valaha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első szerelem. Elmúlik valaha igazán?

Figyelt kérdés

4 éve ért véget. Még mindig ugyanaz az érzés kerít hatalmába, ha eszembe jut, mint akkor, amikor először megláttam. Rengeteg mindent megpróbáltam, nem tudok elszakadni tőle. A mai napig gondolok rá, hol mondjuk 2 hónap elteltével jut eszembe, hol pedig egy fél évig nem. Azt hittem, hogy majd az idő begyógyítja a sebeket, de ezeket nem lehet.


Valami ötlet? (ilyeneket leírni is felesleges, hogy próbálkozzak egyéjszakással, és stb.)


28/F



2017. júl. 16. 17:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem ismerkedsz azóta mással? Én soha nem értettem, mire jó ez az önmarcangolás, én a legnagyobb szerelmeimen is túltettem magam pár hét alatt, nincs kedvem depressziósnak lenni. Olyasmin bánkódni, ami már elmúlt, a legnagyobb időpocsékolás.
2017. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 év alatt nem múltak el az érzéseim az első szerelmem iránt.

Persze volt és van is kapcsolatom azóta, de sokszor álmodok vele és gyakran eszembe jut.

Nem tudom, hogy elmúlik e valaha, de jó lenne.

2017. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondják, hogy az első szerelem sosem múlik el, de mindig véget ér! :)


Van, aminek csak meg kell történnie, és utána vége lesz. Nincs oka, indoka, nem lehet megmagyarázni, csak ez történik. Ezt el kell fogani és továbblépni. Talán még összehoz benneteket a sors később, de annak nem mindig van jó vége. Csak feltépi a sebeket. De az is lehet, hogy egy időre külön kell válnotok ahhoz, hogy tapasztalatot, és különböző élethelyzeteket éljetek át, külön, egymás nélkül. A sors kifürkészhetetlen. Ettől gyönyörű, de kínzó is.


Gondolj vissza rá jó szívvel. Légy hálás hogy ezt az érzést megtapasztalhattad, de lépj tovább, hisz az élet elszalad, és a múlton bánkódni nem érdemes. :)


Csak mindig előre! :)

2017. júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első: Igazad van teljes mértékben. Egyszerűen annyira elképesztően mély érzéseket tápláltam az illető iránt, hogy nem is igazán megy. Ismerkedni, beszélgetni próbálok, de nehezen engedek amúgy is közel magamhoz embereket. Ilyen vagyok. Ha valakit szeretek, azt (még ha nem is jól mutatom ki) tényleg a legőszintébb szerelemmel teszem.


Kettes: Valóban nehéz.


Ja, és ne vegyétek önsajnáltatásnak a kérdést, csak már nem tudok mit tenni, és gondoltam kiírom ide. Ment a zöld kéz mindkettőtöknek, köszönöm a választ.

2017. júl. 16. 17:36
 5/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is első szerelem volt,és rengetegszer eszembe jut :(

L

2017. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem szerelem, hanem ragaszkodás, méghozzá a beteges fajtából.


Társfüggőség.


A lényege az, hogy kimaradt a biztonságos kötődés szakasza csecsemőkorban, és felnőttként ezt a kötődést keresed, gyakorlatilag egy pótanyát. Egészségtelen és önző az ilyen kapcsolat.


Olvass utána a témának, könyvek is íródtak belőle. Jó tanulást! :)

2017. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hatos: Hűha, rendesen félreértelmezed az érzéseimet. Szerintem ez a kapcsolat minden volt, csak nem egészségtelen és önző. Ha annyira társfüggő lennék, kapva kapnék minden alkalmon, ami felkínálkozik előttem. Itt nem erről van szó. De tudom, hogy a szavak nehezen tudják átadni ezt az egészet. (vagy én fogalmaztam rosszul.)
2017. júl. 16. 18:49
 8/16 anonim ***** válasza:
Hááát, nem tudom, ki hogy van vele, de én valamikor 10 évesen voltam először halálosan szerelmes. Természetesen az osztály legszebb lányába, aki természetesen a két évvel idősebb G.Z.-be volt belezúgva. :-))
2017. júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Rossz hírem van: szerintem sosem fog. És te még szerencsés vagy, mert ti összejöttetek. Vannak, akik viszonzatlanul élik meg az első szerelmet, és a szívük azért az egy emberért dobog már ki tudja, hány éve(úgy is, hogy már nagyon régóta nem is látták), az ismerkedési ziccereket meg folyamatosan kihagyják emiatt. Az első szerelem emléke szinte beleég az ember szívébe és agyába és nem tágít onnan, és ezzel akár az egész életet romba döntheti.
2017. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 az, hogy valakit el tudsz-e engedni, csakis rajtad múlik. Nyilván szakítás után az első hetek mindenkinek fájdalmasak, akár erős vagy lelkileg, akár nem. De az, hogy valaki évekig egy ember után sóvárog, nem szerelem, hanem idiótaság. Ha akarnád, kérdező, el tudnád engedni. De nem akarod, gondolom szereted sajnáltatni magad, vagy mazochista vagy.
2017. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!