Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek lehet olyan is az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehet olyan is az "IGAZI", aki nem szeret viszont, aki megcsal, aki elhagy, aki a saját önző igényeinek él?

Figyelt kérdés

Én azt vallottam, hogy az Igazi csak az lehet, akivel közösek a vágyaitok, aki támogat, aki szeret, aki a legjobbat hozza ki belőled; nem pedig az, aki elhagy, hűtlen, vagy soha de soha nem is szeretett igazán...!


És olyan létezik, hogy pl. nekem a párom az igazi, de a páromnak az egyik exe az igazi?


Mindenki véleményére kíváncsi vagyok!


2017. júl. 16. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy "Az Igazi", mármint a szó szoros értelmében, "akit nekem rendelt a sors", meg ilyen belemagyarázós értelemben. Szerintem több potenciális "Igazi" rohangál a világban, akivel összeillünk (hasonló értékrend, célok, "kompatibilis" személyiség, stb), az pedig, hogy melyiküket ismerem meg, akivel szerelmesek leszünk, összejövünk, stb., már a véletlen (+lakóhely, ismeretségi kör, bármi) műve. És itt még nincs vége, mert hiába a rózsaszín köd meg a hormonok, egyáltalán nem biztos, hogy a párkapcsolat működik, és boldogan élünk "Az Igazimmal", amíg meg nem halunk.

Számomra pl. akkoriban vált a férjem a nagybetűs Igazivá, amikor (már rég a köd elszállta után) olyan akadályokat győztünk le, olyan szinten meg kellett küzdenünk egymásért és a kapcsolatunkért, ami után egy kisebb csodával ér fel, hogy megmaradtunk egymásnak... (az nem kifejezés, a kapcsolatunk erősebb lett, mint addig bármikor).

Szóval én úgy gondolom, nincs olyan "Igazi", aki egyszer csak belép az életedbe, és onnantól "véged", viszont rajtatok múlik, hogy a potenciális igazival idővel valódi "Igazivá" váltok-e egymás számára.

2017. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy lehet egy ex az igazi? Ez hülyeség, esetleg akkor, ha a "felmelegített káposzta" esete áll fenn, vagyis újból összejönnek. Egyébként meg hagyd ezt a "nagy Ő"-dolgot: manapság már csak "kis ő"-k vannak, akiket - jobb híján - idealizálunk. Sokan még ezt a kis ő-t is képtelenek megtalálni.
2017. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
úgy az Igazi az ex, hogy pl. jól kijöttek csak mondjuk egyik elköltözött, vagy mittudomén...
2017. júl. 16. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés. Alapból igen az Igazi az lehet akivel harmóniában egymást építve s erődítve vagytok.De ha nem mindenki jó ember s már pedig így van nem mindenki érdemli meg ezt vagy egyszerűen nem mindenki képes ugyanezt adni bárkinek is. Így van akinek a karmája ezt vonzhatja be szerintem, hogy tanuljon belőle.
2017. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem szeret viszont - oké, hogy nem szerelmes, hiszen az elmúlik előbb-utóbb, max 3 év, de egy alap kötődés-szeretet szükséges a kapcsolathoz.


aki megcsal - okés lehet, ha ez egyik-mindkét fél nem monogám, vannak rá kapcsolati formák, meg lehet beszélni, van rá mód, hogy mindkét fél számára maradéktalanul kielégítő legyen a párkapcsolat fajtája. Viszont ha szabályos mással is, akkor azt már nem mondanám megcsalásnak.


aki elhagy - az nem lehet igazi, itt egyértelműen kijön a „nem illetek össze” dolog.


aki a saját önző igényeinek él - valamilyen szinten mindenkinek a saját szükségletei kielégítése lenne az első. Csak van egy egyensúly a dologban, szóval társas lények vagyunk, így szükségünk van barátokra is, és ahhoz, hogy kielégítsék a társas szükségleteinket, nekünk is ki kell az övéket, mint ahogy párunknak is ki kell elégítenünk a szükségleteit, hogy ő is kielégíthesse a miénket. Ezek összehangolható dolgok, így az önzőség és önzetlenség elvileg együtt is megvalósulhat, ez a jó benne :) Akivel nincs meg ez a szükségletkielégítős egyensúly, azzal valamit változtatni kell a kapcsolattal, vagy egyszerűen csak nem illetek össze, és akkor nincs közös jövőtök.

2017. júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor lehet az "igazi" valakinek, ha a másik valami oknál fogva betegesen ragaszkodik és valahol titkon élvezi, hogy rendre megalázzák... mást komolyan nem tudnék elképzelni...
2017. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!