Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » 8 év mennyire nagy korkülönbsé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 év mennyire nagy korkülönbség egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és van egy 28 éves férfi, akivel úgy néz ki, alakulnak a dolgok. Szerelmes belém és ez kölcsönös, de nem tudom, hogy nem-e túl sok ez a 8 év különbség. Egyszer azt érzem sok, máskor meg, hogy annyira nem is.

Hogyan tudnám ezt eldönteni magamban? Ti mit gondoltok?


2017. júl. 19. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mi 19/29 eves korunkban talalkoztunk eloszor. Bennem fel sem merult (meg benne sem), hogy ez felnotteknel barmi problemat jelenthetne. Ha benned felmerul, akkor lehet nem kellene eroltetni.
2017. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Neked még sok ezek szerint, majd ha agyilag megérsz, akkor már nem lesz sok.

Miiért érdekel más véleménye a magánéleteddel kapcsolatban? Ennyire döntésképtelen vagy a saját életeddel kapcsolatban?

2017. júl. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a férfi az idősebb, akkor közönséges, gyakori dolog.


Ha a nő akkor általában nem működhet.

2017. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Nekem sok lenne. Ha 20 lennek, akkor is, de most 26 evesen is borzaszto oregnek ereznek egy majdnem 10 evvel idosebb ferfit.
2017. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Beállítottság függő. Ha szellemi alapokon is nyugszik a kapcsolat tehát vannak közös témák, közös az értékrend, tudtok miről beszélni, érzitek egymás humorát akkor mehet.

8 év általában sok szokott lenni ilyen idősen még, de koránt sem kizárt avagy egyedi.

2017. júl. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is voltam ebben a helyzetben és én magam is soknak éreztem a kor különsbséget. Habár nem is kifejezetten az évek zavartak hanem a különböző élet szituáció. Annak köszönhetően pedig az hogy mindkettőnkenek más volt fontos a jelenlegi életében nekem a tanulás egyetem neki pedig munka. Na meg ő rendkívül családcentrikus is volt és neki már olyan párra volt szüksége akivel ez közeli terv , nekem meg kicsit messzebb van az még .. . Végül mindketten beláttuk ezeket a különsbségeket engem még pluszban az is megrémített hogy ő ennyire előre gondolkodik tervez velem kapcsolatban.Én voltam az aki még idelyében végett vetett az alakulóban lévő kapcsolatnak. Szóval ezeket a dolgokat érdesmes figyelembe venned de mivel nem mindenki egyforma helyzet válogatja lehet nálatok másképp alakul. Gondold át de ne azért mondjrá nemet mert úgy gondolod mások szerint sok lehet ez a kor különbség , ez a te döntésed te tudod milyen személyiségek vagytok milyen elképzeléseitek vannak akár a jövőre nézve mert egy közel 30 éves férfinak nyilván lehetnek sokkal másabb igényei mint neked 20 évesen .
2017. júl. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akar lehet sok is, hisz te meglehet meg fosulis vagy, neki meg mar evek ota van sajat keresete, es ez azert az eketvitelt is elegge megvaltoztatja. Viszont ez nem muszaj, hogy gond legyen, fugg attol is, szellemileg mennyire vagytok kiforrottak, ez meg elegge individualis. Anyum meg apum 28/36 evesen talakoztak, tesomek 18/30 evesen es 11 eve egyutt vannak, nekem meg ugyan friss a kapcsolatom, de mi meg 27/34,5 evesek vagyunk, es a korunkbol nem adodik problema. Baratnomek kozt is 8 ev van, 28/36evesen talalkoztak, masik baratnom 24/34 evesen jottek ossze a parjaval es mar 5 eve egyutt vannak.
2017. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 Tisztában vagyok vele, és tudom, hogy ezeket át kell gondolni.

Azzal tudnék érvelni magamnak, hogy ő csak 35 -37 évesen szeretne családalapítást kezdeni. Ez ugye azt jelenti, hogy ha ő 36 éves, akkor én 28.

És én pedig (egyelőre) 28 év körül tervezem ezt, tehát ha ezt nézzük és nem változunk, akkor ez alapján működhet.

Viszont ott a lehetőség, hogy mi van, ha ő 3 év múlva gyereket szeretne, mert én akkor még biztosan nem.

Szóval, ez a jövőn múlik még, remélem jól fog alakulni.

2017. júl. 19. 22:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ ez az egész, és hogy még cifrább legyen, nyilván partnerfüggő is, mert lehet, hogy ezzel a férfival nem lesz probléma az a 8 év, míg lehet, hogy mással az lenne. Viszont ha nem próbáljátok meg együtt, akkor nem is fogod tudni eldönteni, hogy ebben az esetben sok volt-e a 8 év. Önmagában véve az évek száma keveset mond, ismerek olyan házaspárt, akiknél a férj 10 évvel idősebb, és már vagy 50 éve együtt vannak, szóval bármi lehetséges. Ha mindkettőtök ugyanazt érzi egymással kapcsolatban, akkor hajrá, max. belátjátok, hogy nem működik, viszont szerintem hülyeség lenne kapásból elejét venni az egésznek azzal, hogy úgyse működne. Tény, hogy az eltérő életritmus, az eltérő élethelyzet (ő dolgozik, te még tanulsz) megnehezítheti a dolgotokat, de szerintem egy próbát megér, egyikőtök sem idős ahhoz, hogy ha kiderül, hogy mégsem működőképes a kapcsolatotok, akkor ne találjatok mást.
2017. júl. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyreszt, ezt vele beszeld meg, h mi a helyzet, mit erzel, hogyan gondolod a jovot. En most 19 vagyok, baratom 28 de nem erzem a korkulonbseget. Sot! En felnottek kozott nottem fel, igy nalam ez normalis hogy nem egy 20eves "hulyegyerekkel" jottem ossze. Jelenleg 2 eve es het honapja vagyunk egyutt. Sok minden kozos bennunk: zeneszek vagyunk, erdeklodesi kor, jovonk elkepzelese, ertekrendek, stb...

De ehhez, h ez igy mukodjon, sokat kommunikaltunk egymassal. Mindig leultunk megbeszelni, barmi volt, egy nap torteneset is mindig megbeszeltuk. De ehhez kell az is, hogy tenyleg erdekeljen, szeresd, valoban szakits ra idot, es ne hallgass olyanokra, akik szerint ez alapbol nem mukodhet. Ezt neked, nektek kell tudnotok, es ne tantoritson el senki se!

A szulok lehet furcsan neznek majd, de ha latjak, komoly a dolog, akkor nincs baj.

De tenyleg, beszeljetek meg. Ez a ti kozos dontesetek. Sok sikert. 😊

2017. júl. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!