Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szexkapcsolatból szerelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szexkapcsolatból szerelmi kapcsolat? Van létjogosultsága?

Figyelt kérdés

A történetet igyekszem rövidre és átláthatóra fogni.

Van egy nő az életemben, akivel egy ideje már állandó szexkapcsolatot tartunk fent(lassan 7 hónapja)

Mindketten szinglik vagyunk, tehát ez nem egy elcsépelt szerelmi háromszög, inkább egy elcsépelt "szeretőből lehet e szerelem" kérdés...

Kezdem azt észrevenni magunkon, hogy már nem csak a szexen van a hangsúly, eljárunk közös programokra, most például együtt nyaraltunk, ahol elvittem hajóútra, de az elmúlt három hónapban voltunk már cirkuszban, karaoke esteken, múzeumban, moziban, színházban, és párszor szórakozóhelyeken is. Amely programokat ráadásul közösen fizettünk (leszámítva a hajóutat, mert az egy meglepetés akart lenni a részemről) Kölcsönösen figyelünk egymásra, jóllehet apróság, de pár napja a kedvenc -egyébként nem olcsó-boromból vett egy üveggel, majd kiültünk a Margit szigetre a borral és két pohárral, ahol megvártuk a napkeltét....ha pedig nem vagyunk együtt órákat képesek vagyunk beszélni egymással telefonon, ezek mind-mind olyan történések amik túllépik a szexkapcsolati viszonyt. De ami végképp ledöbentett az a hétfői eset volt, amikor is szóvá tette a hölgy, hogy egy férfi elhívta randizni, és éreztem magamban azt a féltékenységszerűséget, ami számomra eléggé ismeretlen, de azért higgadtan megkérdeztem, hogy "mikorra esik a találka?" Erre ő (nem szószerint, de közel a teljes monológhoz) "Miért lenne találka? Nálad jobban senkivel nem érezném magam, akkor pedig teljesen felesleges bárkit is áltatnom, főleg magamat"

És azóta bummm....(remélem ez a bummm mindenki számára világos a jelentését illetően)

Fogalmam sincs, hogy vajon ezt én értékelem túl vagy tényleg van köztünk érzelmi szál...hiszen az nyilvánvaló, hogy már régen kiléptünk a szeretői zónából, de a kapcsolati zónában még nem vagyunk...kérdés: Valaki volt már hasonló szituációban? Van itt aki egy szeretejővél késöbb komolyabb kapcsolatba kezdett, és sikerült is? (A megcsalásos szeretőkre nem vagyok kiváncsi)

Egyáltalán a leírtakból ki, mire következtet?

Zárásképpen: A legelső alkalom után lefixáltuk, hogy ez csak viszonyi kapcsolat lesz....lehet csak ez a lefixálás hátráltat mindkettőnket abban, hogy merjünk jelet adni a továbblépésre?

A reakciókat köszönöm!



2017. júl. 20. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Jó szexkapcsolathoz vonzalom kell. Vonzalom személyiséghez megy. Emiatt megakarjuk ismerni másikat. Ismerettségből s passzolásból barátság lehet. Alapvető "ellenkező nemű akihez vonzódom" klbarátságból szerelem.
2017. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Simán, így ezek alapján jó páros vagytok! Sok sikert!
2017. júl. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg nekem is ilyen kapcsolatom van egy barátommal. Együtt megyünk sok helyre vannak meglepik stb amiket te is leírtál. Szintén vannak érzelmi szálak és mi sem akarunk kapcsolatot nem hogy együtt de másokkal sem. Így nagyon jól megvagyunk. Én is szoktam féltékenykedni ez is teljesen normális hiszen hamár vannak érzelmek is akkor ragaszkodsz hozzá és nem akarod elveszíteni hiába csak szexkapcsolat. Mi ezt úgy hívjuk barátság extrával. Jól érezzük magunkat egymás társaságában pont mint ti. Sokszor mi is úgy viselkedünk mint egy szerelmes pár de nem vagyunk azok. Ezt megbeszélhetitek hogy barátok vagytok extrával vagy esetleg ő is kicsit többet érez e.
2017. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy én rosszul értelmezem a szexkapcsolatot, de úgy gondolom,hogy az kizárólag a szexről szól, és amellett persze az együtt töltött időre való tekintettel több/kevesebb érzelmi kötődés is kialakul. Lehet beszélgetni bármiről, lehet 1-2 közös program, de számomra az már messzemenőkig nem kizárólag szexkapcsolat ha rendszeresen együtt nyaraltok, szinte - ahogy leírod- az összes szabadidőtöket együtt töltitek.


Amit leírsz számomra már régen "rendes" kapcsolat, ami indulhatott ugyan szexkapcsolatként, de átment érzelmeken alapuló párkapcsolatba. Nem kerestek társat, jól érzitek magatokat együtt, akkor miért is kérdés az,hogy ennek van-e létjogosultsága?Bebizonyosult,hogy van!

2017. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja.

Szinte észre sem vettétek és rég rendes kapcsolatban vagytok :-)

lefixáltátok az elején... ugyan már... Kőbe véstétek?

És nem változhatott azóta semmi?

2017. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

:) úgy érzem, jellemzően én bonyolítom túl a saját életemet.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat...

Most pár napig külső körülmények miatt távol leszünk egymástól, de ha újra találkozunk, meglépem a meglépendőt...

2017. júl. 20. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod.

Sajnos sokan képesek túlbonyolítani a saját életüket.

Sokan olyannyira hogy alkalmatlanná teszik magukat párkapcsolatra.

Vagy észre sem veszik azt ha jó, mert ha éppen jó, azon is csak agyalnak ahelyett hogy élveznék a helyzetet.

Sajnos az én párom ilyen. Baromi jól érezzük magunkat egymással, kiegészítjük egymást, jókat beszélgetünk, ugyanolyan a világszemléletünk, stb... De bármilyen jó helyzetet el tud rontani az agyalással.

"mi lesz majd ha...?",

"mi van ha ez valójában nem is az aminek látszik?",

"biztos hogy ez jó nekem?"

"mások csodálkoznak hogy ilyen jól elvagyunk, ezért én is elgondolkodtam, tényleg jól vagyunk, vagy csak én képzelem be magamnak?"

Ilyen agyalásokkal tökéletesen el lehet rontani a legjobb helyzetet is és el lehet menni az élet szép pillanatai mellett.

Ne tedd! Élvezd és örülj hogy ez lett belőle, őszintén beszéld ezt meg a partnereddel is.

2017. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szexkapcsolatból szerelmi kapcsolat?

---

Ha ez a kérdés a női oldalról hangzik el. kapásból NEM a válaszom. Meg is szoktam indokolni, hogy miért. Itt viszont merőben más a leányzó fekvése, mert a férfi (is) akar többet.

Az a legfőbb bajotok, hogy nem tudtok kilépni a tinikor rabságából. Náluk jellemző az, hogy ha ki van mondva, járunk, ha nincs kimondva, nem járunk. Ez egy maszlag!

Elmondom, hogyan történik ez felnőttek esetében. Találkoznak, beszélgetnek. És látják, hogy ez jó. Megismétlik. És látják, hogy ez jó. az ember szereti azt csinálni, amiben jól érzi magát, így aztán újra összejönnek. És látják, hogy ez jó. Szó sincs arról, hogy jajistenemmostjárunk, csak teszik, amiben (akivel) jól érzik magukat. És egyszer csak azon kapják magukat, hogy a jóqrvaéletbehátnemszerelmeslettem? És kész, ennyi a történet. Nem kezdenek el előre agyalni, hogy a szerelem a kötődés kötelezettséggel, felelősséggel jár, stb, stb. Csak teszik, ami jól esik. Amit szívük diktál.

2017. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miquel, teljesen igazad van, de Ők megbeszélték az elején,hogy csak viszonyi (bár mi is ez a viszonyi?) kapcsolat lesz.Ennek valami alapja/oka csak volt, ezért érdemes lenne tisztázni valójában ki mit akar!
2017. júl. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!