Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Beszélnem kéne erről a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beszélnem kéne erről a barátommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kezdem az elején, én 24 éves vagyok, barátom 25. 10 hónapja vagyunk együtt. Nem tudom hogyan vagy miért, de eszembejutott hogy nem vagyunk már 10en évesek, hosszútávra tervezünk, nagyon szeretjük egymást és nem kéne-e vajon beszélnünk a gyerekvállalásról, házasságról. Mármint arról, hogy ő hogyan áll ehhez a témához, szeretne-e majd gyereket, házasságot stb. Ugyanis én nem igazán rajongok a házasságért, nem különösebben szeretnék férjhez menni, kicsit sem vonz az esküvő, habos-babos ruha stb, mint ahogy sok lány odavan ezért. Én kicsit sem. Mondhatjuk úgyis, h az a típus vagyok, aki számára csak egy "papír". Gyereket meg abszolút nem akarok. Sem most, sem később. Ez teljesen biztos, amióta az eszemet tudom, ezt mondom és ez minden nappal csak erősödik bennem. Igazából ő hiába 25, kicsit még bohókás vagy hogy mondjam, sokszor nem úgy viselkedik, mint egy 25 éves, vannak gyerekes dolgai, meg úgy bújik hozzam, mint egy kisgyerek stb stb. Amivel semmi bajom, imádom, hogy ilyen, de magamat is és őt is tök fiatalnak érzem ahhoz, hogy egyáltalán felmeruljon a házasság vagy gyerek kérdés. Viszont tényleg hosszútávra tervezünk és nem azt akarom, hogy például évek elteltével ütközzön ki, hogy ő szeretne amúgy családot. Most annyira egy hullámhosszon vagyunk, hogy csak na és nem akarok ezzel foglalkozni, de többször olvastam itt is, hogy amikor valahol ebből volt probléma, többen kérdezték, hogy miért nem beszéltek erről a kapcsolat elején?

Plusz tartok attól, hogyha szóbahoznám, félreértené és azt hinne azért kérdezem, mert szeretném ha megkérné a kezem vagy szeretnék gyereket, holott ez nem így van. Volt már, hogy 1 hónapon belül 2 barátnőmet is eljegyezték és ezt elujsagoltam a barátomnak is, aztán nehány héttel utána a semmiből szobajott a téma és mondta h akkor kicsit úgy érezte, hogy célzásnak meséltem el. Na ezekután pláne elbizonytalanodtam abban, h beszéljek-e vele erről mostanság. Ti mit tanacsoltok, mikor beszéltetek erről a témáról először úgy komolyabban?


2017. júl. 26. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el neki

Ha ő szeretne gyereket, házasságot, akkor hosszú távon ez gond lesz.

Sajnos ezeket jó előre meg kell beszélni. Eddig nekem ez minden kapcsolatban előjött, még amikor gimis voltam, akkor is. Nyilván csak azt beszéltük meg, hogy igen, akarunk majd gyereket,esküvőt,stb, viszont 1-2 hónap után.

Ülj le vele, mondd el, hogy te ezt így szeretnéd. Sosem akartál gyereket, se esküvőt. Csak lazán. Ő pedig elmondja, hogy ő mit szeretne. Hajrá :)

2017. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nekem ugyan nincs tapasztalatom, de ha elkezdtek rola beszelgetni, ugy is elmondod, hogy te nem szeretnel, csupan az o allaspontja erdekel. Az is lehet, hogy harminc eves korodra meggondolod magad a gyermekvallalassal kapcsolatban.
2017. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírt barátnős példád remek kiindulási alap a beszélgetéshez.

"Szívem, eszembe jutott a múltkori, hogy célzásnak vetted az eljegyzésesdit. Gondolkodtam rajtam, és nem szeretném, hogy ebből félreértések legyenek. Nem célzásnak gondoltam akkor sem, ugyanis én egyáltalán nem vágyom az eljegyzésre, azt sem bánom, ha egész életünkben csak barát-barátnőként élünk együtt. A gyerekezést sem tartom fontosnak, én boldogabb vagyok, ha mi teljesedünk ki. Te hogy állsz ehhez a kérdéshez? El tudsz engem így fogadni?"

2017. júl. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már eddig is beszélnetek kellett volna róla, hogy mik a kapcsolat kilátásai. Én nem nagyon szeretem kőbe vésni a dolgokat (mindenki változik), de jó tudni, hogy mit tervez a másik és hogy ugyanarra tartoto-e. Időről időre jó ezt megbeszélni.


>h akkor kicsit úgy érezte, hogy célzásnak meséltem el


Ez nagyon fontos dolog: erre nem az a megoldás, hogy többet nem beszélsz vele erről. Épp hogy többet kéne, csak kicsit ügyesebben: úgy kell kommunikálni, hogy ne maradjon a másikban kétely. Pontosan meg kell érteni egymást, és nem szabad hagyni, hogy célozgatások, jelzések alapján vonjatok le következtetéseket egymással kapcsolatban. Szóval beszélgessetek, őszintén, nyíltan és egyértelműen.

2017. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ezt így elmondod neki, ahogy itt, az jó. Ez teljesen korrekt és normális leírás.
2017. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem igazan ertem. Azt hogyan erthetne celzasnak, hogy kereken kimondod, hogy te soha nem akarsz gyereket, a hazassag meg nem erdekel? Tisztan kell kommunikalni, ennyi az egesz.
2017. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tíz hónapja vagytok együtt, ami persze nem kevés, de nem is sok. Talán pont ez lenne az ideális időpont arra, hogy ilyesmiket is megbeszéljetek. A házasság, gyerekvállalás témakör annyira alapvető és fontos dolog, hogy amúgy jól működő kapcsolatok mennek rajta tönkre - joggal. Úgy fair, ha mindezt elmondod a barátodnak, mert ha ő máshogy vélekedik minderről, akkor az hosszútávon megkeserítené az életeteket. Ehelyett végiggondolhatnátok, hogy ha szükséges, ki milyen kompromisszumot tudna vállalni, hogyan tovább. ha meg úgy érzitek, hogy a céljaitok nem összeegyeztethetőek, akkor nem harmincon felül kell esetleg új párkapcsolat után nézni.
2017. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!