Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Rettegek a szerelemtől! Van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rettegek a szerelemtől! Van itt még olyan, aki ezzel küzd?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta szenvedek ettől, de eddig nem foglalkoztam vele.

Voltam már szerelmes és bár nem vágyom arra hogy megint az legyek, nem ettől rettegek annyira.

Ha kiderül egy srácról hogy bejövök neki vagy már szerelmes is belém, akkor rendszerint rosszul leszek. Lever a víz, összeszorul a szívem, szédülök és egyenesen hányingerem van, hogy az illető fantáziálgathat arról, hogyan csókol meg és a többi.

Ha jól tudom, ezt philofóbiának nevezik. A romantikus filmeket is gyűlölöm.

Volt barátom, de nem is bírtam meglenni mellette, ahogy a szerelem jeleit produkálta. Eleinte tűrtem, de aztán fojtogatva éreztem magam, 1 hétig hozzá se szóltam, majd dobtam.


Forduljak ezzel orvoshoz vagy hagyjam, hogy talán egyszer túllendülök ezen?


19L



2017. júl. 28. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Soha nem rettegtem tőle,most meg már le is sz..rom.Szóval nem tudom,milyen érzés.Talán csak meg kell érned egy kapcsolatra.Amíg fel nem nősz érzelmileg,addig hanyagold a témát szerintem.
2017. júl. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rögtön azzal kezdem, hogy nagyon rossz úton jársz.


A fóbiák keresésének elkezdése egyenes úton vezet a hipochondriához(képzelt beteg). Olyan ez, mint a horoszkóp, minden gondolatodra találsz simán egy betegséget.


Önkritikát kell gyakorolni. Valamint ne korodbeli fiúcskákkal próbálj ismerkedni, hanem érett férfiakkal.

2017. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam fordítva van.. a szerelem retteg tőlem
2017. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy önbizalomhiányod van és azért félsz a közeledéstől?
2017. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Orvoshoz!!!
2017. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most akkor rettegsz, vagy irtózol, undorodsz?

Vannak szép leszbikus csajok is egyébként, meg macskás öregnénik. Nem maradsz egyedül

2017. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1: Nem fóbiát keresek, nem érthető az első sor? Régóta van ez a bajom, csak eddig nem tudtam, hogy pontosan mi ez. Ha pár száz évvel ezelőtt születtem volna, megváltás lett volna egy kényszerházasság (mármint anno mindenki vágyott arra, hogy szerelemből házasodjon, de én nem tudtam volna).

2: Gyakoroljak önkritikát? Teljesen tisztában vagyok az erényeimmel és hibáimmal, ennek semmi köze a félelmemhez.

3: Utálok ismerkedni. De ha nem utálnék, miért ismerkednék? Mi nem érthető azon, hogy rosszul vagyok az olyanoktól, akiknek megtetszem?

4: Miért legyek "érett férfival"? Ha maga a szerelem taszít, akkor baromira mindegy a másik ember kora, nem az érettségén múlik ez. Ez olyan, mintha félnél a pókoktól, de én azt mondanám, hogy rossz pókokat láttál eddig, vannak aranyos pókok. Szóval nem, a szerelemtől való irtózásom és félelmem nincs kapcsolatban azzal, hogy milyen srácokkal volt eddig dolgom.

5: Megfelelő az EQ szintem, szóval az érzelmi érettség sem kiváltó ok.


Egyszerűen csak az érdekel, hogy érdemes-e ezzel szakemberhez fordulni (hátha segít leküzdeni az undoromat), vagy más is tud ezzel együttélni?

2017. júl. 31. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!