Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Komolyan venni az első szerelm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan venni az első szerelmet? Ma ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

19 éves voltam, amikor összejöttem a barátommal, aki akkor volt 29. 2 év telt el. Minden tökéletes a kapcsolatukban, nyilván mind a kettőnkben vannak hibák és vannak veszekedések is, de szerintem ezeket a dolgokat is nagyon jól oldjuk meg.


Viszont sokaktól azt kapom, hogy nem kellene ezt a dolgot annyira komolyan venni, mert "még csak az első". Nővérem szerint elszomorító a dolog, hogy összehasonlítási alapom sincs, hogy milyen lehet mással.

Amikor én egy ilyenre például azt mondom, hogy ki sem akarom próbálni, mert MINDEN tökéletes vele, akkor meg jön a hülyének nézés, meg a szöveg, hogy majd máshogyan is lesz, meg majd meglátom, stb.


Hogyan lehet ezt így gondolni? Attól például már szánalmas vagyok, ha sokáig a jelenlegivel maradok? Arra nem szoktam gondolni, hogy örökké, de ki tudja? Nem ehhez ragaszkodom, hanem ahhoz a nagyon jó állapothoz, amiben vagyok. Ez ma tényleg gáz? Maradi lennék, amiért nem úgy vagyok a párommal, hogy arra gondolok, hogy ez úgyis csak átmenet, mivel csaj az első?



2017. aug. 26. 22:04
 1/8 A kérdező kommentje:
#csak az első
2017. aug. 26. 22:06
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez a probléma sokakkal, ezért megy tönkre a kapcsolatok 90%-a, mert a külső kívülállók mindig jobban tudják, hogy milyen a kapcsolat, leginkább miattuk megy tönkre, mert a sok befolyásolható egyén, mint te is kérdező, rájuk hallgatsz és nem magadra és a kapcsolatodra!


Ha vele minden oké, akkor maradj vele, és ne érdekeljen, hogy más mit mond!

2017. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Szomoru, hogy a kornyezeted ennyire negativan all a temahoz.

Altalanossagban igazuk van, mert az elso szerelmek nem tartanak a vegtelensegig. Illetve mivel az embernek tenyleg nincs osszehasonlitasi alapja, amit tokeletesnek es nagyszerunek gondol, lehet valojaban csak eros kozepes.


Ez viszont korant sem jelenti azt, hogy nalatok is ez a szitu. Ne engedd, hogy masok velemenye befolyasolja a kapcsolatotokat.

21 eves vagy. Elj a manak. Jol erzed magad a paroddal? Akkor maradj vele. Nem kell meg olyanba gondolkoznod, hogy orokke (ahogy irtad is).


Azt nem tudjuk, hogy a parod 31 evesen mennyire szeretne mar csaladot, de ez ugyis a jovo zeneje. Ne foglalkozz a negativ emberekkel.

2017. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én komolyan vettem, pedig azt a srácot nem kellett volna. De hát az ember a saját tapasztalataiból tanulja a lehtöbbet, szerintem csak úgy érdemes kapcsolatban lenni, hogy abban a pillanatban komolyan veszed a dolgot.
2017. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Én is gyűlöltem a "nincs összehasonlítási alapod" szöveget. Az elsőnek amúgy tényleg vége lett. De nehogy azt hidd, hogy a másodiknál leálltak. "Fiatal vagy, még ne kötelezd el magad, nem kell leragadni egy embernél." Ráadásul olyan emberek traktáltak, akikről inkább nem vennék példát. Kérdezz vissza, hogy "mi van, irigykedsz?" Nekem bejött. ;)
2017. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem, ne foglalkozz vele, hogy ki mit mond. Nem mondom, hogy ez az általános, de vannak akik az egész életüket az első szerelmükkel élik le. De mégsem így lesz, akkor se a nővéred meg mások rossz tapasztalataival foglalkozz.
2017. aug. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 18 voltam, ő 29, amikor összejöttünk. Nekem utoljára 14 évesen volt barátom, neki sosem volt még barátnője. 10 év telt el, 9 éve vagyunk házasok, imádjuk egymást és a gyerekeinket is.


Nem azt mondom, hogy neked is tuti ő lesz a férjed és örökké együtt lesztek, de az is hülyeség, hogy nem lehet komolyan venni az első szerelmet.

2017. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nekem bejött hogy az elsövel maradjak hosszú ideig :) màsok nekem is mondtàk hogy nehogy hozzàmenjek az elsöhöz kell a tapasztalat stb. De szerintem eleget tapasztaltunk mi együtt nem vàgyom most sem arra hogy màs férfival legyek pedig azóta össze is hàzasodtunk és babánk is született. Nem tökéletes a kapcsolatunk de nehogy azt hidd hogy azért mert ö az elsö. Làttam én màr többedik hàzasságokat is tönkremenni, tökéletes kapcsolat pedig nem létezik, csak jól müködö és mi jól megvagyunk együtt :)
2017. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!