Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Sokan ha belekerülnek egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan ha belekerülnek egy párkapcsolatba, barátaikra nem hagynak időt és ezt nem indokolják, miért nem lehet egyenesnek lenni?

Figyelt kérdés

Sokszor belefutottam már abba, hogy például valakinek párkapcsolata lett, hirtelen minden kapcsolatot megszakított barátaival, a környezetével, mindenkivel. Természetesen gondolta mindenki, hogy a kedvesével akar lenni, ez a szerelem, a párkapcsolat kezdetén így természetes, sokakat az idegesít fel (különösen jóbarátokat), hogy miért nem tudja az illető ezt egyenesen közölni, megmondani, miért sunyi módon szakítja meg a kapcsolatot mindenkivel?

Tehát, a "ne haragudjatok, egy fontos személy jött az életembe, én most csak a kedvesemmel szeretnék lenni" vagy hasonló mondatokat várna az, aki ilyenkor meg szokott haragudni a hirtelen váltásért.

Beszéltem valakivel, pont akkor beszéltem az illetővel erről a témáról, amikor összejött valakivel, ő mondta, hogy "na ő aztán nem csinál ilyeneket, mert a szerelem kezdetén se szerencsés, ha beszűkülnek a kapcsolatok ilyen miatt, ő mindig szokott időt hagyni a barátaira a kapcsolatai mellett".

Pár nap múlva jött a "hétvégente ezentúl nem vagyok elérhető" meg "hétköznap se igazán" és hasonlók...

Van aki képes hazudni is, hogy ne kelljen megmondani az igazat, nagyon sokáig kommunikáltunk egy chat-programban például, sokszor utazás közben, ment valahova, stb...

Illetőnek most kezdődő párkapcsolata van és azt hazudta, hogy jajj hát nincs a telefonján az a chat-alkalmazás...

Küldtem neki e-mail-t másfél hete, arra se válaszolt, pedig elég lett volna, ha egyetlen szót ír.

Mi akadályozza meg ezeket az embereket abban, hogy őszinték legyenek és ne ilyen kétségbeesett sunyi nyilvánvaló hazugságokat találjanak ki, kerülőutakon meneküljenek el?



2017. szept. 4. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. Én is voltam már szerelmes, mégsem szakítottam meg a kapcsolatot a barátaimmal. Pont az ilyen emberek szoktak szakítás után egyedül maradni.

Kb egy hónapja nem beszél velem az egyik legjobb barátom. Mert barátnője lett. Míg nem voltak együtt, szinte non stop irtunk egymásnak, bármi történt megosztottuk egymással, aztán szép lassan, egyik napról a másikra lesz*rt engem. Pedig én biztattam eleinte ezzel a lánnyal kapcsolatban :) Nagyon nagyon rosszul esett. Mikor kezdte ezt a viselkedést, akkor is egy hét után én hülye, próbáltam békülni, de továbbra is ugyanugyan bunkó volt velem. Aztán megszakadt a kapcsolat. Nem keresett többet. Facebookon csak olyan dolgokat oszt meg hogy "örökké szeretni foglak, mindig vigyázni fogok rád".blablabla. akkor legyenek boldogok..

22N

2017. szept. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Kb egy hónapja nem beszél velem az egyik legjobb barátom. Mert barátnője lett."


Azert az mas, hogyha kapcsolatba kerulsz, akkor a tobbi lanyt hanyagolod, mint a fiu barataidat. Igen igen, nagyon jo baratok voltatok (nem, lathatod ebbol is, hogy nem voltatok baratok).

2017. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tudják megmondani egyenesen, hogy "most kedvesem a legfontosabb, vele szeretnék tölteni minden időt", ehelyett valami teljesen más viselkedést, vagy hazugságot kell kitalálni, engem ez bosszant fel.

Nem irigykedem, nem ez van mögötte (nekem is van párkapcsolatom), tehát nem akarom hogy "akkor is ugyanúgy velem legyen", hanem nyugodtan szakítsa meg a kapcsolatot velem, de egyenesen és ne sunyi módon.

2017. szept. 4. 18:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért nem egyenesek, mert nem akarnak csalódást okozni ezzel a kijelentéssel, amit elvársz, viszont nyilvánvaló úgy érzik, hogy most a párkapcsolatot akarják előtérbe helyezni.


Nekem meg lett mondva, hogy közös programokra ne vigyem a párom én meg azt mondtam, hogy jó akkor én sem megyek. Azóta se beszélünk.

2017. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, ez is más helyzet, ha valaki azt mondja, hogy közös programokra ne hozd, teljesen megértem, ha úgy döntesz, hogy "akkor ezekután nem érdekelnek".
2017. szept. 4. 19:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbb "haver" teljesen rosszul fogja fel, amikor ezt bejelentik. Jönnek a "nagy a p.na hatalma", meg "látszik az asszony hordja a nadrágot", "majd vége lesz akkor meg jössz hozzánk" kommentek.

Ez az egyik, a másik meg, hogy nem feltétlenül azért szakítja meg veletek a kapcsolatot, mert párja lett. Személyes példát mondok, barátom nagyjából ugyan ezt csinálta jópár haverral mikor összejöttünk. Pusztán azért, mert a legtöbb haverja nagyon lehúzta. Nagyon sokat elvártak tőle, 12 óra munka után is elvárták, hogy menjenek együtt valahova, állandóan felidegesítették. Közben pedig ott voltam én, aki nem várt el tőle semmit, akihez megnyugodni járt haza. Természetes dolog volt, hogy inkább velem van nyugalomban, mint hogy idegeskedjen. Csak ezt ugye észre sem veszi az ember, amíg nem lép be egy igazi társ az életébe aki nem b.ssza fel az agyát folyton. Meg vannak emberek, akik nem képesek a haverjuk kapcsolatát éretten kezelni. Nekem is sok haverja írogatott, jöttek a megjegyzések stb. Sajnos ha egy kapcsolat miatt megszakad a barátság, az az esetek nagy többségében nem is a kapcsolatba lépő ember hibája.

2017. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#2: Előtte neki is és nekem is volt kapcsolatom már. Neki sem ez az első. Mindig biztattuk egymást, örültünk ha boldog a másik. Nem hanyagoltuk egymást. Szóval ez a lány változtatta meg teljesen. 4 éves barátságnak lett annyi.. de ja lehet igazad van. Ha egyik napról a másikra igy lerázott akkor valószínűleg nem tartott a barátjának. Ez van.

1es válaszoló voltam.

2017. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én soha senkinek nem tettem megjegyzést.

Egyébként az igaz, hogy ha vége lesz a párkapcsolatnak, a megválaszolatlan e-mail-ek rögtön megválaszolásra kerülnek, az illető azonnal előkerül....

Persze van olyan is, ahol az illetőt folyamatosan idegesítik a haverjai és én nem is azt mondtam, hogy a másik fél lenne a hibás, egy pillanatig sem gondoltam ilyet.

Kapcsolatnak vége lett (2 hónapos kapcsolat, srác írja: "bocsi, ne haragudj, nem reagáltam, párkapcsolatban voltam, jötte egy lány, de már vége"....

Tehát párkapcsolatban vége a világnak és egy 2 szavas mail-re nincs idő hogy "mostanában nem alkalmas". Na jó 3 szó volt....

2017. szept. 4. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, sok rossz tapasztalatod van, kérdező, de én pl simán megmondtam a legjobb barátnőmnek, hogy mi a helyzet, pl párommal nagyon keveset tudok lenni az eltérő munkaidőnk miatt,így a hétvégéket vele töltöm, nem fogok akkor ráérni. Ő pedig simán elfogadta, és találkoztunk, amikor mindenkinek jó volt. Én ezt betudom annak,hogy erős barátságunk, és teszünk érte (pl azért én is szánok rá hétvégét, mert ő is fontos nekem).
2017. szept. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én csak azzal nem szakitottam meg a kapcsolatot aki megértette hogy kapcsolatban vagyok ergo nem visz bele olyan dolgokba ami veszélyeztethetné a kapcsolatomat .Az a igaz baràt aki toleràns és van egy határ amit nem lép àt a baràt vagyis beszélgetni beülni valahova vagy sétàlni teljesen belefér sztem de nem folyton az van csak is az van hogy jajj gyere el bulizni szedjünk fel néhâny palit és ha összejön valamejik pasival akkor lelép.Köszönöm de ilyen barátsàgbol nem kérek .
2017. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!