Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Jó baráttal szex? Mitől több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó baráttal szex? Mitől több a szerelem?

Figyelt kérdés

Neki nyílsz meg, a legtöbbet ő tudja rólad, szexuális vonzalom is meg van.

Van, hogy ez mind meg van, de a szerelem mégsincs?

Akkor mi is az a szerelem?


2017. szept. 4. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Volt kapcsolatod, vagy ez az első?

Hány éves vagy, és mi a nemed?

Ilyen filozofikus kérdésre, ennyi infóból csak közhelyeket lehet mondani.

2017. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Filozófikus válasz érdekelne azt hiszem...

Mert nem értem ha valakihez nagyon kötődsz, és szexuális kapcsolatod is van vele, akkor ezeknél mitől több a szerelem?

Nem lehettetek együtt különböző tényezők miatt.

Elvileg szexkapcsolat volt, gyakorlatilag minden jel arra mutatott, hogy mindkettejüknél többről volt szó, de ezt nemigazán vállalták fel.


Mi is az a szerelem? Ha nem a lelki+testi kapcsolat egyben?

Az már szerelem ha egy nagyon közeli fiú barátommal lefekszem, mert már szexuálisan is von z? Férfiként is tudok rá nézni?

Ha ez nem elég, akkor mi? Az apróságok? Ahogy tetszik a mosolya? De közben szépnek is látom...!

Tényleg nem érteni kell... :) Én mégis érteni akarom.

2017. szept. 4. 19:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Az a szerelem, amit annak érzel. Nem egy definiálható dolog, amibe ha ti nem illetek bele minden pontba, akkor az nem az és kész. Ennyi. Nem értem, mit akarsz ezen túlbonyolítani.
2017. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Nem lehettetek együtt különböző tényezők miatt."

Ugyanmár, felnőtt emberek, ha akarják a másikat, megoldják. Ez nem szerelem, vonzódás. És hülyeség lenne, mert egy idő után te többet akarnál, ő valószínűleg nem.

2017. szept. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Felvállalva nem. Csak tudom :) Ne ezt kérdőjelezd meg.

Nyilván döntés kérdése, túl sokat foglalkoztak a külvilággal persze.

2017. szept. 4. 19:20
 6/10 anonim ***** válasza:
És miért nem vállalhatja fel két felnőtt egymást? Hány évesek vagytok?
2017. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A szerelem két ember vonzalmának definiálatlan része.

Ha nem ismered vagy nem érted teljesen a vonzalmatok mozgarórugóit, akkor az ismeretlen részt szerelemnek hívod és misztifikálod. Ha megérted és ismered, akkor pedig hiába keresed, mert szépen összeáll konkrét, definiált részekből, amiken kívül nem marad semmi titokzatos vagy rejtélyes.

Szóval a szerelem és a megértés nem fér meg egymás mellett. (Persze használhatod a szerelmet egyszerű gyűjtőszóként is, de azért az nem ugyanaz)

2017. szept. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Magyarán ha nem tudom megmondani miért szeretek valakit, az a szerelem?

És ha már megtudom fogalmazni mi az oka, "vége"?!

Mit érzel ha szerelmes vagy?

2017. szept. 5. 19:51
 9/10 anonim ***** válasza:

#8: nem egészen. Én arról beszélek, hogy a szerelmet úgy emlegetik, mint valami rejtélyes, misztikus, megmagyarázhatatlan "plusz" dolgot, ami a kifejezhető, megérthető vonzalmon kívül áll. De nincs valójában ilyen plusz dolog. A "szerelem" nagyon sok dologból állhat, amik között sok pozitív, romantikus és szép dolog van (önfeláldozás, ragaszkodás, rajongás stb.), de egy csomó hitvány, negatív dolog is (kisajátítás, önámítás, idealizáció stb.), amit érthetően nem annyira népszerű emlegetni, és egyáltalán nem könnyű mind megérteni.

Éppen ezért van, hogy a szerelmet sosem definiálják, csak metaforákkal, hasonlatokkal próbálják kifejezni, azért, mert ha konkrétan próbálják megfogalmazni, akkor az elveszi a megmagyarázhatatlan jelleget, nem lesz alkalmas a szerelem kifejezésére.


Tehát csak arra buzdítalak, hogy fektess túl nagy energiát abba, hogy megpróbálod racionalizálni a szerelem fogalmát. Vagy elfogadod a semmitmondó, ködös fogalmat és te is használod, vagy gondosan megismered az érzéseidet, de a végén nem fogod megtalálni azt a rejtélyes pluszt. Ez független attól, hogy mit érzesl, hogy "szerelmes" vagy-e, ez csak arról szól, hogy érzelmi vagy értelmi alapon vizsgálod-e az érzelmeidet.

2017. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, értem már, hogy mire gondoltál!
2017. szept. 11. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!