Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Van más is úgy hogy egyáltalán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van más is úgy hogy egyáltalán nem tudja élvezni az emberek társaságát?

Figyelt kérdés

Szerelem kategóriába írom, mert nagyobb részt ez érdekel ebből az egészből, de hiába szeretnék barátokat is szerezni, egyszerűen nem tudom átélni azt amit a másik ember mond, nem tudom élvezni, nem tudok azonosulni vele, akárhogyan is szeretnék. Van 2 nagyon dögös csajszi akikkel beszélgettem manapság, mindkettő körül nyüzsögnek az csávók, de még egy ilyen nő is alig tudott megmozgatni bennem valamit köldöktől felfelé.


Nem tudom hogy egyes szituációkban hogyan kéne reagálnom, mit kéne éreznem vagy mondanom, esetleg csinálnom, így mindig megpróbálok magamra erőltetni valamit, ami nem épp egy hiteles férfi szerepét mutatja ki, vagy azt aki én valójában vagyok. A 2 lány közül az egyik mellett éreztem csak magam kellemesen, (de mert tényleg annyira elbűvölő a mosolya meg a személyisége függetlenül attól hogy nem sokat ismerek belőle), pedig mindkettőt kívülről belülről vonzónak találom. Nem lenne bennem empátia? Vagy lehet ez egy defenzív reakció a gyerekkori traumák által? Ugyanez a barátoknál is, amikor kezdene elmélyülni egy kapcsolat, vagy a másik fél kezdene nyitni felém komolyabb témákban akkor annyira bepánikolok, hogy inkább úgy teszek mintha egyáltalán nem érdekelne. Sokszor meg valójában úgy van, hogy van egy adott személy akivel egy csónakban evezünk, de valahogy hiába mond akármit nem tudja felkelteni az érdeklődésemet, és elhal a beszélgetés, pedig szeretnék velük dumálni, meg bandázni meg ilyenek, de mindig van egy amolyan feszültség a levegőben, mégha ugynaúgy folytatjuk ezt tovább a következő nap(néha-néha fel tudok oldódni azért, az utóbbi időkben egyre gyakrabban is, de még mindig úgy érzem, hogy nem én irányítom a dolgot, és ez idegesít). Ugyanígy hal el néha a beszélgetés a láynoknál is, egyszerűen félek elmélyülni a beszélgetésbe, vagy akármiben.


2017. nov. 24. 22:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se igazán tudom élvezni más emberek társaságát. Egyedül a legjobb.
2017. nov. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak szimplán utálom az embereket. Most nem azért, de a többségük annyira hülye és neveletlen, hogy már a többitől is elvette a kedvem, és jobbnak láttam bezárkózni, minthogy tovább fokozzam ezt az ellenszenvet. Értem ezt a párkeresésre, amúgy elvagyok velük, csak ne jöjjenek egy bizonyos mértéknél közelebb hozzám, ahol már beleláthatok az ostoba életükbe.


Nehezebben megy emiatt a társkeresés, amit meg is toldok annyival, hogy veled ellentétben én nem vágyom rá, hogy valami kialakuljon, mert konkrét okaim vannak általában valakit elhajtani a fenébe. És sajnos meg is mondom az illetőnek, amint találok konkrétumot a viselkedésében, ami miatt nem akarok tőle az égvilágon semmit, mert csak bosszant. De nem aggódom. Vannak barátaim, és néha találok olyan embereket, akikkel nagyon jól ki tudok jönni. Minőségi emberi kapcsolatokra és párkapcsolatra gyúrok, és ennek érdekében nekem nem esik nehezemre kirúgni az életemből azt, akire nem szorulok amúgy sem, és amiben nincs semmi, ami miatt maradni akarnék mellette.

2017. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Missi_Key ***** válasza:

mennyire vagy...hogy fogalmazzam ezt meg...éber?


tudsz figyelni dolgokra, egyébként?

2017. nov. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2-es azt hiszem nálad az a különbség, hogy te kézben tartod ezt, te kontrollálod, és ezt abszolúte adom is amit leírsz, véleményem szerint egy érzelmileg magabiztos ember így működik ahogy te, csak én nemigen, vagy nehezen tudom csak kontrollálni ezt. Olyan embereknél is próbálok magamra erőltetni szerepeket akik számomra egyáltalán nem szimpatikusak. Illetve olyan embereknél is zárkózott vagyok akikkel amúgy tudom hogy jól ki tudnék jönni. Olyan mintha egy 8 éves érzelmi szintjén meg lennék ragadva, és csak racionálisan vagyok kifejlett..
2017. nov. 24. 23:12
 5/14 A kérdező kommentje:
#3-as igen amúgy alapjáraton úgy érzem, hogy nagyon éber vagyok, csak nem érzelmi szinten(ezen a szinten inkább pánikolok csak), hanem racionális szinten, tehát agyalok, pörög az agyam, de mint egy gép, nem mint egy ember.. Lehet félek kimutatni az érzéseimet? Vagy nem tudom.(kb mint ez az utolsó 3 mondat ilyen monológok szoktak végigfutni az agyamban mikor valakinek a társaságában vagyok csak folyamatosan, és leállíthatatlanul mindez tudatalatt, és egyszerűen teljesen elveszek a fejemben, és azt se tudom miről beszélt a másik a következőkben.) Az agyam viszont mindig pörög, ezt szeretem is csinálni, sakkozok, szudokuzok, meg minden ami megmozgatja az agyam azt szeretem csinálni.
2017. nov. 24. 23:23
 6/14 anonim ***** válasza:

Talán :


[link]

2017. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Alacsony az érzelmi intelligenciád. Sajnos ezzel sok mindent nem tudsz csinálni azon kívül, hogy próbálsz szocializálódni.

Nálam ez ilyen időszakos dolog, de a párom mindig kivétel volt alóla. Néha csak annyira van szüksége mindkettőnknek, hogy mindenki békén hagyjon, telefon kikapcsolva és kicsit kettesben legyünk. Párom az egyetlen ember, akinek sosem zavart a jelenléte, és bármiről el tudok vele beszélgetni anélkül, hogy zavaró lenne.

2017. nov. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkori trauma lehet az oka, ahogy írod. Főleg ha elváltak a szülők, esetleg elhagyott vagy elhunyt az egyik. Velem is ez volt. Lelkileg nagyon bezárkóztam, és nem hagytam magamnak, hogy szeressek másokat, nem mertem szeretni, mert féltem az újboli veszteségtől. 10 évembe került, mire újra tudtam valaki újat igazán szeretni. Amikor megismertem a feleségemet a felhúzott lelki gátak egyik napról a másikra ősszedőltek, megszűntek, és úgy éreztem, hogy fellélegezhetek. A korábbi kapcsolataimban maximum kedveltem, bírtam a lányokat, és semmit meg se mozgattak bennem amikor szétmentünk. Nem volt bennem empátia, mert nem engedtem meg magamnak, hogy érezzek. Ezt teszi az emberrel egy tinikorban elszenvedett súlyos trauma.
2017. nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Huh hát magamra vonatkoztatva Albert Einstein nevét azért elég jó volt olvasni:D Másrészről az 5 jel közül az első 3-at érzem csak teljesen igaznak. Régen volt sok barátom, csak összedőlt az összes jó kapcsolatom mint egy kártyavár egy csapásra kb. Másrészről pedig úgy érzem rugalmas vagyok, de csak ha érdekel az adott dolog. De azért néhány dologban magamra ismertem.


#8-as kb full magamra ismertem abban amit leírtál. Fizikailag nem hagytak el a szüleim, csak lelkileg, egy időben nagyon jó volt velük a kapcsolatom, kb az első 8-10 évben, aztán apám hirtelen nagyon megváltozott, stresszes lett a sok munkától, anyám magába zárkózott, és nem csak hogy elhagytak, de lelkileg terrorizáltak folyamatosan. Ugyanez történt az addig kialakult barátságaimmal is, mivel hogy én is nagyon magamba fordultam, és ott is ugyanígy hirtelen fordult az egész, lelki támogatottságból lelki terrorizálás lett rövid idő alatt(ekkor már kb 12 éves lehettem). Neked hogy sikerült ebből kitörnöd 10 év után? Történt valami az életedben mielőtt megismerted a feleséged? Úgy érzem hasonló a problémám mint ami neked volt, és így hasonló lehet a megoldás is.

2017. nov. 25. 11:34
 10/14 anonim ***** válasza:

Örülök neki....

Soha nem tudhatod, mikor leszel valakinek vagy valakiknek Albert Einstein. :)

2017. nov. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!