Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire jó ötlet, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jó ötlet, hogy a párom akivel fél éve vagyok külföldre menne dolgozni? 38N

Figyelt kérdés

Kapott egy jó munkaajánlatot 1500km-re ahol lényegesen jobban keresne, mint itthon és tudna saját lakásra gyűjteni nekünk. Ez azt jelenti, hogy 3-4 hónapig nem látnám, mert munkásszállón élne, utána tudna kint albérletet kivenni, ahol ezután meg is látogathatnám vagy akár ideiglenesen kiköltözhetnék hozzá és minimum egy évig kint dolgozna, de akár több évig.

Bár látogatni nemigen tudnám, keretem sincs rá, plusz itt a 16 éves fiam 2 hetente velem a volt házasságomból és a szüleim, tőlük nem szívesen lennék távol, szerény körülmények közt élünk, de nekem az is fontos, hogy ők itt vannak.

Másrészt fél éve vagyunk együtt, ami szerintem nagyon kevés. Félek, hogy a kapcsolatunk rovására megy a távolság. Nekem arra lenne szükségem, hogy mélyítsük a kapcsolatot kettőnk közt, minél többet együtt legyünk, minél jobban megismerjük egymást és, ha biztos alapokon áll a kapcsolatunk, akkor menne. Jelenleg még együtt se élünk, nem keres most sokat, én pedig tényleg nagyon keveset és úgy gondolja közös albérletben nem jönnénk ki anyagilag. Amikor megismert engem akkor hagyta ott az exkapcsolatát, most nagyon pici panelszobába lakik közös albérletű lakásba két férfival. Egy kicsit attól is félek, hogy az ex adta az ötletet a munkához bosszúból...

Egyébként viszont tényleg nagyon jó lehetőség amit most talált, olyan, amit életben egyszer, ha kap az ember, a munkája szakterülete, gyakorlat, nyelvtudás, minden passzol. Ha elfogadja már néhány hét múlva kint dolgozik. Teljesen elvagyok keseredve. Anyagilag tényleg nagyon jó lehetőség. De nem egy fél éves kapcsolatba. Szerintetek mi a jó döntés? Mi lesz így a kapcsolatommal? Sok mindentől félek, attól is, hogy eltűnhet a szerelem, elhidegülhetünk ilyen hosszú idő alatt. Nagyon fontos nekem a párom, de az észérveket is próbálom felfogni, hogy szerencsés esetben később jobb körülmények közt élhetnénk. Teljesen tanácstalan és elkeseredett vagyok.


2017. dec. 7. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Ha szeretitek egymast, akkor kitartotok. Ha meg csak azert mukodik, mert epp 5 kilometeres korzeten belul vagytok, akkor azzal a kapcsolattal amugy sem eri meg foglalkozni.
2017. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát a lehetőség egy dolog, de azért x ideig egyedül lenni külföldön nagyon nem könnyű dolog. Együtt kéne mennetek...
2017. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hasonló cipőben járok, csak az én barátom már eleve kinn dolgozik és neten ismerkedtünk meg. másfél hónap skype-olás után összejöttünk, legközelebb 27én látom. szóval távkapcsolat lesz ebből egy jó ideig. sztem a távkapcsolat csak egy max két évig tud működni, ha nincs összeköltözés utána.

én személy szerint adnék esélyt ennek a dolognak helyedben, persze hozzá kell szokni, hogy skype-olás van esténként nem kézfogás és összebújás.. de ha megéri a párodra várni akkor kezdj csak bele, de ezt csak te tudod eldönteni sztem. ha meg vannak az alapok/bizalom, szerelem/ akkor sztem hajrá!

2017. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg annyival jobbak számára kint a lehetőségek, talán sosem fog hazajönni, de a közeljövőben biztosan nem. Ezt azt jelenti, hogy ha fontos számodra a kapcsolat, akkor neked is menned kell előbb-utóbb. Itt kell hagynod a szüleidet, a gyerekedet, a barátaidat, a hazádat. Ebben kell döntened.
2017. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a helyében a munkát választanám, mert ilyen lehetőség egyszer adódik az életben. Egy kezdődő kapcsolatért nem dobnám el.

Úgyhogy a legjobb, amit tehetsz, hogy támogatod. Beszélgettek majd online, van Skype, Viber, lehet egymást látogatni. Néztek munkát együtt neked is, két év múlva viszed a fiad is. Addig meg hazajössz hozzá láthatásra, vagy ő megy ki hozzád.

2017. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, menjen csak.


Mi alig ismertük egymást, mikor költözött ki Svájcba végleg, így 3-4 hónapig csak neten beszéltünk.

Aztán az igazi első randi után fél évig távkapcsolatoztunk (tudtuk, hogy egymást akarjuk, és bár nagyon nehéz volt a háromhetenkénti pár napos találkákkal, de megérte), de azóta már vele élek, szintén kinn.


Ha szeretitek egymást, kibírtok pár hónapot, márha hajlandó vagy költözni utána.


28n

2017. dec. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól visszahuzod szerencsétlent.
2017. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!