Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » 25 éves koromra sem múlt el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

25 éves koromra sem múlt el a szerelem/rajongás egy tv-s személyiség iránt, ami 11 éves koromban kezdődött, menjek vele pszichológushoz? N25

Figyelt kérdés
11 évesen habarodtam bele egy színészbe. Tudom, mennyire furán hangzik és mennyire vicces, hogy ezt írom ki. Én is azt hittem 16-17 évesen, hogy majd elmúlik, de sosem múlt el. Volt 3 párkapcsolatom, jelenleg a harmadikban élek, jó kapcsolat, ritka veszekedéssel. Úgy érzem, le tudnám élni az illetővel az életemet, de nem igazán telik el nap, hogy ne gondolnék erre a régi szerelemre. Sok zene van, amit ha hallgatok, ő jut eszembe. Ez a szimpátia sokmindent elindított az életemben, megtanultam az anyanyelvét, többször voltam az országban, ahol él. A kultúrába is beleszerettem. Egyzser kétszer próbáltam neki levelet is írni. Egyszerűen csak éreztem az elejétől fogva, hogy ez egy különleges érzés, ami nem fog elmúlni. Nem tudom, mi ez, szerelemnek talán kevés, de rajongásnál biztosan több. Mivel vannak grafikai adottságaim, több portrét is csináltam róla, néhány a mai napon a falamon lóg. Mondhatjuk, hogy ennyi év alatt egyszerűen az életem szerves része lett, így nem nagyon hiszek abban, hogy ez végleg elmúlna. Van aki együtt él hasonlóval? Elfogadható ez? Amennyiben lehet, rendes válaszokat várok, az "ez nagyon gáz", és a stb. válaszokat hanyagoljuk.

2018. márc. 1. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ideje meglatogatni a pszichologust.
2018. márc. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Téged zavar?
2018. márc. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából már megtanultam ezzel együtt élni, valahol nem is akarom, hogy elmúljon. Csak furcsa.
2018. márc. 1. 23:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha neked és a veled kapcsolatban levő embereknek ez nem okoz problémát, akkor nem feltétlenül szükséges pszichológushoz menni.

Én a helyedben egyébként alapos elemzésnek venném alá ezt az egészet, nem azért, hogy szételemezzem, hanem azért, hogy legalább valami konkrét hasznom is legyen ebből az egészből, ha már megtörtént. Föltenném magamnak a következő kérdéseket:

1. mi az a tulajdonság, ami leginkább önkéntelen csodálatra késztet benne?

2. mi az a tulajdonság, amit spontán módon a legvonzóbbnak találok benne?

(távolról sem biztos ugyanis, hogy a fenti kettő kérdésre ugyanaz lesz a válasz!)

Simán elképzelhető, hogy a kérdésekre nem egy adott tulajdonság, készség vagy képesség lesz a válasz, hanem afféle "tulajdonságrendszerek", vagyis olyan meghatározott tulajdonságok, amelyek bizonyos fajta elrendezésben remekül működő rendszert alkotnak abban a bizonyos emberben, és ezzel nagyon tehetségessé és/vagy sikeressé teszik őt.

Mivel színészről van szó, ezért az is elképzelhető, hogy az ő valódi egyéniségéből látsz meg egy (vagy több különböző) szeletet abban, ahogyan az általa alakított figurá(kat) megszemélyesíti.

Szerintem az efféle rajongások egyébként arról árulkodnak, hogy mi az (pl. mi az a fajta mentalitás), amit te hiányolsz a saját életedből. Nem feltétlenül saját magadból, de mondjuk a saját környezetedből. Ez így segít valamennyire?

Egyébként meg az általad róla készített rajzokhoz látatlanban és ismeretlenül is gratulálok.

2018. márc. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged nem zavar és az illetőt sem zaklatod, akkor nem teljesen értem, mi a problémád. Hogy másoknak ez nem tetszik? Bármit csinálsz, lesznek ilyen emberek.
2018. márc. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 WheneverYouWant ***** válasza:

Ha a nagyon gáz és a satöbbi válaszokat nem akarod hallani akkor egyenesen arra tereled a válaszadókat hogy csak pozitív választ/tanácsot írjanak. Így azt fogod hinni hogy ez rendben van...

Az első amit tisztáznunk kell hogy egy színészbe vagy szerelmes... Neki egy filmben vagy egy sorozatban van egy karaktere amit el kell játszani... Fogalmad sem lehet arról hogy a való életben milyen ember...

"Keresünk egy olyan fantomképet ami nem létezik... vagy létezik abszolút nem tudom"

Ha úgy érzed pszihológusra van szükséged mert ez a dolog kihat a párkapcsolataidra akkor biztos vagyok benne hogy tudnának még ilyen támpontokat mondani ami segít kiverni a fejedből ezt a butaságot.

2018. márc. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak néhány filmje van, nem lett végül színész, de így ismertem meg, így vált ismertté. Később teljesen más foglalkozást választott, írt könyvet is(nem író lett). Így nyilván azt is elolvastam, az is árulkodik valamit azért valaki lelki világáról. A kielemzős válasz nagyon hasznos volt, köszönöm :)
2018. márc. 2. 09:49
 8/10 A kérdező kommentje:
Nyilván lehet azt mondani, hogy ez nincs rendben, nem rendes dolog, rossz hatással lehet a kapcsolatra, stb...csak kulturált válaszokat várok, így értettem :)
2018. márc. 2. 10:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Az lenne a legszerencsésebb, ha összeismerkednél vele, mert valószínűleg pár hónap után kiábrándulnál. Biztosan nem felel meg az elképzelésednek. Másik az, hogy talán mégse olyan jók a kapcsolataid, beleértve a mostanit is, ha minden nap eszedbe jut. Sokat segítene persze, ha leszednéd a falról a képeit.
2018. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha úgy érzed pszihológusra van szükséged mert ez a dolog kihat a párkapcsolataidra"


Nem biztos, hogy mindenkinek párkapcsolatban kell lennie.

2018. márc. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!