Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Két különböző politikai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két különböző politikai nézetű ember között működhet komoly párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Egyikük baloldali a másik jobboldali.

A baloldali az újraelosztásban hisz, szerinte a rászorulókon segíteni kell és egyenlőtlenséget csökkenteni kell állami beavatkozással.

Míg a jobbaldali a piacban hisz, szerinte az ember segítsen saját magán és természetesnek veszi az egyenlőtlenséget, amibe ne szóljon bele az állam.


Mit gondoltok ez okozhat gondot? Hogy tapasztaltátok?


2018. jún. 2. 09:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%

Mind a 2 hülyeség. Nem egy hitnek kell lennie valami iránt hanem megérteni és átlátni.


Nem kell segíteni mindenkinek, mert sokan vannak akiknek azért nincs semmijük mert nem is akarnak. (lásd 5-6 gyerekes putris lakosok). Ha mindenki egyenlő szeleteket kapna akkor mi lenne? Aki mondjuk egész életében gürcölt az annyit kap majd mint aki csak babázik?


A piac teljesen kontroll nélkül hagyása pedig vállalatok globális uralmát jelentené.

Nem lenne lehetőség új termékekkel betörni a piacon mert az óriásvállalatok harmad annyiért megcsinálnák, és a kisvállalkozásoknak vagy az újonnan induló jó ötleteknek nem lenne semmi esélye.

+ Olyan konglumerátumok és piacmegosztások jönnének létre hogy tényleg senki nem tudna fejlődni, vagy piacképes árakat adni.

2018. jún. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt rosszul látod a jobb és baloldali emberek értékrendjét, másrészt meg ha a politika egy párkapcsolatba bele tud rondítani, akkor jobb is, hogy ha békén hagyják egymást... Saját tapasztalatom az, h normális emberek között ez nem probléma.
2018. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Műkdöni mkűködhet. Én jobboldali, piacpárti, libertariánus vagyok és volt egyszer baloldali barátnőm, aki ilyen újraelosztási baromságokban, meg az állam szerepének növelésében hitt, bár igaz ami igaz rengetegen vitáztunk ilyen kérdésekben, de a kapcsolatunk ettől függetlenül jól műkdötött ,teljesen más okból mentünk szét. Azt egyébként nagyra értékelte, hogy én önként adakoztam szegényeknek, mert alapvetően nem arról volt szó, hogy ő jobban foglalkozott volna a szegényekkel ,mint én, csak vele ellentétben én nem az államilag kikényszerített "szolidaristásban" gondolkodom, hanem valódi szolidaritásban, ahol én szabad akaratomból segítek másokon, nem pedig az állam kobozza el a pénzemet.
2018. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Az a vicc, h igazabol nem jol latjatok :D

Szoval ket hulye osszeillik...ja

2018. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 peca1000 ***** válasza:

Az asszony, sógornőm, apósom FIDESZ-es, én Jobbikos, faterom DK-s.


12 éve vagyunk együtt a feleségemmel, eddig nem volt gond ebből.


Amikor jönnek a választások, akkor cukkoljuk egymást a pártok miatt, de csak ennyi.

2018. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
24%
#1 Mi az hogy “mint aki csak babázik?” Babázz végig egy hetet, utána meglátjuk, hogy a 0-24-es gyerekellátás a fárasztóbb, vagy a napi 8 óra munka.
2018. jún. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
59%

A konteksztusából kiragadva minden szöveg új értelmet nyer:)

Próbálj meg a szövegbe picit bele látni(és nem csak nézni), vagy az egészet egyben értelmezni mielőtt háborogsz:)

Illetve direkt tagoltam a szöveget, tehát elég a megfelelő részt újból átfutni:)

2018. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Lényegében a kérdező a hagyományos értelembevett jobb-baloldaliságot írta le. Az a szomorú, hogy manapság már annyi agymosáson mentek keresztül az emberek hogy teljesen másképp értelmezik a jobboldaliságot, pl. ilyen erős, bezárkózó nemzet, családtámogatás, kereszténység bla bla bla, pedig ezek mind baloldali irányultságot takarnak.

A jobboldaliság lényege, hogy az államnak minél kisebb a szerepe, nem szól bele a társadalmi egyenlőtlenségekbe, mivel ez egy természetes dolog, hogy mindenki saját teljesítményének megfelelően gazdagodik, szabad piac van, alacsonyak az adók, minimális a korrupció, minimálisak a párttámogatások, nem minden a bürokráciáról szól, nincs annyi fölösleges pénznyelő állami vízfej intézmény, ez a valódi jobboldali politika, kár hogy a mai Magyarországon senki sem alkalmazza, hanem az összes párt a nyomorult Kádár Jánosra akar hasonlítani, hogy a "gondoskodó államatyuska" mítosszal bódítsák a népet.

2018. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Exemmel nem működött, de ez inkább az ostobaságának volt köszönhető, nem a politikai hovatartozásunknak. Én keresztény, nemzeti érzelmű vagyok, exem inkább a mostani értelemben vett balos. Ott akasztott ki végleg, amikor a kommunizmust tagadta az áldozataival együtt és amikor kijelentette, hogy a Kádár-korszak maga volt a mennyország, mert nyaraltatták a Balcsin a szüleit. :D Na akkor ott rájöttem, hogy ilyen apát nem akarok a gyerekeimnek. :D 26/N
2018. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

#7

Konteksztus? Lyuly. :)


A piac meg az állam nem zárja ki egymást, illetve a piacgazdaságban nem kell feltétlenül elszegényednie a lakosság jelentős részének. Persze a lusta, ingyenélő senkiházik, akikből hiányzik a vállalkozószellem, ezt nem érthetik.

2018. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!