Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ember életét tényleg egyenesbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ember életét tényleg egyenesbe hozzá egy párkapcsolat vagy ezt egyedül kell megtenni?

Figyelt kérdés

Többféle véleményt olvastam erről, valaki azt mondja, hogy mivel az ember társaslény, ezért szüksége van egy társra, hogy teljes ember legyen, a másik meg azt, hogy egyedül kell erre törekedni.

Az előbbivel jobban egyetértek, mert tényleg szükséges egy társ ahoz, hogy boldogabbak, örömtelik legyünk, viszont nem szabad mindent elvárni a másiktól, de még a párkapcsolat függőség se megoldás.


2018. jún. 15. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
fontos, hogy egyedül is legyen kiegyensúlyozott az ember, a partnertől ne függjön és legyen rendben, ne lehúzza a másikat
2018. jún. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az igazan alkalmas parkapcsolatra, aki egyedül is kiegyensulyozott, boldog eletet kepes elni.

Aki pedig egy parkapcsolattol varja a megoldast, az csalodni fog, vagy eleve nem lesz tul nagy eselye part talalni.

2018. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Megfordítva, csak akkor tudsz normális párkapcsolatot kialakítani, ha te önmagad egyenesbe hoztad már... Utána, ha mondjuk végeszakad, akkor is igaz ez a szabály.
2018. jún. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan egyedül. Ez nem azt jelenti, hogyha valakinek nincs rendben az élete, de van párja, akkor szakítani kell, mert ezt csak a szingliségben lehet megélni, de nem szabad beleragadni egy olyan állapotba, ahol mindenáron a másikra támaszkodunk, mert ez egy idő után borzasztó terhes lesz neki.


Én úgy gondolom, hogy az ember élhet egy teljes életet egyedül, pár nélkül is, és arra kell törekedni, hogy ezt a színvonalat párkapcsolattól függetlenül elérje. Viszont egyetértek azzal, hogy az embernek szüksége van egy társra (biztos van, akinek nincs, de szerintem sokszor amögött még valamilyen kiegyensúlyozottlanság áll), de úgy gondolom, hogy annak "csak" a plusznak kell lennie, mert akkor lesz hosszú távon egészséges a párkapcsolat. Amennyiben úgy indul, hogy valamelyik fél a másiktól várja az életének az egyenesbe hozását, az elbillenti a párkapcsolat egyensúlyát, mert (ha mindketten aszissztálnak hozzá, és így fennmarad a kapcsolat) az elváró fél igényei fontosabbként lesznek elfogadva, mint a megoldó félé.


Aztán persze ahány kapcsolat, annyi kapcsolati dinamika, és mindenkinek vannak nehéz pillanatai, amin a másik tudja hatékonyan átsegíteni, de én úgy látom, hogy ha eleve ezzel a kiegyensúlyozottlansággal indul a kapcsolat, akkor abból előbb-utóbb probléma lesz.

2018. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem akkor ideális egy kapcsolat, ha egyedül is jól érzed magad, éled az életed, vannak céljaid, amiket igyekszel elérni, teljes ember vagy, a problémáiddal meg tudsz birkózni. Attól még vágyhatsz társra és nem feltétlenül kell tökéletesen boldognak lenned, mert a társ utáni vágy is eléggé el tudja szomorítani az embert, de ha már csak ez az egy akadálya van a boldogságodnak, akkor jöhet a kapcsolat.
2018. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Azért van kivétel is.

Engem, az sem érdekelt reggel, mi lesz délben. Az még messze van. Gyakorlatilag, semmi nem érdekelt.

Majd jött egy lány és lett értelme miért felkelni reggel, tanulni, dolgozni, munkába járni, stb. Mind ez, egyáltalán nem érdekelt, még nem ismertem meg a lányt.

Nem jött volna ő, nincs családom, házam, autóm és valószínű, egy piás zombi lennék.

2018. jún. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
sokat segít, mert lesz egy kiinduló pontod, egy biztos bástyád, egy horgony az életedben, ez pedig a párod
2018. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kiegyensúlyozott ember életét teljesebbé teszi.

Viszont egyenesbe nem hozza, csak a másikat is lehúzza.

A problémáikat első sorban mindenkinek magának kell megoldania (segítséggel akár, de nem másra akaszkodva) és utána társat keresnie.

2018. jún. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
én azt mondanám, hogy mindenképpen pozitívan hat a dolog ha van párja az embernek. anyukám azért szerette mindig ha van párom mert akkor legalább rendet raktam meg takarítottam rendszeresen a fürdőszobát :D meg hát jobban tisztelnek a nők egy olyan embert aki feltehetőleg nem fog rinyálni ha szakítanak vele, hanem tudja élni egyedül is az életét.
2018. jún. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Részben egyenesbe hozza,másrészt tönkreteszi.
2018. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!