Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Van-e arra hivatalos kifejezés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e arra hivatalos kifejezés, amikor valaki annyira szerelmes a nem létezőbe, hogy megvalósítja, a valóságba hozza át (pl. ami könyvmolyoknál vagy gamer-eknél alakulhat ki)?

Figyelt kérdés

#szerelem #megvalósítás #nem létezik #áthozás a valóságba
2018. júl. 8. 00:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2018. júl. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Pygmalion jutott eszembe (görög mitológia, márványból szobrot faragott, és annyira gyönyörű lett, hogy beleszeretett).

A pygmalion-effektust, mint kifejezést viszont nem erre használjuk, az önbeteljesítő jóslatot jelent kb, pedagógiai kifejezésként ismerheted. Úgyhogy ez sem az, amit keresel, legfeljebb a történet hasonlóságában.

2018. júl. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én a Mass effectnél éreztem először és azóta is egyetlen esetben olyat, hogy beleszerettem egy karakterbe. Ez Liara volt, meg is ijedtem kicsit. Szerencsére nem tartott soká. A sorozatot azóta is 2-3 évente egyszer végigviszem...
2022. máj. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!