Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Van erre hivatalos kifejezés?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van erre hivatalos kifejezés?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, biztosan volt már több hasonló kérdés, de egyelőre nem találtam olyat, ami ténylegesen/konkrétan megválaszolta volna. (Google-t is próbáltam már).

Szóval van arra "hivatalos" meghatározás, ha a nőkhöz "csak" szexuálisan vonzódom nőként? Tehát szerelmet, komoly párkapcsolatot nem tudok elképzelni, viszont már többször is lefeküdtem nővel, igaz, ugyan azzal a személlyel. Csók már volt többel is. Úgy gondolom ezek fényében teljesen hetero nem lehetek, leszbikus biztosan nem vagyok, biszexnek sem gondolnám, mivel komoly érzelmekre nem lennék képes.

Azok válaszát is szívesen fogadom, akik hasonló helyzetben vannak.

Előre is köszönöm!


2017. máj. 10. 18:56
 1/10 A kérdező kommentje:
*Annyit még hozzátennék, hogy szex közben (nőkkel) jobban szeretem a dominánsabb fél szerepét, tehát jobban szeretek "adni", mint kapni..nem tudom ez mennyire számít.
2017. máj. 10. 19:11
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Énis így vagyok férfiba tudnék csak szerelem lenni viszont nővel sexeltem
2017. máj. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Heteroromantikus biszexuális?
2017. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

A homoszexualitás, biszexualitás és heteroszexualitás.. a szó eredeti értemében csak a szexuális vonzódást fejezi ki. A romantikus érzelmeket pedig homoromantikus, biromantikus és heteroromantikusnak.. hívják. Igaz, hogy legtöbben a két fogalmat összemosva használják, tehát ha valaki magát heteroszexuálisnak tartja, abban az esetek túlnyomó többségében a heteroromantikus is benne foglaltatik.

Így én téged inkább heteroromantikus biszexuálisnak gondollak. Bár nem tudom, hogy a nők iránt érzett szexuális vonzalom mennyire erős. Ha nem annyira, hogy biszexuálisnak mond magad, akkor meg arra van másik fogalom is: bi-curious vagy heteroflexible. Ezek annyit jelentenek, hogy az ellenkező nemhez vonzódsz és az iránt érzel szerelmet, de nem zárkózol el az azonos nemmel való szexuális érintkezéstől sem. (Illetve a bi-curiousnál a fordítottja is benne van a fogalomban).

De végső soron is a te döntésed, hogy hogyan identifikálod magad. Nem tudom, hogy mennyire erősek benned ezek a dolgok.

Persze, az hogy hogy érzel, az nem választható, de hogy te mit mondasz magadról, az már saját döntés kérdése. És az is lehet döntés, hogy nem skatulyázod be magad.

Hirtelen ennyit tudtam hozzátenni, de lehet, hogy mások ismernek még speciálisabb kifejezéseket is erre.

2017. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Akik voltak szívesek lepontozni minket, azok legyenek szívesek akkor pontosabb nevet adni a jelenségnek.
2017. máj. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

A -szexuális végződésű kifejezésekben (heteroszexuális, biszexuális, homoszexuális) a "szex" nem a szexuális aktusra/fizikai vonzalomra utal, hanem (biológiai és társadalmi) nemet jelent. Ugyanígy szexistának sem a libidója miatt nevezünk valakit, hanem azért, mert az illető az egyik (többnyire a női) nemet hátrányosan megkülönbözteti a másikkal szemben. Nézzünk már utána a dolgoknak, mielőtt elkezdenénk tévhiteket terjeszteni!

A fentiekből következik, hogy egy biszex bármilyen síkon (tehát szexuálisan és romantikusan is) vonzódhat a nőkhöz vagy a férfiakhoz. Persze ha nagyon szeretnéd, túlbonyolíthatod a témát ilyen "biszexuális heteroromantikus" önmeghatározásokkal, szíved joga. Szerintem fölösleges ilyen szinten rákattanni a skatulyázásra, végső soron az számít, amit érzel, és nem az, amit mondasz magadról.

2017. máj. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Kedves utolsó!

Teljesen félreértelmezed amit írtam. És nem érzem, hogy tévhiteket terjesztenék.

Utaltam arra, hogy ma ezek a szavak magukban hordoznak több jelentést is. Pl. Személyek szexuális irányultságának, szexuális aktivitásának, és/vagy identitásának leírására egyaránt vonatkoztathatóak. Te ebből inkább az identitás részt ragadtad ki, és itt most nem a nemi identitásra, hanem az általános identitásra gondolok. Ugyan nem foglalkoztam korábban a szó eredetével, tehát ilyen szempontból pontatlan voltam. A szó valóban a szexus, tehát a biológiai nem alapján jött létre, de már akkor is egy jelenséget írt le annak sok-sok elemével együtt. Ha azt mondod, hogy először úgy lett megalkotva, hogy magában foglalta a jelenlegi összes jelentését, akkor azt elfogadom, ugyanis ennek most nincs időm utánanézni, hogy Kertbeny milyen definíciót adott neki pontosan.

De jelezném, hogy én egy szóval nem írtam szexuális aktust. A szexuális vonzódás szerintem sem egyenlő az aktussal. Azzal is tisztában vagyok, hogy a szex a biológiai nemet jelenti és, hogy az micsoda.

De ha már itt jössz a tévhitek terjesztésével, akkor igazán te is utána nézhetnél annak, hogy a gender studiesban igenis különbséget tesznek heteroszexualitás és heteroromantikusság...között. Igen furának tűnhet, de ilyen alapon előállhat az, hogy valaki heteroromantikus, de közben homoszexuális. A napokban is volt ilyen kérdés az oldalon, amiben leírta az aktuális kérdező, hogy ő pont ezt érzi, szóval ez sem az ördögtől jövő gondolat.

És arra is utaltam, hogy mindenki maga döntse el, hogy milyen mértékben van saját magának szüksége a skatulyázásra. Attól, hogy neked vagy nekem nincs szükségünk rá, még a kérdezőnek lehet. Hisz nem tenne fel akkor kérdéseket.

Mellesleg azt is leírtam, hogy a heteroromatikus biszexualitás teljesen más szint, mint a bi-curious és heteroflexible dolgok. És ezek is mind benne vannak a gender studiesba. Sőt a feminizmus is része ennek a dolognak, tehát abszolút nem csak az lmbtq dolgokra fókuszálódik.

Jelen helyzetben nem érzem azt, hogy nekem kéne utána nézni a dolgoknak. És szerintem szöveg értésből sem nekem vannak hiányosságaim.

Mellesleg nem azzal van a baj, hogy valamiben nem értünk egyet vagy valamiről úgy gondolja más, hogy nincs létjogosultsága. Nyilván mindenki véleménye eltérő és lehet azt gondolni, hogy nem értesz egyet azzal, hogy ilyen fogalmak léteznek stb. De ez nem azt jelenti, hogy ezért lehúzzuk a másik válaszát vagy valótlannak állítjuk be. Azt is leírhattad volna simán, hogy te ezzel nem tudsz azonosulni és esetleg érvekkel alátámasztod, miért nem.

Azt is leírtam, hogy idézem: "lehet, hogy mások ismernek még speciálisabb kifejezéseket is erre", ebben implicite benne volt az, hogy annyi információt írtam le, amivel valóban tisztában vagyok és a többit olyanokra bízom, akik ehhez jobban értenek. Pont az volt a célom, hogy ne állítsak valótlanságokat. Szóval örülnék, ha nem irkálnál ilyeneket!

És teljes mértékben egyetértek az ötös válaszolóval, mivel neked sem sikerült (utolsónak címezve) pontosabb választ adnod a jelenségre, ezért ha minősíteni van energiád, akár válaszolhatnál is helyette.

A témát pedig nem én bonyolítom túl. Tudniillik nem én találtam ki ezeket a fogalmakat.

Üdv, 4-es voltam.

2017. máj. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Azért ragadtam ki egy apró részletet a válaszodból és reflektáltam arra, mert minden mással, amit írtál, egyetértettem. A kötözködésem nem ellened irányult, csupán meguntam, hogy újabban sokan le akarnak redukálni ezeréves, alapvetően tág fogalmakat arra, hogy "szexuális vonzalom, azt' cső".

Tudom, hogy a heteroromantikusságot és társait nem te találtad ki, nem is állt szándékomban ezt a látszatot kelteni. Viszont valószínűsíthető, hogy ezek a kifejezések legalább részben azért jöttek létre, mert a régebbi homo-, bi- és heteroszexuális szavaink jelentésváltozáson mentek át a hibás köznyelvi használat miatt. Ezzel szemben mi arról beszéltünk, hogy eredetileg(!) mit akartak kifejezni. Egyébként valóban nem sok gyakorlati hasznát látom annak, hogy a friss tanulmányok már külön szakszót gyártanak mindenre, amire csak lehet, de ez egyéni vélemény, és említettem is, hogy felőlem akárki élhet ezekkel, ha kifejezőbbnek érzi őket magára nézve. Nem azért hangsúlyozom a saját szemléletemet a témában, hogy idiótának érezze magát mindenki, aki másképp gondolkodik, hanem mert személyes tapasztalatom, hogy kényelmesebb az élete annak, egyszerűen csak elvan a saját bőrében, és nem azon rugózik, hogy XY társadalomtudós vajon milyen címkével illetné őt.

Ha már a szövegértésnél tartunk, a második bekezdésemben a kérdezőt szólítottam meg, nem téged.:D Lepontozni meg nem én pontoztalak le benneteket, szóval nem vettem magamra az #5-ös választ, mint ahogyan ezt a néhány sorodat sem fogom.

Üdv neked is.

2017. máj. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*kényelmesebb az élete annak, AKI

Bocsánat.

2017. máj. 11. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a kimerítő válaszokat! Fogalmam sincs ki és miért pontozott le titeket, én mindenkit felpontoztam, mert nagyon is hasznosnak találtam a hozzászólásokat!

Igazság szerint nem élet és halál kérdése volt ez, hogy megtudjam; egyszerűen csak érdekelt van-e bármiféle meghatározása annak, amit érzek, mert én őszintén bevallom nekem halvány lila gőzöm sem volt róla. :) szóval még egyszer köszönöm mindenkinek, legalább már tisztábban látom a dolgokat!

2017. máj. 11. 05:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!