Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi értelme van a szerelemnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a szerelemnek, ha a vége sosem pozitív?

Figyelt kérdés

Vagy elmúlik, és átalakul szeretetté (=közömbös lesz a másik, és nyílik egy ajtó egy esetleges új szerelem felé), vagy elmúlik és a másik megcsal, ebben az esetnen a gyenge emberek szívet szaggató fájdalmat fognak átélni.


Nos, a szerelem tudományos funkciójával nagyjából képben vagyok. Viszont ha csak a "jó emlékek" a lényeg, akkor az bizonyára már sokunknak megvolt, és ugyanazt átélni balgaság.


Nekem legalábbis unalmas.


Vélemények?


2018. szept. 12. 17:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
Mert még sosem voltál igazán szerelmes.. Az igazi szerelem nem múlik el, az mindig fellobban. Van amikor pislákol, van amikor úgy tűnik, hogy kialszik, aztán elég egy szikra és lángba borul, és nagyobb lesz mint előtte bármikor is volt.
2018. szept. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Voltam szerelmes, nagyon is. Igaz, ma már csak nevetek rajta.


Persze, hallottam ilyen legendás történeteket, hogy a szerelem nem múlik el, de őszintén szólva kételkedem ebben a véleményben.


Azt értem, hogy a természet miért alakította ki a szerelmet, funkicója előttem világos. Ugyanakkor ha az evolúció génközpontú szemléletét nézem, akkor egyszerűen nincs "értelme", hogy tovább, örökké tartson, mint ameddig szükséges.


Némely kutatás egyébként időre pontosan be tudta határolni a szerelem - mint kémkai folyamat - hatóerejét, ami előttem szintén másfelé billenti a mérleget.

2018. szept. 12. 18:04
 3/34 anonim ***** válasza:
70%
Nem, nem voltál szerelmes. Fellángoltál valaki iránt, de ha lettél volna szerelmes, tudnád, hogy ez nem egy konstans érzés, ami egy ideig magasan van, aztán szélen lassan elmúlik. Folyamatosan változik, néha szinte teljesen baráti lesz a viszony, néha pedig (és ez a gyakoribb) abszolút úgy lángol, mint a legelején - ha nem jobban. 10 éve vagyok házas, van (eddig) 2 lányunk és most épp nagyon szerelmes vagyok belé. Lehet, holnap már kevésbé leszek, de akkor holnapután újra... így működik ez.
2018. szept. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
61%

2 *Voltam szerelmes, nagyon is. Igaz, ma már csak nevetek rajta.


Igazán nem voltál még szerelmes, ha lettél volna, nem így írnál:)

2018. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
66%

Előző válaszoló pont ezt akartam írni. Soha nem élt át még szerelmet, vagy tetszett neki valaki, de nem viszonozták.

Úgy fogalmaz, mint azok a tinilányok, akik próbálnak nagyon értelmesnek és higgadtnak látszani vagy akik csak regényekből ismerik a szerelmet. Ezt nem bántásból írom, nem kell ez a megjátszott modoroskodó körítés, mert eléggé átlátszó.

2018. szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Mi értelme van finom ételt enni, ha utána újra éhes leszel? Mert akkor és ott nagyon jól esik. Lehet elmúlik a szerelem, de ameddig tart, addig rettentően boldoggá tesz és én szeretek boldog lenni.
2018. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

5-ös tévedesben vagy.


Ez a baj veletek nőkkel, hogy ha valaki ellent mondd nektek, akkor azonnal elkezdtek hitetlenkedni. Jelen esetben most az a legújabb hipotézis, hogy nem viszonozták a szerelmem. A másik topikban meg a női mell evolúciójáról vitázok.


Megsúgom neked, hogy még mindig megvannak azok a kézirásos szerelmes levelek, amiket a lánytól kaptam, az életemben az egyetlen olyan nő volt, akinél nem a szex érdekelt. Pedig a szex körülményeivel dicsekedhettem volna azért rendesen.


De elmúlt, véget ért, kész. Szép emlék, se nekem ebből ennyi elég volt.

2018. szept. 12. 18:41
 8/34 anonim ***** válasza:
79%
Öh nem csodálkozom, hogy nem voltál még szerelmes. Folyamatosan ilyen ezerszer lefuttatott konyhafilozófálást hallgatni megerőltető lehet még egy elvont csajnak is.
2018. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Olvasd el a 6-os kommentem. Nem ismétlem magam ujra
2018. szept. 12. 19:00
 10/34 A kérdező kommentje:
Mármint a 7-est.
2018. szept. 12. 19:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!