Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátom furcsállja a családo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom furcsállja a családom viselkedését?

Figyelt kérdés

Egy ideje járok egy sráccal, úgy alakult hogy hétvégen bemutattam a szüleimnek. Figyelmeztettem hogy ők szeretik jól kikérdezni a nálunk járó embereket és néha kicsit túlzásba is viszik. Szerintem egész jól sikerült az egész, szokásos kérdések: suli munka családi háttér hobbik stb.. utána kérdeztem hogy érezte? Azt mondta hogy rosszabbra számított kicsit izgult de teljesen korrekt volt. A mai napon viszont kaptam tőle egy üzenetet hogy mennyire megviselte és hogy milyen rossz dolgokat kérdeztek meg mondtak neki és hogy erre nem volt felkészülve és ne mondjanak róla úgy véleményt hogy nem is ismerik, meg elfogadja hogy nálunk mások a szokások de ő nem akarja ezt megszokni. Nem tudok erre mit reagálni főleg hogy szerintem ez egy olyan téma amit nem üzenetben kéne megbeszélni. Szerintetek én hülyültem meg?

22L


2018. nov. 20. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
A srác egy idióta. Saját magának mond ellent. Nem jó kezdet. Szerintem nem lesz hosszú életű ez a kapcsolat.
2018. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ez csak alibi.
2018. nov. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem idióta a srác. Nekem tudom milyen a személyisége, de én nagyon introvertált vagyok és amikor alá lettem vetve a párom családjának engem is nagyon megviselt, főleg mivel egyrészt szóhoz sem jutottam, bár talán jobb is, másrészt tömték a fejemet a saját igazságukkal, ami engem egyáltalán nem érdekelt, nagyon mások vagyunk. Furának találtam igen a családját, de csak mert az enyém igazi szabadszellem, nálunk nincs ilyen kikérdezés, nálunk otthon kell éreznie magának az embernek és a hobbira meg ilyenekre csak akkor kérdeznek rá, ha szóba hozza, vagy max tőlem megkérdezik. Nem a családodnak kell megfelelnie, hanem neked.

Mondjuk az érdekes, hogy üzenetben írta meg, de lehet félt, mert nem akart téged megbántani a családod miatt.

2018. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Ne vidd a családodhoz ha tudod, hogy furák és régimódiak, vagy furák.

Vannak olyanok, akik képesek arra is rákérdezni, hogy le feküdte valakivel és ha igen hány személlyel a pici kis "felnőtt?" kölykükön kívül.


Rengeteg olyan esetet tudok, ami miatt jogos lehet, hogy egy életre elijesztették, főleg ebben a korban. Gondolom nem merte szemtől szemben meg mondani, hogy számára elviselhetetlen a családod, a kis zaklatásaival és, hogy olyasmibe üti az orrát amihez az ég világon semmi köze.


Egy dolog ha meg kérdeznek egy két általános dolgot. (mit tanul, mivel foglalkozik, szülők mivel foglalkoznak, hány tesója van, vagy hasonló, de nem kell bele mászni annyira)

2018. nov. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

5-os vagyok ismét 30 éves.

És tudom mit beszélek. Én még otthonról is kapok hasonló kérdéseket a lányról és nagyon ki akaszt, és még hozzá az érzelmi zsarolás is, hogy ha ki akadok, rajta, hogy már fontosabb az mint a családom, holott olyan kérdést kapok, hogy nem e olyan hogy mindenkivel lefekszik, és hogy volt e már valakivel.... ( közben én vagyok 30 a lány 27... )...

2018. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Introvertáltként mondom, nekem az a fura, miért mondta egyik nap, hogy nem volt vészes, másnap meg hogy durva volt.
2018. nov. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hármas:valóban egy kicsit introvertált, de nem volt olyan letámadós a beszélgetés, gördülékeny és még nevettünk egy csomót közben, ezek szerint lehet hogy nem vettünk valamit észre. Nálunk sem kell vért adni meg teszteket kitölteni, csak szüleim ha már beengedik a saját házukba akkor szeretnének róla tudni pár dolgot.


Ötös: Nem furák és abszolút nem régimódiak semmi ilyesmi kérdés nem volt amivel bánthatták volna őt tényleg nem tudom miért van most ez, így olyan rossz.


Hetes: Nem értem én sem, mondjuk amikor elköszöntünk éreztem hogy nem 100% valami de gondoltam csak rosszul érzem.


Majd megmondom neki, hogy ez rosszul esett nekem főleg az üzenet része, én nagy dolognak gondolom azt hogy a szüleimnek bárkit bemutatok vagy ilyesmi..

2018. nov. 20. 14:55
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező!

Az a helyzet, hogy mi nem voltunk ott, nem hallottuk a kérdéseket, és különösen nem a hangsúlyokat. Ha most a párod is leírná, hogy őt mi zavarta, akkor egy kicsit (!) előrébb lennénk.

Azzal egyetértek, hogy ezt személyesen kéne megbeszélni. Az viszont érthető, ha azonnal utána nem mondta ki, mit is érzett. Vagy csak később kezdett mocorogni benne, hogy ugyan mi közük van ehhez vagy ahhoz?


Szerintem ti, kettesben beszéljétek meg ezt, ennél jobbat kívülállóként egyikünk sem mondhat.

2018. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem meg ezek a faggatás jellegű kérdések marha irritálóak tudnak lenni, akkor is ha "ártatlan".


Én is ültem már olyan családi ebéden, ahol a húsleves felett nekem szegeztek olyan kérdéseket, hogy hány ember végzett diplomát a családban, milyen politikai nézeteket vallok, és egyébként mennyi az átlagos havi bruttó jövedelmem én meg csak pislogtam, hogy miafax. Nem azért, mindenkivel lehet jóban lenni és információkat megosztani, de az első találkozásnál azért van az a szintű kérdés, ami ki tudja verni a biztosítékot. Ha hozzánk jön valaki, első alkalommal hagyjuk, hogy magától csatlakozzon be a beszélgetésbe, ha szeretne, elmond valamit, ha nem nem. Kérdéseket is csak óvatosan teszünk fel, mert elképzelhető, hogy valakinél régi, fájdalmas sebeket tépsz fel, ha faggatod - pl kérdezed a családjáról, és nem tudod, hogy nemrég halt meg hozzá közel álló személy, vagy vmi.


Kérdezd meg személyesen a párodat, hogy mi bántotta, és ha a szüleid tényleg túl nyersek voltak, kérd meg őket, hogy legközelebb legyenek nagyobb tapintattal iránta.

2018. nov. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem újra gondolta az egész beszélgetést többször és utólag inkább kínosnak érzi . Meg mióta jársz a barátoddal ? Szerintem 1-2 hónap után egy visszahúzódóbb fajta fiú örül ha neked valamennyire ki tudta tárni a személyiségét ,gondolatait, elképzeléseit nem ám még tök idegen embereknek , még ha a szüleid is . Én sem szívesen mennék más szüleihez , legalább 1 -2 év -et arra szánnék, hogy én és a párom ismerjük meg egymást... Hamar a mély vízbe lökted ! Nem volt szép ..
2018. nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!