Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti hisztek abban, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Niceszisz kérdése:

Ti hisztek abban, hogy az emberi találkozások nem véletlenszerűek?

Figyelt kérdés
Vannak véletlenek, azonban én kimondottan az emberi találkozásokra gondolok.

2018. dec. 3. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Alapjáraton én szörnyen szkeptikus vagyok az ilyenekkel kapcsolatban. De van egy esemény amit ha végiggondolok a saját nézőpontomból akkor felmerül a gyanú hogy "Hogy a viharba?" 😀
2018. dec. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Véletlen nem létezik.

Soha semmi sem történik véletlenül.

Mindennek oka és célja van.

2018. dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Én hiszek benne, hogy nem véletlenszerűek, mindennek oka van.
2018. dec. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon ritka a véletlenszerü. A legtöbbet elöre megbeszélik!
2018. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Kizárt hogy véletlen. Annyira abszurd nekem sok találkozásom emberekkel hogy az nem lehet véletlen :-)
2018. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Én is szeretném azt hinni, hogy nem véletlen, de szerintem az. Egyszerűen ami megtörténhet, az meg is történik. És az agy is besegít abban, hogy ezt elhitessük magunkkal. Mármint, hogy nem véletlen. Azaz szeretnénk azt hinni hogy nem véletlen...
2018. dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Aki ebben hisz, az természetesen nem a determinizmusról nyilatkozik, hanem azt akarja hinni és másoktól is hallani, hogy van valami sorsszerűség a találkozásokban, az, hogy ami történik, az elkerülhetetlen, "valahol valaki" megírta. De miért jó ez az illetőnek? Egyrészt azért, mert itt is talál egy fogódzót a bonyolult, kiszámíthatatlan, kaotikus és rémisztő világban, de ami ennél sokkal-sokkal fontosabb, kiszervezheti a személyes felelősségét a sorsszerűségbe. Ha elhiszed azt, hogy az adott emberrel "találkoznod kellett", akkor eleve úgy érzed, hogy van valamiféle "kötelék" közöttetek, és könnyebb lehet emiatt az ismerkedés, ugyanakkor nagyon félre is vezethet, mert nagyobb az esélye, hogy idealizálni kezded az illetőt és nem keresel valaki megfelelőbbet.

2018. dec. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Hiszem, hogy minden találkozás okkal történik. Rajtunk múlik, hogy mikor vesszük észre a mondanivalóját és hogy mit kezdünk vele.
2018. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyre kevesebb dologban hiszek már.

A sorsszerűségben sem igen. Nincs itt semmi sem okkal, magunkra vagyunk utalva és kész.


Van, akit meggyilkolnak mert este pont arra ment el, ahol nem kellett volna, van akit elcsap az autó, stbstb. Minden megtörénhet bármikor. Egy pár éves kislány úgy halt meg egy állatkertben, hogy az elefánt az orrmányával PONT úgy dobta a ki a nézelődőkhöz a követ, hogy a kislány halántékját találta el. ÉS s persze vannak nagy szerencsén alapuló helyzetek, amin egy centin múlik pl valaki élete, vagy épp megmentik, stb. Ez mind puszta véletlen. LE vagyunk mi tojva, nincs sors, még ha ez ijesztő is.

2018. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!